PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 922 412
ocen
8,8 10 1 922412
7,9 50
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

Miałem rok gdy ten film powstał. Dziś obejrzałem go po raz pierwszy. To już nie jest jedynie kino. To sztuka. Zajmuje jedno z czołowych miejsc w moim subiektywnym rankingu największych dzieł w historii, zaraz obok Forresta Gumpa, Władcy Pierścieni, pierwszych części Star Wars i kilku innych pozycji.

ocenił(a) film na 8
NowohuckiIntrowertyk

A nie jest przypadkiem tak, że kino ogólnie jest sztuką na takiej samej zasadzie, co muzyka albo malarstwo?

ocenił(a) film na 10
tunker

Dokładnie tak. Tak samo jak muzyka, rzeźba itd. Ale np. takiego Disco-Polo sztuką raczej nie nazwiemy :D Podobnie jak Kac Wawy. To tylko taka moja prywatna definicja. Sztuką nazywam to co w mojej subiektywnej ocenie na to zasługuje, to co zostało stworzone nie tylko dla pieniędzy, ale przede wszystkim z chęci "stworzenia czegoś".

ocenił(a) film na 8
NowohuckiIntrowertyk

Rozumiem. W sumie jak się trochę poczyta, to definicje są bardzo różne. Twoja też jest jak najbardziej poprawna, chociaż według niektórych z nich disco-polo również kwalifikuje się jako sztuka :)

ocenił(a) film na 10
tunker

Wiadomo, dlatego też zastrzegam, że moje wypowiedzi są subiektywne : )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones