PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846163}
5,4 12 784
oceny
5,4 10 1 12784
3,2 11
ocen krytyków
Small World
powrót do forum filmu Small World

Każdy ma swoje gusta i guściki - a o gustach się ponoć nie dyskutuje. Ja filmów Vegi nie oglądam - choć próbowałem, ale to co zobaczyłem był słabe i zbyt mocno przerysowane, a często silące się na poważne kino. Obejrzałem Pitbulla - Nowe Porządki i film był kiepski, rozjechany, fabuła nie trzymała się kupy. Potem Kobiety Mafii, które wyłączyłem po 25 minutach, bo ilość głupot jaka pojawiła się przez ten czas była dla mnie nie do przyjęcia. Wychodzi na to że Hans Kloss z 2012 roku też jest jego i akurat ten film jest ok, bo on chyba w zamierzeniu miał być lekko kiczowaty. Dodatkowo zraziłem się książkami Vegi o policji - choć uwielbiam takie książki - są one moim zdaniem nawet nie tyle co przerysowane, ale w dużej mierze zmyślone. Nie przeczytałem do końca. Razi też mnie fakt, że Vega robi po kilka filmów rocznie - biorąc na warsztat z reguły mocne kontrowersyjne tematy. Takie filmy jak botoks czy Polityka są moim zdaniem robione tylko dla kasy i nie są w kręgu moich zainteresowań. Small Word postaram się jednak obejrzeć, trochę intryguję mnie też nowy Pitbull - i albo się "nawrócę" do niektórych dzieł tego reżysera albo moja niechęć się powiększy. Trailery obu produkcji są niezłe, ale to tylko trailery.

tomasz1709

pełna zgoda, kiepski rzemieślnik wzbudzający tanią sensację.

joker_skater

może się wyrobił i jego ostatnie produkcje będą lepsze....

użytkownik usunięty
tomasz1709

Kobiety Mafii to jeszcze nic. Ciesz się, że nie widziałeś Ciacha.

ocenił(a) film na 4
tomasz1709

Vega robi raczej słabe filmy, pełne kiczu, ten ponoć jest inny, a w każdym razie ponoć widać poprawę. Co do Pitbulla to chyba tak naprawdę tylko serial kręcony w latach 2005-2008 był dobry. Filmu z 2005 nie oglądałem i ludzie się o nim różnie wypowiadają, bo on chyba też po prostu został zmontowany z pierwszej serii serialu, a takie zabiegi z reguły źle się kończą. No ale zmierzam do tego, żebyś oglądnął serial z Dorocińskim w roli głównej, bo to taka perełka Vegii i w sumie można się dziwić jak to się stało, że później poszedł w takim kierunku w jakim poszedł.

ocenił(a) film na 4
mcl87_2

Tak jest pitbull ale serial to perełka. I na tym. Vega się kończy. Po wersji filmowej pitbula, a następnie botoksie zarzekłem się, że więcej filmów vegi nie obejrzę. Film po, którym wszyscy zapamiętali tylko błazenade i teksty Oświęcimskiego świadczy o jego poziomie. Jak serial Pitbull był poważny i realistyczny tak filmy są karykaturą i absurdem oderwanym od rzeczywistości. Zrobił pokraczną komedię z humorem blokersów dla szarych mas po prostu to się sprzedaje.
Small world ma szokować bardziej niż botoks, mam nadzieję że nie będzię tak głupi i nie wykreuję skretyniałych bohaterów, że podszedł do realizacji tego filmu na poważnie, żeby otworzyć przeciętnemu widzowi oczy na dany problem i nie opierał się tylko na widoweiskowej bezmyślnej akcji dla samego wyciśnięcia zysków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones