PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600590}

Sierpień w hrabstwie Osage

August: Osage County
7,3 100 408
ocen
7,3 10 1 100408
6,6 25
ocen krytyków
Sierpień w hrabstwie Osage
powrót do forum filmu Sierpień w hrabstwie Osage

To końcówka filmu - kojarzycie? Wtedy, jak rozumiem, okazuje się, że Violet wiedziała o planach męża, ale w sensie technicznym nie ogarnęłam - to szybki i krótki dialog.

ocenił(a) film na 7
litera232

Też do końca nie ogarnęłam, ale ja to tak zrozumiałam, że Violet po prostu chciała się dobrać do ich skrytki z oszczędnościami.

litera232

Spojler : Bev i Violet pochodzili z rodzin bardzo biednych i patologicznych. Pieniądze miały dla nich znaczenie i to ogromne, szczególnie że to oni sami się czegoś dorobili. Względem siebie byli toksyczni, ale na swój sposób troszczyli się o siebie. Dlatego gdy Beverly postanowił się zabić, zrobił to metodycznie, dbając również o żonę: najpierw zatrudnił służącą, później wyprowadził się do hotelu, dając żonie czas na opróżnienie skrytki gdzie trzymali pieniądze (liścik z instrukcją), tak by mogła bez przeszkód wziąć je dla siebie nie dzieląc się z córkami, które i tak ich nie odwiedzały. Może miał poczucie winy względem niej o tego syna... A następnie popełnił samobójstwo. Violet podświadomie wiedziała o zamiarach męża, ale przez narkotyki nie chciała przyjąć tej wersji, wyłączyła myślenie i tylko opróżniła skrytkę. Dlaczego się wyprowadził do hotelu ? Pewnie gdyby kazał jej opróżnić skrytkę gdy był w domu, bardziej by ją to zastanowiło i próbowałaby odwieść go od tego. Będąc w hotelu, ona nic już nie mogła zrobić.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones