PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 922 113
ocen
8,8 10 1 922113
7,9 50
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

Widziałam film kilka razy i uważam go za bardzo dobry. Mnie to jednak nie wystarczyło żeby dać pełną dziesiątkę. Film jest jednak numerem jeden rankingu, a więc większość uważa go za najlepszy. A ja jestem ciekawa dlaczego.

ocenił(a) film na 10

Dla mnie jest on najlepszy, ponieważ ma w sobie głębie i jest bardzo realistyczny.

Takie filmy jak Skazani pamięta się do końca życia. Scenariusz, zdjęcia, aktorzy i przede wszystkim fabuła jest wybitna jak na kinematografię. Film ponadto posiada wiele życiowych prawd i po jego obejrzeniu zastanawiasz się co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

ocenił(a) film na 10

Tak jak pisze mmalecki tylko parę filmów pamięta się do końca życia, film ma tyle przesłań i tyle prawd życiowych że nawet nie warto ich zaczynać wypisywać. Jak zapewne wiecie film powstał na podstawie opowiadania S.Kinga i co najlepsze opowiadanie to ani w 5% nie dorównuje filmowi!!! A S.King naprawdę umie pisać, wiele jego książek zostało zekranizowanych jak np Zielona Mila, Lśnienie i są to książki równie genialne jak filmy. Więc polecam przeczytać opowiadanie Skazani na Shawshank z serii opowiadań Cztery Pory Roku i po przeczytaniu gwarantuję czapki z głów przed reżyserem i całą ekipą realizującą film.

ocenił(a) film na 10
dzabi

właśnie, właśnie, własnie, widzę, że ktoś ,tak jak ja, zauważył, że książka jest przeciętna w porównaniu z filmem. niby dobrze napisana, narrator mówi luźnym językiem pasującym do więziennych realiów, ale z pisma nie wycieka przesłanie, nie wzrusza, nie skłania do refleksji.... co innego film. Darabont jest świetny.

ocenił(a) film na 10

klimat, klimat i jeszcze raz klimat! Po obejrzeniu tego porządnego kawałka dobrego kina sam czułem się jakbym przesiedział te kilkanaście lat w więzeniu. Powiem szczerze pokochałem go i z pewnością wrócę do niego jeszcze nieraz w przeciągu najbliższych miesięcy.

szczerze widziałem lepsze, film bazuje na najniższych emocjach dlatego tak łatwo przyswajalny, nic ambitnego z tanim happy endem dużo ambitniejsza jest nasza rodzima "symetria" dużo głębszy film "uśpieni" to tylko dwa tytuły o tematyce powiedzmy zbliżonej i o jako takiej sławie choć nie tak bardzo promowane przez internetowych napinaczy jak własnie "skazani..."

użytkownik usunięty
Sledz136

Muszę się zgodzić. Wydaje mi się że pierwsze miejsce powinien zajmować film mniej oczywisty. Lubię karuzelę emocjonalną czy gwałtowne zmiany rytmu akcji, w 'Skazanych na Shawshank' tego nie ma. Ale to tylko moje zdanie. Nie zmienia to też faktu że film jest bardzo dobry.

ocenił(a) film na 8

"Film jest jednak numerem jeden rankingu, a więc większość uważa go za najlepszy."
Niestety, w przypadku FW tak to nie działa - powiedziałbym raczej, że ten film u większości oceniających go osób NIE budzi odruchów womitoryjnych, ani nie jest tak popularny jak Avatar, Zmierzch, HP i inne "kultowe" produkcje, których fani zakładają po 10 kont i walą w drugich jedynkami. Tak więc jego lokata to nie wynik ogromnej popularności, lecz raczej braku wrogo do niego nastawionych filmwebowych społeczności. ;o)

użytkownik usunięty
Puszek Fatalista

http://www.imdb.com/chart/top
http://fdb.pl/ranking

Nie mam pytań

ocenił(a) film na 9

Puszek zmiękł, tyle w temacie.

ocenił(a) film na 8
brk91

Nie wydaje mi się. A ty ucz się, ucz... może kiedyś będziesz potrafił budować zdania złożone... co za upadek, popatrz na siebie, nie wstyd ci? :o)

ocenił(a) film na 8

E... a czego te głupie linki mają dowodzić... dziaciaczku? :o)

użytkownik usunięty
Puszek Fatalista

''E... a czego te głupie linki mają dowodzić... dziaciaczku?'' - dziecinne to jest pisanie komentarzy w tym stylu

Nie lubię Puszka bo nie raz się wkurzę jak się natknę na jakiś jego poscik, ale ma chłopaka rację, to jeden z tych filmów który się nawet najgłupszemu dresowi spodoba i intelektualista nim pewnie też nie pogardzi. Czy zasługuję na 1 miejsce? Obiektywnie na pewno nie, ale w końcu ranking filmwebu to tylko kolejny konkurs popularności.

ocenił(a) film na 9

Może najlepszy nie jest ,ale ja uważam ,że jest taki dobry jak :

-Gladiator
-Fluke
-Szczęki
-Zielona Mila

i jescze inne mniej znane.

ocenił(a) film na 8

imo bardzo dobry film, ale na pewno nie najlepszy w historii

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones