PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1048}

Skazani na Shawshank

The Shawshank Redemption
8,8 922 168
ocen
8,8 10 1 922168
7,9 50
ocen krytyków
Skazani na Shawshank
powrót do forum filmu Skazani na Shawshank

Niech każdy wpisze tu JEDEN film, który według Niego zasługuje na miano największego dzieło w historii kina. Przy setnym wpisie pozbieram wszystkie tytuły do kupy i zobaczymy co ztego wyjdzie.
Na początek zacznijmy od mojego ulubionego filmu na którego forum jesteśmy;).

1.Skazani na Shawshank

PS. Proszę nie prowadził tu kłótni, ani nie dawać niepotrzebych komentarzy, gdyż utrudni to późniejsze podsumowanie. Wpisujemy tylko tytuł filmu i ewentualnie jakiś komentarz w związku ze swoim głosem.
PPS. Jeśli Twój faworym jest już wpisany, to daj jakiś inny film (np. drugi w kolejce;))

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

MATRIX
LĘK PIERWOTNY
SZÓSTY ZMYSŁ
SKAZANI NA SHAWSHANK

ocenił(a) film na 10
rick

Nie przeczytałem wszystkich poprzednich propozycji, ale na liście nie może zabraknąć:
Mulholland Drive

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

MATRIX
LĘK PIERWOTNY
SZÓSTY ZMYSŁ
SKAZANI NA SHAWSHANK

rick

dziwie się że nikt tu nie wspomiał o:

American Beauty
Droga do zatracenia
Edward Nożycoręki

ocenił(a) film na 10
Krolik_Pudding

władca pierścieni ( trylogia )
wywiad z wampirem

asiani

Sorry że tak odchodzę od tematu, ale chyba nie da się zrobić listy 100 najlepszych filmów w historii bo o wiele łatwiej byłoby zrobić listę najlepszych w swoim gatunku. Proponuję zrobić po 20-30 z każdego gatunku np. najlepsze Sci-fi, Dramaty, Horrory, Kryminalne, Komedia itp.

Szlifara

Najlepszy dramat:
Forrest Gump
Sci-fi:
Matrix (trylogia)
Przygodowy:
Władca pierścieni (trylogia)
Komedia:
Straszny film (czworologia - czy jak to się pisze ;-)
Horror:
Blair Witch Project - jedynka
Psychologiczny:
Gra (ta z Douglasem - fajny film:-)

ocenił(a) film na 10
Szlifara

jaaa, jakie wy goście jesteście.

Gelu założył temat, więc powinniście przestrzegać jego zasad.

chcecie inaczej to załóżcie nowy temat

ale że nikt tego nie przestrzega to też się bawię jak wy

wg mnie najlepsze filmy to:
Skazani na Shawshank
Miasteczko South Park
Zielona Mila
Leon Zawodowiec
Milczenie Owiec (trylogia)
Taxi (trylogia)
Straszny film (quadrologia)
Pulp fiction
Od zmierzchu do świtu
Władca Pierścieni (trylogia)
Szybcy i wściekli (trylogia)
Lot nad kukułczym gniazdem

Thank you for listening

PS, szlifara:
Władca Pierścieni to fantasy (cóż za ignorancja:D )

Szlifara

a Gra to też raczej - *nie* film psychologiczny:D

Szlifara

a Gra to też raczej - *nie* film psychologiczny:D

Krolik_Pudding

Gra to thriller psychologiczno-sensacyjny a władca pierścieni to TEŻ fantasy :-P

ocenił(a) film na 10
Szlifara

Qrcze większość fajnych filmów już została wymieniona... co mogę jeszcze dorzucic ... może:
-Dziewczyna Z Sąsiedztwa
-Bylismy Żołnierzami

ocenił(a) film na 9
Szlifara

Może podam ambitniejszą listę,bo twoja mnie denerwuje.
Dramat-Ojciec chrzestny
S-f-Odyseja kosmiczna 2001
Przygodowy-Poszukiwcze zaginionej arki
Fantasy-Władca pierścieni
KOmedia-Rybka zwana Wandą
Horror-Nosferatu 1922
Psychologiczny-Trzy kolory

Gelu_2

Gelu chcialabym ci cos doradzic: jezeli wiekszosc nie przestrzegala twoich przepisow to licz glosy tak ze, ktory film pojawil sie najwiecej razy w komentarzach, ten jest na pierwszym miejscu itd. co poradzisz ze mamy wtorny analfabetyzm i nie umiemy czytac;) wiec ja glosuje na: Lęk pierwotny i Fight Club

ocenił(a) film na 10
Freckles

ehh a ja bede prezstrzegać zasad i wymienie jeden z najbardziej nie docenianych filmów "THING" pzd

ocenił(a) film na 10
Freckles

ehh a ja bede prezstrzegać zasad i wymienie jeden z najbardziej nie docenianych filmów "THING" pzd

ocenił(a) film na 10
Freckles

ehh a ja bede prezstrzegać zasad i wymienie jeden z najbardziej nie docenianych filmów "THING" pzd

ocenił(a) film na 10
Freckles

ehh a ja bede prezstrzegać zasad i wymienie jeden z najbardziej nie docenianych filmów "THING" pzd

ocenił(a) film na 10
Freckles

ehh a ja bede prezstrzegać zasad i wymienie jeden z najbardziej nie docenianych filmów "THING" pzd

ocenił(a) film na 10
Freckles

ehh a ja bede prezstrzegać zasad i wymienie jeden z najbardziej nie docenianych filmów "THING" pzd

Newciu_90

tak sobie patrze a tu na mail przychodzi mi 7 powiadomien w temacie Tworzymy liste 100 najlepszych filmów w historii.
Mysle se - kurna temat sie niezle rozgrzal, a tu sie okazuje ze to po prostu Newciu mial mega awarie strony filmwebu;D

ocenił(a) film na 10
Freckles

ok, zróbmy tak jak zaproponowała Jacqueline, tabelka bedzie, gdy watek osiagnie powiedzmy 200 wpisów

ocenił(a) film na 9
Gelu_2

1-Forrest Gump
2-Miasto Boga
3-How High

ocenił(a) film na 9
robbie_b

Widze że jeszcze niebyło FUNNY GAMES to moj nr 1

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

mniej znane a zasługujące:
-Związki rodzine z Julie Andrews
-Siła strachu z Robertem de Niro
-Instynkt z Anthony Hopkins
-Schmidt z Jack Nicholson
-Dolores z Kathy Bates
oraz
-Piękny umysł z Russel Crowe
-Patch Adams z Robbinem Williamsem
-Prawdziwa historia z Anthony Hopkins
-Arlington road z Jeff Bridges
-Zgryżliwi tetrycy z Jack Lemmon
-Bezseność z Al Pacino
-Lot nad kukułczym gniazdem z Jack Nicholson
-Zapach kobiety z Al Pacino

Gelu_2

A ja sie trzymam zasad jak mniejszość i szkoda bo film na który głosuje nie był wymieniony (i nie wygra) a jest arcydziełem swojego gatunku....BEZAPELACYYYYJNIEEE E....NAJLEPSZY HORROR...PT................... ........OMEN (1976)
(chciałbym głosować na niektóre od was ale trudno wybrać)

mlody900

Nie wiem czy na pewno najlepszy film w historii kina, ale zgadzam się, że prawdopodobnie najlepszy i najinteligentniejszy horror w historii kina.

ocenił(a) film na 9
Gelu_2

Pamiętnik(2004), Szkoła uczuć, Dirty Dancing, Człowiek w ogniu, Efekt motyla

Gelu_2

Podziemny Krąg, Pająk i Róża, Kevin sam w domu,

ocenił(a) film na 8
Gelu_2

1)W dolinie muminkow
2)reksio
3)miś koralgol

Mazur8

moim zdaniem "miasto gniewu" haggis'a
ogólnie trudno wybrać jeden film bo naprawdę dobrych produkcji jest dużo więcej- podpisuje się pod wyżej wymienionymi wpisami (oprócz tego z muminkami:P)

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

1900 Człowiek Legenda - piękny, wzruszający film z cudowną muzyką Ennio. Polecam!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kROKIET_z_cEBULOM

i oczywiscie zapomnialem dodac "moje wielkie greckie wesele" zajebista komedia:D

mati_28

1. Jak dla mnie - Donnie Darko!!!
2. Forrest Gump
3. Hulk [heh prywatna obsesja]

ocenił(a) film na 8
Gelu_2

1900-człowiek legenda jest to moja propozycja miejsce 2 o ile by można było umieścić to lista schindlers

ocenił(a) film na 10
szpila152

:) z wiekszoscia wymienionych filmow sie zgadzam, aczkolwiek nie ze wszystkimi :P i zeby sie nie powtarzac chcialbym dodac kilka azjatyckich filmow:
DERSU UZALA Akiry Kurosawy, ktorego naprawde trzeba obejrzec
LALKI Takeshi Kitano
FIGHTER IN THE WIND historia Masutatsu Oyamy
HERO
oraz amerykanska produkcja Davida Lyncha PROSTA HISTORIA
hiszpanskie ABRE LOS OJOS (otworz oczy)
i np. polski SALTO (nie wymieniajac oczywiscie wszystkich wspomnianych wczesniej polskich filmo jak Mis czy Seksmisja....:)

wiem ze trzeba bylo podac tylko jeden, ale jak dla mnie w tej wymienionej kolejnoci sa to jedne z najlepszych filmow...
powodzenia w liczeniu..:)

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

Terminator - klasyka kina SF. Zasługuje aby być w 100 najlepszych:)

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

Hehe:)naprawde przepraszam Gelu, ale jak nie podam kilku filmow to chyba kazdy o nich zapomni:) jedyny w swoim rodzaju i pierwszy taki film w historii - SIN CITY. Dalej nalezy wspomniec o TOP GUN. Przez ile pokoleń ludzie jeszcze beda sie smiac z ŻANDARMÓW?:) A gdzie mamy MISIA Panowie i Panie, a kto z Was pamieta jeszcze o SEKSMISJI, przy ktorej ile razy bym nie ogladal to pokladam sie ze smiechu:)a jedna z najsmieszniejszych i wogole najlepszych kwadrologii, czyli filmy , ktore nigdy sie nie nudza - ZABÓJCZE BRONIE. A ile zrobił dla nas taki film jak SHREK, szczegolnie w polskim wydaniu?:)Byla tez niesamowita kreacja Jacka Nicholsona w LEPIEJ BYĆ NIE MOŻE. Myśle także, że prawdziwymi klasykami swojego gatunku, czyli horroru, sa STYGMATY oraz SZÓSTY ZMYSŁ. Wymieniac moglbym jeszcze dlugo dlugo, filmy, o ktorycch sie po prostu nei pamieta, gdyz czsami sa zbyt oczywiste:) pozdrowionka Filmozercy:)

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

Hehe:)naprawde przepraszam Gelu, ale jak nie podam kilku filmow to chyba kazdy o nich zapomni:) jedyny w swoim rodzaju i pierwszy taki film w historii - SIN CITY. Dalej nalezy wspomniec o TOP GUN. Przez ile pokoleń ludzie jeszcze beda sie smiac z ŻANDARMÓW?:) A gdzie mamy MISIA Panowie i Panie, a kto z Was pamieta jeszcze o SEKSMISJI, przy ktorej ile razy bym nie ogladal to pokladam sie ze smiechu:)a jedna z najsmieszniejszych i wogole najlepszych kwadrologii, czyli filmy , ktore nigdy sie nie nudza - ZABÓJCZE BRONIE. A ile zrobił dla nas taki film jak SHREK, szczegolnie w polskim wydaniu?:)Byla tez niesamowita kreacja Jacka Nicholsona w LEPIEJ BYĆ NIE MOŻE. Myśle także, że prawdziwymi klasykami swojego gatunku, czyli horroru, sa STYGMATY oraz SZÓSTY ZMYSŁ. Wymieniac moglbym jeszcze dlugo dlugo, filmy, o ktorycch sie po prostu nei pamieta, gdyz czsami sa zbyt oczywiste:) pozdrowionka Filmozercy:)

Gelu_2

Edward Nożycoręki Piąty Element
Forrest Gump Zielona Mila
Skazani na Shawshank Zostań
Gwiezdne Wrota Matrix
Władca Pierścieni III Adwokat Diabła
Constantine Sin City
Gladiator Angel-A
Drakula Prosta Historia
Za Wszelką Cenę Pulp Fiction
Droga do zatracenia Siedem
Fight Club Gwiezdne Wojny IV-VI
Vanilla Sky Harry Angel
4 Pokoje Batman
Powrót Batmana Spirited Away
Wierny Ogrodnik Hotel Rwanda
Wyznania Gejszy Wywiad z Wamiprem
Między słowami Wszystko gra
Braveheart Lucky Number Slevin
Lemony Snicket - Seria Niefortunnych Zdarzeń

uff, ale to chyba i tak jeszcze nie wszystko;)

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

1.Skazani na Shawashank
2.Szeregowiec Ryan

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

Dziwne że jeszcze nie było:/:| WAR OF THE WORLDS - WOJNA ŚWIATÓW!!!!!!

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

Dziwne że jeszcze nie było:/:| WAR OF THE WORLDS - WOJNA ŚWIATÓW (2006 ta od Spielberga)!!!!

ocenił(a) film na 9
Pauleta

Cóż za smak filmowy masz;).Film bardzo przeciętny.

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

ja proponuje: podejrzanych, k-pax, mullholand drive, fire walk with me

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

i oczywiscie bezapelacyjnie na pierwsze miejsce proponuje SKAZANYCH NA SHAWSHANK

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

proponuje "fever" z robertem de niro i alem pacino

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

chodzi ci o Gorączke Michaela Manna?? To jest Heat, a nie Fever

ocenił(a) film na 10
Gelu_2

Braveheart - Waleczne serce!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones