PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95270}

Sklep przy głównej ulicy

Obchod na korze
7,9 4 015
ocen
7,9 10 1 4015
8,2 12
ocen krytyków
Sklep przy głównej ulicy
powrót do forum filmu Sklep przy głównej ulicy

To zdecydowanuie jeden z najlepszych filmów czeskich jakie widziałem.. Po prostu nie można go ominąć obojętnie!! Wspaniałe kreacje i ta gęstniejąca z czasem coraz bardziej atmosfera małego słowackiego miasteczka.. Cudo!!

ocenił(a) film na 10
Bedrich

To raczej film słowacki.

ocenił(a) film na 10
Sqrchybyk

Wtedy nie było Słowacji, ale uwaga celna o tyle, że to oczywiście film czechosłowacki...

ocenił(a) film na 10
Bedrich

wydaje mi się, że istnienie kraju nie jest wystarczającym kryterium określania pochodzenia filmu. kręcili go na terenie obecnej Słowacji, mówi się tam po słowacku, film opowiada o pierwszym Państwie Słowackim, więc dla mnie jest bardziej słowacki niż czeski (choć nie można też odmówić Czechom zasług przy tworzeniu tego dzieła). pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 10
msidhe

No i tak możemy przerzucać... Klos był Czechem, w filmie grali przede wszystkim czescy aktorzy, a większość aktorów i ekipy kształciła się na FAMU i DAMU w Pradze.

msidhe

niestety ale film jest po czesku:)

ocenił(a) film na 10
Grzywos

skończyłam filologię słowacką i jestem w stanie odróżnić czeski od słowackiego :]

ocenił(a) film na 8
Grzywos

niestety ale film jest po słowacku ,a nie po czesku

ocenił(a) film na 10
msidhe

msidhe - muszę złożyć samokrytykę - dziś moje słowa by brzmiały to zdecydowanie jeden z najlepszych filmów słowackich jaki widziałem. A że Czesi też się do niego przyznają? Nic dziwnego, do dobrego każdy chce się przyznawać. Pozdrawiam:-))

ocenił(a) film na 10
Bedrich

Czeski czy słowacki, co za różnica, niech będzie czechosłowacki, chociaż tyle...

ocenił(a) film na 10
fizykpjam

Wszyscy daliście 10. Ja też. Pogódźmy się;)

ocenił(a) film na 10
fizykpjam

Naprawdę pora zacząć odróżniać te dwa narody i państwa. Ciekawe, jak Polacy reagowaliby, gdyby ich nie odróżniano od, dajmy na to, Ukraińców, bo kiedyś tworzyli wspólne państwo. Mieszkam na Słowacji i kiedy wciąż słyszę Tatry czeskie, to mi wstyd.

Bedrich

Film został wyprodukowany przez Czechów oraz jeden z reżyserów był Czechem. Zatem jest to film czechosłowacki.

ocenił(a) film na 8
Bedrich

Dobrze, że przyznałeś się do błędu. Nie każdy film czechosłowacki był czeski...

ocenił(a) film na 8
Bedrich

Film jak i książka Grosmana. Na bardzo dobrym poziomie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones