PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=103997}

Skarb narodów

National Treasure
7,1 226 400
ocen
7,1 10 1 226400
5,6 19
ocen krytyków
Skarb narodów
powrót do forum filmu Skarb narodów

Z niecierpliwością oczekiwałem na możliwość obejrzenia tego filmu.. takowa się nadarzyła... no i odsyłam do tytułu mojego komentarza...

Film stara się odzwierciedlić klimat książek Dana Browna: "Kod Leonardo da Vinci" , "Aniołowie i demony"... Mimo iż nie jestem wielkim fanem tych pozycji z ręką na sercu mogę stwierdzić - ten film nie dorasta do pięt twórczości wyżej wymienionego autora.

Jestem wielkim fanem Nicholasa Cage'a oraz teorii spiskowych :). Film tymczasem jest marną kopią Indiany Jonesa. Słaba fabuła, przewidywalna akcja, bardzo mało ciekawostek historycznych (więcej można zobaczyć oglądając jeden z programów Discovery poswięcony masonom, templariuszom, skarbom itp.). Banda ludzi szuka skarbu, w międzyczasie mamy rozwijający się wątek miłosny, na koniec żalosne, naiwne zakończenie.

Chcecie zobaczyć więcej - zapraszam do kin:)

użytkownik usunięty
Tequaz

apropos tego dana browna przezcytalem kod leonarda da vinci i dawno takiej szmiry nie czytalem - nie polecam autor jest przereklamowany!!!!

ocenił(a) film na 6

Kwestia gustu - przeczytałem "Anioły i demony" oraz "Kod..." i obie książki moim zdaniem są znakomite.
"Skarbu narodów" jeszcze nie widziałem, więc się o nim nie wypowiem :P

użytkownik usunięty

jak ktos nazywa "kod" szmirą to szczerze wspólczuje albo braku inteligencji albo braku wyobraźni albo nieumiejetności czytania ze zrozumieniem... albo wszystkiego naraz:| jedna z najlepszych ksiazek w swoim gatunku, polecam. natomiast film jest typową eksploatacja wartosci konsumpcyjnych - banalnosc wiekszosci amerykanskich filmow jest niezmienna. KEIRAA.

Tequaz

Brown jest spoko. Ksiązki pisze zajebiste i tyle przeczytałem anioły, cyfrową i kod i jeszcze czekam na natsępna "Zwodniczy punkt" i kontynuacje kodu

użytkownik usunięty
HaRy89

Szkoda tylko ze Kod jest Plagatiem, ale czego mozna sie po tym autorze spodziewac, autor ma swietny jezyk ale sam nie jest w stanie wiele wymyslec, kod jest plagatiem tylko napisanym lepszym jezykiem i z bledami historycznymi

użytkownik usunięty
Tequaz

Tylko tak dla wyjaśnienia: "Anioły i demony" Dana Browna, a nie "Aniołowie.."

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones