PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=442793}

Skowyt

Howl
6,6 7 523
oceny
6,6 10 1 7523
6,5 10
ocen krytyków
Skowyt
powrót do forum filmu Skowyt

Film nietuzinkowy, w filmie przewija się naprzemiennie kilka filmów. Z jednej strony jest
to wywiad z autorem, dotyczący jego książki, z drugiej strony jest to poniekąd
zekranizowanie życia autora podczas którego kształtowała się jego osobowość i powstawała książka, z trzeciej strony jest to recytacja przed publicznością "swoich"
(jego,autora) wierszy, a z czwartej strony to proces sądowy, rozprawujący o tym, czy w książce
nie można było użyć innych słów zamiast wulgaryzmów. Czyli coś na podobieństwo
naszej komuny, chociaż nie było mi dane żyć w pełni świadomości w tamtych czasach,
wiem iż zanim książka trafiłą do szerokiego grona została poprawiana w myśl aktualnie panującej myśli ideologicznej. W tym filmie
dążyli by tą książkę zmienić. Jak wyszło sami ocenicie podczas oglądania filmu. Myślę że
mi jako erupoejskiemu odbiorcy, który jest "łysy" (jeśli chodzi o panujące czasy powstawania książki) jest trudno odnaleźć się na miejscu bohatera i jego opowieści. Na szczęscie w
filmie są ciekawe opinie i wyjaśnienia które dają odbiorcy pojęcie o czym autor
rozprawuje w swojej książce.
Film jako dzieło artystyczne, było wg mnie, zrobione ciekawie. Bardzo mi się podobały
momenty animacji filmowej, rzekłbym genialnie zrobione i dopasowane. Recytowanie
przed publicznością, z zawieszeniem nad HOLY świetne :). Naprawdę kawał dobrego
kina. Jedyne co mnie troszkę męczyło to to eeeee aktora podczas "wywiadu". Niektórzy
ludzie tak mają że mówią np. "yyyyy" i dopiero dalej ciągną zdanie, Ale to, że mnie to
męczyło, nie umniejsza to klasie filmu. Mógłbym opisać cały film i wciąż czułbym
niedosyt, że czegoś nie powiedziałem.
Podsumowując, Jednych ten film przekona do siebie, natomiast jak było w moim
przypadku na początku sceptyczny lecz później wsłuchany w poezję, albo po prostu ktoś
wyłączy po kilkunastu minutach. Uważam jednak, że warto go obejrzeć ze względu na
formę w jakiej zostało to pokazane :).
Pozdrawiam wszystkich co obejrzeli Skowyt.

ocenił(a) film na 7
buffetrc

Mi też się podobał, ale... mnie dla odmiany wkurzyły patetyczne gadki w końcowej mowie obrońcy. "Niech nastanie światłość" itp. - takie coś to na serio mogli sobie darować.

selene_

No troszeczke "zaszaleli" z tymi "gadkami" ale jakoś nie zwróciłem większej uwagi na mowę końcową więc mnie to tak nie dotknęło, aczkolwiek może to miało w sobie jakiś cel ? Nie wiem szczerze mówiąc. Obejrze na wieczór jeszcze raz końcówkę i może coś wywnioskuje co będzie godne napisania.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
buffetrc

"Jedyne co mnie troszkę męczyło to to eeeee aktora podczas "wywiadu". Niektórzy
ludzie tak mają że mówią np. "yyyyy" i dopiero dalej ciągną zdanie.." poszukałem na youtube wywiadów z Ginsbergiem i on też się tak właśnie powiedzmy zastanawiał (eee/yyy), więc to nie jest źle odegrana rola bo jakby chciał to przecież mógłby się nauczyć tekstu tylko dokładne skopiowanie sposobu mówienia poety. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones