PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39557}

Sissi - losy cesarzowej

Sissi - Schicksalsjahre einer Kaiserin
7,5 10 173
oceny
7,5 10 1 10173
Sissi losy cesarzowej
powrót do forum filmu Sissi - losy cesarzowej

tak, jak i poprzednie części. Od dziecka pamiętam fragment pożegnania Sissi i Franza (kiedy Sissi wchodzi niepostrzeżona, a jej mąż martwi się jej chorobą - na wersji oryginalnej słychać, że cesarz rozpłakał się wówczas jak mały chłopiec :)
Uwielbiam trylogię Sissi i ciężko mi na duszy, kiedy pomyślę, że naprawdę było inaczej. Jednak pocieszam się tym, że ich uczucie trwało do końca życia, a prawdy, jak było dokładnie, nikt nie zna.

Postać Sissi obrasta legendą i wyobrażeniami... gdzie jako Sissi widzimy właśnie Romy Schneider. Ona sama nie znosiła tej roli, walczyła z tym, ale... była wspaniała, stała się marzeniem dziewcząt, obiektem westchnień płci przeciwnej i postacią uwielbianą przez rzesze. Bo była taka słodka, piękna w tej fryzurze, sukni, bo grała wrażliwą i dobrą cesarzową.
Karlheinz Boehm zagrał też bardzo, bardzo przekonująco :)
Słowem - arcydzieło.
Szkoda, że to już ostatnia część... i że za tydzień nie spędzę tak miło popołudnia :(

jeanne_4

zgadzam się, piękna aktorka, wspniale zagrała, ale prawdy to w tym filmie za grosz. taka bajeczka dla dzieci, choć pięknie zrobiona.

cykutia

No, może nie "za grosz", bo najważniejsze fakty są zachowane. Owszem, nie jest w 100% zgodny z prawdą... i dzięki temu jest tak przyjemny w odbiorze. To nie film mógłby być inny, to jej życie powinno tak wyglądać, jak na filmie, nie nacierpiałaby się tyle...

cykutia

też się zgadzam z tym. i mam pytanie chcialabym zdobyc te 3 czesci ale nie wiem jak troche szukalam po necie ale niestty nic.

nowak_k_m

Niestety nie wiem, skąd można ściągnąć ów film... ja sama ostatnio przesiaduję tylko na youtube.com i oglądam fragmenty :) Jeśli to Cię satysfakcjonuje, to polecam (www.youtube.com => Sissi + niemiecki tytuł)

jeanne_4

Dzieki za pomoc. szkoda tylko ze jest to po niemiecku:)

jeanne_4

Jeśli ktoś chciałbym obejrzeć te filmy (jest tam cała trylogia) to niech wejdzie na youku.com:)) Niestety też nie wiem skąd można je ściągnąć:(( Muszę się zadowolić tylko tym:))
POzdrawiam:)

miriamka3

Zgadzam się z wami jest to jeden z moich ulubionych filmów poprostu się w nim zakochałam zapraszam na mojego bloga
http://sisi-sisi-cesarzowa.blog.onet.pl/

miriamka3

Ten film jest codowny zakochałam się w nim
http://sisi-sisi-cesarzowa.blog.onet.pl/
zapraszam

ocenił(a) film na 9
nowak_k_m

Ja kupiłam całą trylogię w MediaMarkt. Wersja odnowiona cyfrowo, 19.99 za wszystkie 3 płyty.

ocenił(a) film na 10
jeanne_4

ja pamiętam jaka byłam załamana gdy film się skończył i nie było kontynuacji ;D
a suknie były przepiękne, teraz oglądam to w HD i mogę zobaczyć każdy detal,
ahh jak cudownie by było wyjść w takiej sukni gdzieś albo chociaż założyć na chwilę
a Romy, piękna piękna i jeszcze raz piękna

jeanne_4

Film rewelacyjny.

ocenił(a) film na 10
jeanne_4

w ktorej czesci Franciszek wyjechal na wojne i maly synek Sissi poszedl do wojska?

ocenił(a) film na 6
kamilaludwiczak

Nie było czegoś takiego w tej wersji. Tylko w tej z 2009 roku bodajże.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones