PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9589}

Skryta namiętność

Untamed Heart
7,3 3 032
oceny
7,3 10 1 3032
Skryta namiętność
powrót do forum filmu Skryta namiętność

no tak...

ocenił(a) film na 10

Filmweb Ciekawostki - "Oryginalny tytuł filmu brzmi "Serce pawiana"" - Tiaaa..."Untamed Heart" to "Nieoswojone serce"....

ocenił(a) film na 7
So_be_it_

Ja napisałam tą ciekawostkę.. chodzi tu o tytuł oryginalny - ten angielski :):) Brzmi on Baboon heart - czy coś w tym rodzaju... nie pamiętam już dokładnie... Wystarczy troszkę poczytać.. :):)

ocenił(a) film na 4
ukulele20

Tutaj chodzi bardziej jednak o tytuł roboczy kiedy film był jeszcze w fazie pre produkcji, natomiast oficjalny (oryginalny) tytuł to "Untamed Heart"

ocenił(a) film na 7
Mejwen

skąd to wiesz ? :):)Tam gdzie ja czytałam było jasno napisane : tytuł oryginalny brzmi Baboon heart.. Być może źle przeczytałam.. nie wiem.. dlatego się pytam skąd wiesz...

ocenił(a) film na 4
ukulele20

Cześć,
http://www.imdb.com/title/tt0108451/ nad parametrami filmu (pod obsadą) pisze w nawiasie working title, a druga sprawa że jeśli byłby to oryginalny tytuł to powinien być uwzględniony w czołówce z napisami. Poza tym często tak jest, że kiedy film lub scenariusz (skrypt) znajdują się w fazie przygotowawczej posiadają jakiś tam swój tytuł roboczy i podobnie było w przypadku filmu "Untamed Heart". Oryginalny tytuł mógł równie dobrze powstać przy kończeniu prac produkcyjnych nad filmem, natomiast "The Baboon Heart" był tytułem na którym się opierano, takim do rozpoznania filmu, który oczywiście miał szansę akceptacji, ale przeważnie tytuł roboczy ulega zmianie. Wiem coś o tym, więc informacja którą masz jest na 100% nieprawdziwa, chociaż w pewnym sensie można ten pierwszy tytuł nazywać oryginalnym (zależy jak to rozumieć), ale już na pewno nie oficjalnym ... pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
Mejwen

aha, już wiem gdzie to przeczytałaś i rzeczywiście tak tam pisze:
-Oryginalnie zatytułowany "The Baboon Heart"- . Scenarzysta jako dziecko miał transplantację serca, natomiast babcia przekonywała go, że ma w sobie serce pawiana, wstawione zamiast ludzkiego. Bardzo ładna historia, tylko że słowo "Originally" nie musi oznaczać że jest to prawdziwy, oryginalny tytuł filmu; w tym przypadku chodzi jednak o pierwotny, a co jak się później okazało tytuł roboczy, w momencie pojawienia się nazwy oficjalnej. Ok, sprawa chyba rozwiązana :)

ocenił(a) film na 7
Mejwen

hehe... chyba tak :):) Masz rację... ale cóż.. ciekawostki już nie zmienię..

ocenił(a) film na 10
ukulele20

aaa to przepraszam w takim razie :) troche pozno no ale lepiej tak niz wcale :) pzdr

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones