PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600590}

Sierpień w hrabstwie Osage

August: Osage County
7,3 100 440
ocen
7,3 10 1 100440
6,6 26
ocen krytyków
Sierpień w hrabstwie Osage
powrót do forum filmu Sierpień w hrabstwie Osage

5/10

ocenił(a) film na 5

"Rodzinna patologia" czyli gwiazdorska obsada w filmie ciężkim jak ołów. Niby aktorsko zagrany oscarowo ale fabuła i klimat strasznie przygnębiający oraz dołujący. Może to nie moje klimaty ale ogólnie odradzam ten film, chyba że ktoś lubi się zdołować i oglądać przez 2 godziny wzajemne żale i kłamstwa. Fabularnie też nie zachwyca, cała "akcja" dzieje się głównie w jednym domu a dialogi ciągną się bez końca jak makaron spaghetti.

rs55

Nie wiem, na ile znasz się na filmach, ale ja interesuję się zarówno filmem jak i teatrem i dla mnie ten film to majstersztyk. Mógłby zostać przeniesiony na deski teatru właśnie przez te długie dialogi i jeden plan. A jeśli o nie same chodzi, to mi się nie dłużyły. Scenariusz jest genialny. I film mnie nie dołował. Może dla tego, że skupiałam się też na innych rzeczach - scenariusz, aktorstwo itd. Poza tym wydaje mi się, że ten film pokazuje coś, co każdy może znaleźć w swojej rodzinie - ogólnie wszyscy są szczęśliwi, ale zawsze gdzieś jakiś brud wyjdzie :) Dlatego każdy chyba może jakoś zidentyfikować się z tematyką filmu.

AprilRyan23

Bo to jest ekranizacja sztuki teatralnej. Prawdopodobnie lepiej wypada w teatrze.

NickError

No tak, faktycznie. Teraz mi się przypomniało :P Nie wiem, czy lepiej, bo nie widziałam, a film bardzo mi się podoba.

ocenił(a) film na 8
AprilRyan23

Streep miażdży a sam film przygnębiający jak życie.

Bemol72

Myślę, że taki był cel filmu. Choć z drugiej strony teksty są tak genialne, że dają do myślenia. Dla mnie ten film jest genialny.

rs55

taki ten film miał być-dramaty często są smutne, a tu jeszcze happy endu brak

rs55

Takie dramaty dobrze wyglądają tylko w teatrze. W filmie zaczynają razić sztucznością i pozą. 5/10

rs55

Wspaniały film z świetną grą aktorską. Jestem zachwycona grą Meryl i Juli.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones