PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=437985}

Skóra

Skin
6,9 1 429
ocen
6,9 10 1 1429
Skóra
powrót do forum filmu Skóra

Tematyka RPA

ocenił(a) film na 8

Jestem po seri ksiażek i filmów o tematyce segregacji rasowej w RPA. Musze przyznac że ogolny problem jest w Polsce szerzej nieznany a w/w film świetnie pokazuje paradoksy tamtego reżimu!!! Polecam ten film dla wszystkich których interesuje aspekt relacji miedzyludzkich (rodzinnych) podczas APARTHEIDU a nie doglębna polityka samego państwa.

hanish

Mam przyjemnosc mieszkac teraz w RPA. Przyznaje, ze z kazdym tygodniem coraz bardziej interesuja mnie sprawy zwiazane z zawila historia tego panstwa, jednak trudno ulozyc sobie prawdziwy jej obraz. Metoda negacji doszedlem na razie do wniosku, ze historia ktorej uczylem sie jeszcze w kraju niesie wiecej zaciemnien niz prawdy. Staram sie wiec spogladac na RPA z roznych punktow widzenia, zeby wypracowac ten najbardziej prawdziwy. Wiele ciekawych obrazow znajduje tez w filmach dotyczacych tematyki. Czy moglby Pan wymienic te, ktore Pan ogladal i poleca?

ocenił(a) film na 8
ulri

Witam! Odpowiadam na pytanie zadane pod moim "starym komentarzem" (zapomnialem juz nawet ze napisalem jakis koment pod tym tematem) ale prosze oto moje sugestie. Chyba najwazniejszym filmem o tematyce RPA jest :
1. Tsotsi (2005)
2. Invictus (2009)
3. District 9 (2009)
4. Cry, the Beloved Country - Placz, ukochany kraju (1995)
5. Red Dust - Czerwony Pyl (2004)
To najciekawsze pozycje ostatnich dwudziestu lat w kinie Afrykanskim (wg mnie oczywiscie)
Pozdrawiam hanish

ocenił(a) film na 8
hanish

Do tej listy dodałbym jeszcze "Zew Wolności" z 1992. Wiele filmów o RPA nie porusza bezpośrednio tego problemu, a ten film to swoistego rodzaju manifest z odrobiną propagandy (jeszcze chwila i upadnie apartheid). Bardzo polecam i pozdrawiam :)

ulri

polecam książkę Wojciecha Jagielskiego " Wypalanie traw ".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones