PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600590}

Sierpień w hrabstwie Osage

August: Osage County
7,3 100 406
ocen
7,3 10 1 100406
6,6 25
ocen krytyków
Sierpień w hrabstwie Osage
powrót do forum filmu Sierpień w hrabstwie Osage

Ojejku..

ocenił(a) film na 1

...jakież wielkie "NIE" snuje się za tym filmem...takiego rozdzwięku z oceną ogólną to jeszcze nie miałem...dno dna...

lgolawski

rozwiń, bo nie wiem, co odpowiedzieć

ocenił(a) film na 1
awksom

wybacz, ale wystarczająco dużo uwagi poświęciłem na to coś i nie uważam, żeby było warto jeszcze o tym dyskutować

lgolawski

to po co dajesz ten post, nie da się na niego sensownie odpowiedzieć

ocenił(a) film na 1
awksom

hmmm...to jest głos sprzeciwu i niezrozumienia jak można dać wysoką ocenę za błoto wylewające się z tego filmu...nie podobał mi się bardzo i tyle...

lgolawski

ale sensem istnienia tego forum jest dyskusja, a jak chcesz jakiejś odpowiedzi, to napisz co Ci się nie podoba, to mogę wtedy skomentować

ocenił(a) film na 1
awksom

hah :) ... z całym szacunkiem, ale ja nie potrzebuję tutaj żadnych odpowiedzi...a do tego filmu wierz mi pytań nie mam żadnych

lgolawski

to po co to piszesz?- to tak jakbyś rzucił kamieniem w szybę i dziwił się,ze ktoś się wychyla z okna

ocenił(a) film na 1
awksom

nie mam w zwyczaju odnosić się do konkretnych scen, bo sam nie lubię wiedzieć co w filmie się dzieje....piszę, bo mogę...reżyser mógł nakręcić gniota i nakręcił

lgolawski

dobra, ja powiem tyle,ze nastawiłem się na dramat rodzinny i jestem bardzo zadowolony. Historia jest przygnębiająca, wciągająca i smutna, aktorstwo na najwyższym poziomie, nie ma cukierkowego happy endu i mi to pasi

ocenił(a) film na 1
awksom

ok...jak dla mnie jedyną smutną postacią w tym czymś jest Ivy...mnie tu nic nie wciągnęło tylko drażniło, nie przygnębiało tylko męczyło...dialogi warte śmiechu, Roberts beznadziejna, Ewan chyba pomylił plany zdjęciowe, a ja...gdybym siedział przy "stole nienawiści" po 2 minutach pozdrowiłbym rodzinę "magicznym słowem" i pojechałbym się napić z uśmiechem na ustach, wiedząc, że nie muszę wysłuchiwać fonetycznych ekskrementów w każdym zwymiotowanym zdaniu

lgolawski

na tym zakończmy, ale od takiego czegoś trzeba było zacząć- coś w stylu "moja opinia w kilku zdaniach"

ocenił(a) film na 1
awksom

nie zaczynam od takich rzeczy stawiając się w sytuacji kogoś, kto filmu jeszcze nie widział i chce rzucić okiem "czy warto " (sic!) ...jakby nie było zdradza to poniekąd czego można się spodziewać, dlatego nie mam w zwyczaju tego robić...i na tym zakończmy

lgolawski

wiesz,ze na dole można zaznaczyć ,ze są spoilery? a jak ktoś i tak wejdzie to jego problem.
Pozdrawiam !

ocenił(a) film na 1
awksom

wiem, że można...pozdrawiam !

lgolawski

Wtrace swoje trzy grosze ; ))) Wg mnie Julia Robert wypadla najlepiej ze wszystkich.

ocenił(a) film na 4
lgolawski

Miałem identyczne odczucia podczas oglądania. Jedyne co się ze mnie wylewało to zmęczenie materiałem. Pozdrawiam

lgolawski

Film nie jest dobry dlatego, bo ekranizacja sztuk teatralnych w 99% jest niewypałem i błędem. Po prostu teatralność nie pasuje do filmowej konwencji. Również uważam film za nieudany, chociaż ze względu na wspaniały popis aktorstwa dałem mu 5/10.

Franio

pierwsze dwa zdania-bardzo słuszne spostrzeżenie

agade

A dlaczego ostatnie zdanie nie jest?

Franio

ponieważ (moim zdaniem) 'wspaniały popis aktorstwa', zwłaszcza w wykonaniu Meryl Streep, kipi z ekranu w nadmiarze. trochę mnie przerosła manieryczność jej roli, balansująca na granicy autoparodii.

agade

Faktycznie, była trochę sztuczna. Ale moim zdaniem dlatego, że była to sztuka teatralna- to zawsze daje w filmie taki przesadny efekt.

użytkownik usunięty
lgolawski

Jesteś idiotą. Wybacz, nie zamierzam tego argumentować, rozumiesz chyba.

ocenił(a) film na 1

O ! To już jedną cechę mamy wspólną... !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones