PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30686}

Sklep za rogiem

The Shop Around the Corner
7,8 4 301
ocen
7,8 10 1 4301
8,2 13
ocen krytyków
Sklep za rogiem
powrót do forum filmu Sklep za rogiem

Przecież ten film jest tak strasznie stary to jak może się podobać? O wiele, wiele, wiele lepszy jest
remake z Meg Ryan i Tom'em Hanksem.

ocenił(a) film na 8
dingo21

Mnie właśnie ten remake znudził kompletnie! A ten stary film bardzo mi się podoba, choć nie mam jeszcze 120 lat. Pozdrawiam.

dingo21

Dlaczego stary, ale dobry film miałby z biegiem lat stracić aktualność?

Irma100

Bo wszystko się dezaktualizuje. To co kiedyś zapierało dech; skłaniało do myślenia, do refleksji; zachwycało z upływem czasu staje się banalne; trywialne.

dingo21

Ja tak nie uważam. Istnieją rzeczy ponadczasowe.

ocenił(a) film na 7
dingo21

Więc proszę proszę, co w tym filmie się dezaktualizuje?
Miłość? Zdrada? Dwulicowość?

Popieram Jasia15 - rzeczywiście, jakościowo ten film to czasy kamienia łupanego względem "Masz wiadomość" - ale przecież nie o to chodzi. Wg. Twojego toku myślenia nie powinniśmy sięgać filmy sprzed 2000 roku? Są rzeczy/filmy ponadczasowe, i myślę, że ten film jest lepszy od remeku.

ocenił(a) film na 10
dingo21

Idąc twoim tokiem myślenia, remake z Meg Ryan i Tomem Hanksem z upływem czasu stanie się banalne, trywialne - jak to określiłeś. Pozdrawiam.

A swoją drogą obejrzałam pierwsze pół godziny filmu (bardzo mnie urzekł), później chciałam go dokończyć, ale nigdzie nie mogłam go znaleźć. Wiecie może gdzie obejrzeć film oprócz kinomana, gdzie już nie można tego za darmo obejrzeć?

ocenił(a) film na 8
magdallenka1

Mam ten film, z lektorem,mogę Ci przegrać na płytę dvd, daj adres mail ,pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
IrenaSz

Znalazłam już film i obejrzałam, ale dziękuję bardzo :)

ocenił(a) film na 7
magdallenka1

Jeżeli idziesz moim tokiem myślenia, to zbłądziłaś :)
niczego takiego nie powiedziałem - lubię zarówno jeden jak i drugi film :)
ba! powiedziałbym nawet, że wraz z czasem - "Masz wiadomość" będzie zyskiwało, a nie traciło na swojej wartości :)

dodatkowo nigdzie nie użyłem określeń "banalne i trywialne"

ocenił(a) film na 10
Pan_Znak_Zapytania

To nie było do ciebie tylko do dingo21 :)

magdallenka1

ja np. nie jestem w stanie obejrzeć Masz wiadomość, bo irytuje mnie w 2014 r. wygląd komputerów i maili z tamtych czasów... jakiś dramat... pokazywany w filmie niczym cuda techniki, hahaha.... natomiast tutaj, mimo że film jest sprzed 75 lat, ie mam takich problemów - ba, jestem nim zachwycona (jak wszystkim z udziałem cudownego Jamesa Stewarta :)

ocenił(a) film na 8
dingo21

Nie wszystko !!!

dingo21

Znam ludzi, którym podoba się Ojciec Chrzestny. Nie rozumiem tego też, w końcu to już trochę staroć. Ale mają do tego pełne prawo, choć niektórzy mają tylko 20 parę lat.

ocenił(a) film na 8
dingo21

No chyba jednak nieprawda; oryginał (jak zresztą zwykle) o niebo lepszy od remake'u.
Nie, żeby powtórka była jakaś denna; całkiem sympatyczny film, ale jednak nie dorównuje...

użytkownik usunięty
dingo21

Głupszego tematu nie czytałem :)

dingo21

Ja osobiście zauważyłem tendencje do zawyżania ocen starym filmom... nie wiem dlaczego, bo niektóre na prawdę nie zasługują na ocenę jaką posiadają. Oczywiście znajdują się jakieś perełki które robiły wrażenie 40 lat temu i teraz.

użytkownik usunięty
Mearas_fw

Tendencja do zawyżania ocen dotyczy przede wszystkim nowości. Wszyscy walą im tyle, że średnia wychodzi 8. Po dwóch latach okazuje się, że maja góra 6.

dingo21

Nie oglądałam rimejku, ale jest parę rzeczy które stare filmy posiadają, a których scenarzyści dziś się boją :
Realizm - relacje międzyludzkie są różnobarwne, nie zwyczajne "hay/hay" tylko rozmowy, każda postać jest ciekawa (nie "inna" bo to każdy głupi potrafi wykreować). Do tego nikt nie jest idealny - gł. bohater to żaden amant - jest tyczkowaty i trochę naiwny, bardzo zdeterminowany ale uczciwy. Bohaterka tez nie jest chodzącym ideałem, oprócz niepozornego wyglądu cechuje ją nerwowy charakter i desperacja.
Pan Matushek może i jest archaiczny, ale to powoduje tylko tęsknotę za "subjektem z prawdziwego zdarzenia".
Nie jest przewidywalny - ja do końca nie wiedziałam jak się skończy.
Nie jest ugrzeczniony - podwijanie nogawek i prezentacja skarpet na porządku dziennym :D

Poza tym, czasy uczciwości i szacunku minęły bezpowrotnie, dziś stać na nie tylko ludzi bogatych duchem - najczęściej starszych sprzedawców pamiętających owe lata :)

użytkownik usunięty
dingo21

Jak może się podobać Vivaldi skoro jest Metalica? :D Absurd, nie?

Takie porównania są bez sensu- jak można używać lampek naftowych skoro mamy żarówki? No niby można... ale po co?

użytkownik usunięty
Mearas_fw

No właśnie, dlaczego ludzie nadal lubią zapalać lampki naftowe, albo świece skoro mają halogen?

:D uwielbiam

Mearas_fw

nie, właśnie Tinnga pokazała ci idiotyzm twojego punktu widzenia... jakby rozdmuchać twoje dziwaczne poglądy, mogłabym wręcz powiedzieć tak: po co ludzie kupują dvd lub oglądają filmy z kablówki, skoro mogą się wybrać do śmierdzącego popcornem kina na jakiś chłam pełen wybuchów i papki dla bezmózgich nastolatków modny w tym tygodniu :D

tolerancja91

Jak mnie denerwuje kiedy ktoś mnie próbuję przekonać do swoich racji albo wykazać że moje są błędne po przez wyolbrzymianie i przeinaczanie moich słów... A bądźcie sobie ludźmi typu "kiedyś to było lepiej" nic mi do tego ale nie zarzucajcie mi że mój punkt widzenia jest idiotyczny dlatego że jest inny.

Mearas_fw

wyżej masz moją odpowiedź, co myślę o "remake'u", który z tym filmem za wiele nie ma wspólnego, ale jak kto uważa

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones