PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600590}

Sierpień w hrabstwie Osage

August: Osage County
7,3 100 388
ocen
7,3 10 1 100388
6,6 25
ocen krytyków
Sierpień w hrabstwie Osage
powrót do forum filmu Sierpień w hrabstwie Osage

Świetny film

ocenił(a) film na 9

Główne laury zbiera u mnie scenarzysta, kapitalnie zarysowane postacie, z krwi i kości, aktorzy
mogli zaszaleć i... zaszaleli. Koncertowa gra aktorska, Meryl Streep, Julia Roberts, Juliette Lewis... właściwie cała
obsada zasługuje na oklaski.
Podczas oglądania widziałem mistrza Altmana ("Na skróty"), "Czułe słówka", nowego Polańskiego
("Rzeźnia", Wenus w futrze"), czyli kino obyczajowe z najwyższej półki. Teraz do tej półki dołącza
"Sierpień w hrabstwie Osage".

polliter

To film z serii "Rodzina!Rodzina!!!Rodzina!Ach!Rodzina!"-cytując klasyków.."Wakacje w domu";a i "Kotka na rozgrzanym,blaszanym dachu"..To tylko te przykłady;takich historii jest chmara..Coś sporo tych amerykańskich rodzinnych "słodyczy"...To szansa na popis aktorstwa-i takim jest ten film..Meryl Streep..jest doskonała..Wszystkie zarzuty Jej stawiane-wynikają chyba z takiego malutkiego,maluczkiego powodu:Ludzie nie mogą jej darować tego,że WIE,że jest doskonała!WYBITNA! A w nas stale tkwi to.."zbolszewizowanie",jak mówił Gajos w "Norymberdze";-parafrazując -zbolszewizowanie-to zdolność-obowiązkowa!-do radości z tego,że komuś wiedzie się gorzej niż mnie!..W przypadku Streep-to..zawiść?-czy niemożność zaakceptowania faktu,że w Jej wypadku-niemożliwym jest ZŁE zagranie roli! Ludzie!Pogódżcie się z tym,że jest to aktorka DOSKONAŁA I WYBITNA! I niech Was nie boli to,ze Ona sobie z tego zdaje sprawę!A w tym roku-Akademia :-)-powinna zrobić wyjątek i dać Oscara Ex Aequo!Bo jeśli rola Streep nie jest oskarowa-to już nie wiem,czyja by mogła być,,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones