PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=520788}

Skazany na śmierć: Ostatnia ucieczka

Prison Break: The Final Break
7,4 30 549
ocen
7,4 10 1 30549
Skazany na śmierć: Ostatnia ucieczka
powrót do forum filmu Skazany na śmierć: Ostatnia ucieczka

...a mianowicie: Dlaczego Micheal Scolfield i Lincol Barows. Dwa rózne nazwiska - dlaczego? Obejrzałam chyba wszystkie odcinki uwaznie i nei znalazłam odpowiedzi. Christina była matką Scofielda Alda Barows jej mężem. Wychodzi na to, ze matka Miechealowi dała swoej nazwisko, bo nei uznawała za syna Linca. Dobrze myślę?

ocenił(a) film na 8
anetek

Nie, to nie było tak. Po urodzeniu Lincolna, w czasie kiedy była w ciąży z Michaelem, ojciec braci odszedł od rodziny. Dlatego Christina dała drugiemu synowi swoje panieńskie nazwisko.

strawberry113

to nie bylo tak :P
na poczatku i Michael i Linc mieli na nazwisko Burows, ale jak ojciec ich
zostawil a matka umarla to Michael byl zly i jak juz mogl (byl pelnoletni)
to zmienil nazwisko z Burrows na rodowe matki - Scofield..

ocenił(a) film na 9
friends88

widze że chłopaki nie zbyt dokładnie oglądali 4 sezon. W odcinku w którym Michael porwał matkę do jakiegoś motelu i ją przetrzymywał w pewnym momencie matka zaczyna mu mówić o jego przeszłości i wyjawia że Linc nie jest jego bratem ponieważ Link został adoptowany. Dlatego maja inne nazwiska ;P

aduch14

ale dopiero wtedy się dowiedzieli, że nie są braćmi :p więc różne nazwiska muszą mieć jakąś inną przyczynę.

użytkownik usunięty
looney_tunes

Z tego co mówiła Christina moim zdaniem wynika, że Michael i Linc maja tego samego ojca, ale różne matki. Dlatego Christina mówiła, że nie są braćmi, że Linc nie jest jej synem, obraziła także jego matkę. Trzeba pamiętać, że to socjopatka, nie skłonna zaakceptować Linca, gdyż 1) był z innego związku jej męża i 2) nie był genialny jak Michael. A geniusz Mike'a Christina przypisywała jedynie sobie i swoim genom.

Michael zmienił nazwisko na panieńskie matki, bo nie chciał by w Fox River wiedzieli, ze jest bratem Lincolna i by lepiej dzięki temu zrealizować swój plan wyciągnięcia go z paki.

użytkownik usunięty
kasinka789

A to skąd wzięłaś? Nie było o tym mowy ani w 1 sekundzie filmu. Nigdzie nie było o tym mowy.

Oczywiście, że było. Pierwszy odcinek.. ewentualnie drugi. ;)

użytkownik usunięty
kasinka789

Mam na dvd, właśnie przejrzałam, nie było. Stąd też tyle pytań w tym temacie. No, ale jak gdzieś to tam widzisz, to może w jakimś tłumaczeniu gdzieś coś takiego było :).

Było gdzieś na bank , dokładnie to pamiętam :) Postaram się coś znależć by poprzeć moje słowa :)

kasinka789

Znalazłaś?

ocenił(a) film na 10

W czwartej serii było wszystko wyjaśnione. Ojciec Michaela adoptował Linca bez zgody żony. Jego rodzice pracowali dla firmy i oboje zmarli więc nie mogą mieć jednego ojca

anetek

haha, jedno pytanie i siedem wersji :D masakra.. tylko to potwierdza jak bardzo poje*** jest ten serial; dobrze że przestałem to oglądać po pierwszym sezonie.

użytkownik usunięty
freepick

To po co się udzielasz? po 1 sezonie raczej nie masz pojęcia co było dalej, więc co tu robisz? A to, że jest tyle wersji świadczy o tym, że skłoniło to ludzi do refleksji i szukania odpowiedzi na to pytanie. P.s. ładny masz słownik.

skąd wiesz, że jest ładny? co prawda leży na półce w twardej oprawie, ale to raczej mało kto ma o tym pojęcie. Ale nie zmieniajmy tematu. Oglądanie serialu może się mieć nijak do tego, skąd mogę wiedzieć, co się działo dalej. Są strony z opisami odcinków, zapowiedzi na yt, recenzje... jakbym miał przy tym ślęczeć i oglądać takie bzdury, może stałbym się i takim jak wy bezmózgim widzem, któremu każde G. można sprzedać; no sorry... wskrzeszanie zmarłych? kradzież energii Słońca? no proszę was..

a refleksje to raczej wzbudzają w widzach bardziej ambitne seriale, tj. Lost, a nawet niektóre młodzieżowe. Nie takie pseudo s-f i dramatyczne bzdury jakim jest Prison Break z pedałem w roli głównej.

użytkownik usunięty
freepick

Co do słownika- nie wierzę, że tego nie załapałeś, a jeśli to ironia to naprawdę kiepska. Próbujesz mi więc wmówić, że oglądanie serialu w Twoim przypadku nie ma nic wspólnego z wiedzą o serialu, bo są inne formy typu zapowiedzi, opisy i spoilery? A więc jednak przy czymś ślęczałeś skoro masz takie pojęcie. Poza tym oceniać film na podstawie recenzji, zapowiedzi i opisów odcinków? Pan raczy wybaczyć.

I nie upraszczaj, nie było kradzieży energii Słońca, tylko projekt, wskrzeszania zmarłych tez nie było, chyba, że jakiś rytuał widziałeś?

Ponadto pedałów tam żadnych nie widziałam, podobnie jak innych części rowerowych.

I nie wyzywaj nas tu chłopczyku, bo masz chyba przerost ego i bardzo chciałeś zabłysnąć.

P.s. ambitny film "Lost"? No to wcale nie jest pseudo s-f.

ocenił(a) film na 7

Maja wspólnego ojca a Christina jest matką tylko Michaele. Mają inne nazwiska, ponieważ ich ojciec odszedł zanim Michael się urodził, zamienił panieńskie nazwisko (Scofield) jego żony, na swoje nazwisko (Burrows)takie info znalazłam:-)

sonnenEW

Lincoln nie jest synem ani Christiny Scofield ani Aldo Burrowsa , został adoptowany przez nich kiedy miał 3 lata.Pewnie obaj nazywali się Burrows, ale Michael zmienił na panieńskie matki, może dlatego ,że nie chciał być kojarzony z bratem mordercą.

ghost920

dokładnie. Nie chciał być kojarzony, bo to wchodziło w Jego plan wyciągnięcia Linca z paki...

ocenił(a) film na 5
anetek

no to było tak jak ktoś wcześniej wspomniał. Michael zmienił nazwisko matki. Było to powiedziane w sezonie pierwszym. A co do tego, że nie są braćmi to dopiero w sezonie czwartym przy końcu było, pozatym nie do końca sądze, ze Christina mówiła prawdę.

anetek

najwidoczniej nie obejrzałaś.Wyjaśnilito w jednym z pierwszych odcinków

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones