PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600590}

Sierpień w hrabstwie Osage

August: Osage County
7,3 100 426
ocen
7,3 10 1 100426
6,6 26
ocen krytyków
Sierpień w hrabstwie Osage
powrót do forum filmu Sierpień w hrabstwie Osage

Bo czytałam wiele pozytywnych komentarzy i zastanawiam się czy go nie obejrzeć. W sumie to
nawet sama obsada mnie przyciągnęła :D Więc teraz pytanie do Was: jakie wrażenia po filmie i czy
opłaca się go obejrzeć? : 3

Ewciak_813

obejrzeć na pewno warto, kwestia czy koniecznie w kinie... ja się jeszcze waham, bo teraz wchodzi do kin sporo oscarowych filmów i trzeba to jakoś finansowo pogodzić... osobiście oprócz Osage, na pewno pójdę na American Hustle. Widziałam już Dallas Buyers Club i naprawdę gorąco polecam. Świetny film, mam nadzieję, że zgarnie większość statuetek do których jest nominowany, a już na pewno tych aktorskich.

ocenił(a) film na 10
Ewciak_813

Oglądałam już film i moim zdaniem jest po prostu rewelacyjny. :) Gra aktorska Meryl i Julii mistrzostwo świata. ;) Jak najbardziej polecam :D

Ewciak_813

to zależy, czy lubisz taki rodzaj filmu... tutaj nie ma miejsca na sensacyjna akcje i zwroty akcji, zmieniające się wydarzenia średnio raz na 5 minut. To głęboki portret psychologiczny pewnej rodziny gdzieś w hrabstwie Osage, gdzie gra się głównie słowem i mimiką. Dawno nie widziałem zarówno Streep jak i Roberts tak genialnie grających. Ogromny szacunek!

schey

Film jest adaptacją sztuki teatralnej, więc jest dość kameralny i jego siła polega na dialogach, świetnie obrazujących, do jakiego rozkładu jest w stanie doprowadzić się rodzina. Wzajemne oskarżenia, nieutulone żale, zazdrość, nałogi — niby to już wszystko było (nie tylko w teatrze, w kinie także), ale rzczywiście tu niesamowitą siłą jest aktorstwo, bardzo wyraziste i pełne eskpresji, głównie pań: Roberts prawie "ukradła" film Streep, chociaż i panowie mają swoje momenty. Emocjonalnie film na wysokim C, a niektóre sceny wstrzymują oddech.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones