PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40038}

Sissi

7,5 16 540
ocen
7,5 10 1 16540
6,3 3
oceny krytyków
Sissi
powrót do forum filmu Sissi

Sissi

ocenił(a) film na 8

Jestem ogromną fanką cesarzowej Sissi. Naprawdę wiem o niej chyba wszystko...
Film jest tam jakąś rozrywką,ale to jest bardzo przesłodzone... Prawie w ogóle nie ma w tym jakiś zdarzeń,które miały miejsce naprawdę. Wielki plus to rola Romy Schneider.

ocenił(a) film na 8
Sissi_

Oo tak! Bardzo przesłodzone, bo Sissi w tym filmie jak i w nowszej wersji (z 2010 r bodajże) pokazana jest jako cesarzowa którą kochają jej narody, opiekuńcza matka, cudowna żona, cesarzowa która lubi być pomiędzy jej narodem i która go kocha. A tak naprawdę Sissi była narcystyczna, uciekała od ludzi od Franza, a po śmierci syna kiedy zamknęła się w sobie i jakby przestała być żoną swojego męża i znalazła mu kochanke... Ja kiedy byłam mała ogromnie kochałam Sissi za tą jej dobroć, za to, ze sie troszczy o dzieci (których tak na prawde też zbytnio nie lubiła) itp. Byłam szczęśliwa kiedy będąc w Wiedniu mogłam sobie pomyśleć : To tutaj była Sissi... Jakoś teraz niedawno w tv była ta nowa wersja Sissi i z ciekawości chciałam o niej troche więcej poczytać... Jakie było moje zdziwienie kiedy czytałam prawdę o niej. Byłam też troche zła, że tak zamydlają oczy ludziom i mnie.
Nie znaczy to jednak, że od razu przestałam ją lubić i straciłam do niej szacunek. nie, bo uważam ja za szalenie ciekawą postać ;-)

ocenił(a) film na 8
izz_x3

Sissi , w ogóle jest strasznie interesującą postacią... ostatnio czytałam jej biografię i naprawdę - to co pokazali w tych filmach a to co było naprawdę to zupełnie inne historie. :)

ocenił(a) film na 8
Sissi_

mi właśnie też marzy się przeczytanie biografii Brigitte Hamann. Może właśnie tą czytałaś ?

ocenił(a) film na 8
izz_x3

tak :) polecam ci ją ^^

ocenił(a) film na 8
Sissi_

uh, tylko nie wiem gdzie ją dostane... Moze w empiku ? szkoda, ze ebooka nie ma -,-

ocenił(a) film na 4
Sissi_

Nie wiem prawie nic na temat tej postaci ani tym bardziej na temat rozbieżności między wizją filmową a prawdą historyczną. Pamiętam jednak jeden szczególnie mnie irytujący moment (już nie wiem, w której części), w Wenecji. Były tam sceny, Jak wenecjanie i ogólnie Włosi uwielbiają cesarzową. Dziwne jak dla mnie, zważywszy na to, że Austria zrobiła mniej więcej z nimi to samo co z nami. To tak jakby w czasach rozbiorów Polacy rzucali się entuzjastycznie do stóp żonie cara....

ocenił(a) film na 10
milla_3

moze musieli ^^ tak jak w Korei, ale film jest troszeczke przeslodzony, mimo to uwielbiam go od dziecinstwa

milla_3

Może i dziwne, ale Sisi cieszyła się wśród Wenecjan popularnością. Poza tym to nie Austria podbiła Wenecję, tylko Napoleon, Austriacy zaledwie ją po upadku Bonapartego przejęli. Poza tym uprzejmie przypominam, że Królestwo Galicji i Lodomerii bardzo gorąco powitało arcyksięcia Rudolfa i jego małżonkę, wizytujących te ziemie w 1883. Tak, wiwatujące tłumy też były.

ocenił(a) film na 10
Sissi_

mnie sie strasznie podobają tez wszystkie piękne suknie i biżuteria, komnaty w których się znajdują, a sissi wygląda piękniej i piękniej w każdej ze scen

suknie sa poprostu cudowne, najbardziej podobała mi się ta biała gdy sissi odwiedziła hrabiego andrashi w jego domu, z tymi zielono/czerwonymi szarfami oraz ta w której została mianowana królową węgier, noz bajka i cudo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones