PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846163}
5,4 12 714
ocen
5,4 10 1 12714
3,2 11
ocen krytyków
Small World
powrót do forum filmu Small World

Porażka.

ocenił(a) film na 1

Patryk Vega nie ma kompletnie pojęcia o kręceniu filmów. Czytam z niedowierzaniem komentarze chwalące dzieła Pana Patryka. Szok! Film jest urywkiem różnych scen nie trzymający się żadnego ciągu logicznego. Ten film nie pokazuję ani pracy policji, żadnego dochodzenia, zero budowania napięcia ani przywiązania do postaci. W tym filmie również nie ujrzymy działań mafii i całego precedensu jak to się odbywa i ostrzeżenia dla rodzin i ich dzieci. W tym filmie również Patryk Vega nie pokazuje w żaden sposób z czym te dzieci muszą się zmierzyć w tak traumatycznych chwilach swojego życia a obraz jaki zbudował tych dzieci w tym filmie to po prostu nieśmieszny żart sugerujący, że Pan Patryk chyba nie ma pojęcia o czym chciał nakręcić film. Ja rozumiem szokujący tytuł i zarys fabuły o handlu ludźmi i prostytucji, ale trzeba to jeszcze umieć przekazać i Pan Patryk Vega kolejny raz klonuje swój film ze zlepkiem scen pomijając ciąg logiczny zdarzeń, wulgarnymi dialogami, szybką nielogiczną akcją i żałosnym humorem. Gra aktorska to jakaś kpina. Ten film nie zasługuje nawet na 1 bo po prostu nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Dno.

Negatve

Co z tego że film do bani tak czy siak ludzie pójdą na to i ja też pójdę bo jestem ciekawy a opinie ludzi mam w dupie i twoją też:) :) pozdro.

ocenił(a) film na 1
Reapxrs

Oczywiście, że ludzie pójdą do kin. Sam poszedłem by ocenić ten film i właśnie to robię. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 5
Negatve

Niepotrzebnie wydawałeś kasę, skoro i tak walnąłeś jedynkę. Widać w Tobie tę chęć rzetelnej oceny filmu :p

dzikidon

Czyli... jeśli ktoś wyda kasę i pójdzie do kina to ma obowiązek być zachwyconym i dawać dobre oceny? Nie może po prostu skrytykować filmu, który mu się nie spodobał?

dzikidon

kretyński post. no, ale to forum Filmwebu... :)

Reapxrs

Hahah to jeden z najgłupszych komentarzy jakie w życiu przeczytałem :D Dziękuję mistrzu!

albertoxxx

Najgłupszy . GOŚĆ PISZE O TYM ZE MA WŁASNY GUST. WYDEDUKUJ CHŁOPIE.

Reapxrs

Skoro masz w dupie opinie innych ludzi to po co je czytasz i po co odpisujesz... xD

emil_866

buahahaha, dobre! pozdrawiam wszystkich z IQ powyżej 10. :)

ocenił(a) film na 8
Negatve

Co Ty gadasz? Jakie dialogi były wulgarne i przede wszystkim jaki humor był żałosny? Jaki nielogiczny ciąg? Był jeden wątek i cały czas nim szliśmy. Film przedstawiał akcje policji oraz akcje handlarzy ludźmi. To Pan, Panie Negatve chyba zrobił kopiuj wklej z hejtujaca opinią, która nie ma pokrycia z rzeczywistością.

Midsommer99

A taką przykładową niepotrzebną wulgarnością jest to że w filmach Vegi każda jedna postać kobieca musi próbować przelecieć głównego bohatera, kompletnie nie wiem po co wciśnięto to do tego filmu rujnując powagę

ocenił(a) film na 8
Kacper_Kwiatek

Każda? Marietta Żukowska też? Pani opiekująca się porzuconymi dziećmi? Chyba nie każda...

Midsommer99

bliskości ci brakuje w realnym życiu że imponują ci takie wulgarne i przekoloryzowane filmy?

ocenił(a) film na 1
Midsommer99

Film przedstawiał akcję policji? Akcja była taka, że policjant za sprawę honoru wziął się za sprawę zaginięcia Oli. Jak wygląda zbieranie dowodów? Kogo śledzili, przesłuchiwali, jak doszli do tropu Oli to wątki tak spłycone, że aż niewarte uwagi bo najważniejsze w filmach Vegi jest zszokować polskiego widza drastycznymi scenami jak podcinane gardło czy krwawa strzelanina. Działania tego policjanta były kompletnie niedorzeczne, bez problemu odnajdywał Ole 3 razy, jak zdobywał dowody, pracował sam nad taką sprawą? Oglądał filmy z dziećmi i z miejsca wiedział co kto i gdzie. Przecież to była totalna głupota. Jak wygląda zaś mafia w tym filmie? A no tak, że dwóch cześków, przyjeżdża furgonetką i z ulicy porywa dzieciaki i jak gdyby nigdy nic wraca do siebie na przekraczając granice, zaś mafia w galerii handlowej zupełnie przez nikogo nie wzbudzających podejrzeń kupuje dzieciaki i wychodzą z nimi za rączkę. Naprawdę? Obraz policjanta, który przez X lat szuka Oli, ma przy sobie jej zdjęcie i gdy z nią rozmawia twarzą w twarz nie rozpoznaję jej bo ma na sobie perukę po czym mała Ola udaje się do toalety i jak gdyby nigdy nic na piechotę albo porwana przez UFO znajduje się niewiadomo gdzie i ucieka. No przecież to jest śmieszne a ostatnia scena? Ja rozumiem inspirację Rambo, ale czemu policjant nie zrobił tego za pierwszym razem!? Po co czekał do końca i dał się zabić? Co to za bzdury napisane na kolanie i że komuś to się może podobać jak nie ma pojęcia nawet co ogląda.

Midsommer99

Negatve po twoich komentarzach wywnioskowałem że Polacy mają robić typu kopiuj wklej po amerykańsku. Ja też obejrzałem sporo filmów naszych i też było podobnych do Vegi. Wiesz jaki to jest reżyser, jakie filmy kręci a dalej plujesz jadem i nienawiścią i dalej je ogladasz. Czemu nie oglądasz melodramatow i ich nie krytykujesz? Jak dzieci. Różne gatunki filmów nie są dla wszystkich bo każdy lubi co innego. Patryk wega nie kręci filmów dla 8 miliardów ludzi i 38 milionów Polaków i nie każe każdemu oglądać jego filmy, a kręci tylko dla tych którzy lubią filmy. Ty lubisz co innego a komuś może sie nie podobać to co ty lubisz. Tobie film się nie podoba i masz do tego prawo, ale innym się podoba i też mają prawo do tego. A obrażanie innych i reżysera za film to typowa dziecinada z przedszkola. Dam ci jeden z miliona przykładów- Ktoś nie lubi truskawek a inną lubi je, to znaczy ta osoba co nie lubi tego owocu ma wyzywać, obrażać czy krytykować osobę za to że ktoś lubi ten owoc? Po co oglądasz takie filmy jeżeli je krytykujesz i obrażasz ludzi którzy je lubią? To tylko świadczy o tobie. Bo ktoś może nie Lubić twoich filmów. Ja znam osoby które horrorów nie lubią a ja uwielbiam i co mam za to obrażać tych ludzi bo nie lubią horrorów? Patryk Vega ma swój styl krecenia filmów i nie zmusza każdego człowieka na ziemi do oglądania jego filmów. Nie jesteś panem świata żeby ludzi i rezyserow obrazac za jakieś filmy. Bo Vega ma gdzieś twoje frustrację i krytykę, gdzie dalej kręci swoje filmy. Musisz mieć nudne życie że hejtujesz filmy jakieś. 10 milionom Polaków nie będzie jego filmy podobało ale drugie 10 milionów osób będzie jego filmy uwielbiać. Więc te twoje narzekanie nic nie daje, tylko świadczy o dziecinadzie twojej.

ocenił(a) film na 6
Negatve

Najpierw obejrzyj

ocenił(a) film na 1
Kristoff779

Obejrzałem.

ocenił(a) film na 10
Negatve

stuknij się w łeb , jak twierdzisz że gra aktorska na niskim poziomie jest.. film sztos !

ocenił(a) film na 1
eciepecie

Stukam się i dalej widzę tę grę aktorską na żałosnym poziomie.

ocenił(a) film na 3
Negatve

Moim zdaniem Piotr Adamczyk jest najjaśniejszą stroną tej produkcji, bo jest to po prostu niezły aktor. Cała reszta to pełna zgoda.

ocenił(a) film na 8
Negatve

Jakie Ty masz pojęcie o kręceniu filmów? Czy wszyscy musza tak samo w/g Ciebie podchodzić do problemu. Vega nakręcił ciekawa historie,a wnioski każdy potrafi sam wyciągnąć .

ocenił(a) film na 1
K_K1969

Tak.

ocenił(a) film na 10
Negatve

Nie byłeś na filmie.

ocenił(a) film na 3
zyczkowska

Jakim trzeba być ograniczonym filmowo dając 10. Ekipie wybaczam, bo trzeba się jakoś dowartościować. Wyszedłem przed końcem jak zaczęla się strzelanina. Niech ktoś napisze jak ten crap się skończył.

ocenił(a) film na 1
Ashtin

Film skończył się tak, że Piotr Adamczyk odnalazł dziewczynę i końcu wszedł do pałacu gdzie odbywały się rytuały z udziałem dzieci i wszystkich zabił z broni maszynowej wcielając się w postać Rambo.

Ashtin

trzeba był nie wychodzić, trochę konsekwencji

ocenił(a) film na 1
zyczkowska

Byłem na filmie.

zyczkowska

Arcydzieło? Naprawdę? Podobne do innych arcydzieł ostatnich lat tego niby reżysera? Dla mnie się skończył na serialu Pitbul z przebłyskami Nowe porządki. Reszta produkcji w ostatnim czasie to dno dna. Nie zamierzam wydawać kasy na takie produkcje(w kinie nie można przewijać niestety)

ocenił(a) film na 8
Filbo

No to nie wydawaj z czym masz problem

Negatve

Mam wrażenie, graniczące z pewnością, że nie oglądałeś tego filmu. Przejdź się do kina a nie kopiuj jakiegoś hejtu. Miłego seansu.

ocenił(a) film na 1
wegota

Byłem na filmie.

Negatve

powtarzaj to częściej może sam w to kiedyś uwierzysz

tisoc

haha, dobre :D prosta rzecz, a cieszy :)

ocenił(a) film na 5
Negatve

Nie było aż tak źle, chociaż mogło i powinno być lepiej :P Mój wspólnik przekonał mnie do obejrzenia tego filmu, ale szczerze z duszą na ramieniu poszedłem do kina po ostatnich ,,arcydziełach" Vegi... Było tam sporo logicznych dziur i pojawiły sie pewne sceny, które wywołały mój śmiech, bo były zabawne (np 3ech leciwych facetów przebranych w stroje ala Heman w pokoju razem z Wieniawą), a niektóre uśmiech żenady (tryskająca krew z obciętego palca, Adamczyk za rogiem obserwujący w okularach dom tej fotograf, która wypuścili). Temat bardzo trudny i trzeba byłoby wspiąć się na wyżyny, aby właściwie się z nim zmierzyć. Jakiś scenariusz był, dużo kręcenia z ręki (ja akurat jestem fanem tego typu akcji), ale czasami miałem wrażenie, że sceny z drona (takie jak w kobietach mafii, czyli słynne wejścia antyterorystów do budynków zamieszkałych przez bandytów) tutaj trochę nie pasowały... Scena pościgu Wieniawy i Adamczyka przez uzbrojonych tajskich zbirów, którzy nie znają się na sztukach walki i tego co było przed- w moich oczach kiepska. To co mi sie podobało to gra aktorów- Adamczyk ratował sytuację wielokrotnie i o dziwo Julia Wieniawa, jak dla mnie, wypadła zaskakująco dobrze. Film po angielsku z napisami, rozumiem że będzie aspirował do zwrócenia na niego uwage przez anglojęzyczną społeczność?
Na koniec jeszcze w nawiązaniu do przywódczyni sekty szatana, wykorzystującej dzieci w UK, ciekawa scena kiedy dusi ona naszego dzielnego policjanta,czy tylko mnie jej rysy, ekspresja i złowieszczy krzyk, przypominały przeobrażające się ludzkie twarze w demonów w Adwokacie Diabła ( Keanu czy Charlize ilekroć patrzyli na współpracownice Pacino)??? Unicestwiająca poprawka z broni rodem z horrorów :D
Wielka szkoda, bo przy lepszym scenariuszu, można było zrobić coś naprawdę dobrego...

ocenił(a) film na 3
Negatve

Lepiej bym tego nie ujęła. Właśnie wyszłam z kina i jestem rozczarowana

ocenił(a) film na 6
Negatve

Mnie najbardziej rozbawiły sceny w rosyjskiej policji. Adamczyk wysyła zawiadomienie do interpolu, że poszukują zaginionych dzieci, podczas gdy pedofil trafia na nich zaraz po wyjściu z aresztu - to co, one tam sobie cały czas tak stały, nikt z policjantów nie skojarzył, że je tam wcześniej widział? xD Albo rosyjska policjantka - tak ją ruszał temat wykorzystywania dzieci, że kilka razy przywaliła pedofilowi ale bez mrugnięcia okiem zostawiła ofiary wykorzystywania na ulicy. Ja się zastanawiam ile wynosi IQ Patryka Vegi

chiquita_4

Mniej więcej tyle, ile oceny jego tzw. filmów

ocenił(a) film na 7
Negatve

Negative, martw się lepiej swoim IQ, ponieważ sposób w jaki piszesz dobitnie sugeruje, że jeszcze wieczorami odrabiasz lekcje na przyrodę.

ocenił(a) film na 10
Negatve

Idz spać

Negatve

Jeżeli według ciebie gra aktorska to jakaś kpina to czego się spodziewałeś? DiCaprio?

liwiabogusz1

Ty Negativ wez sie za positiv.. o ile wogole wiesz cote dwa slowa oznczaja ..to raz po drugie filmy v
Vegi ogladlem wielokrotnie i na prawde nie rozumiem tego burzosrania na Vege....rozumiem jednak ze 55% spolececzenstwa jest po prostu bezmozgowa i bez wlasnej opinii a jedynie Rydzykowo/pisowska nienawisc do wywlekania prawdy przed mocherowe DAMY(filmu jeszcze nieogladalem)

ocenił(a) film na 3
kobol9_filmweb

A jaką prawdę ty tam dostrzegłeś ? :D ... kiedy policjant niczym Rambo odstrzelił cały dom zboków ? czy kiedy po latach gwałtów Wieniawa o wyglądzie niewinnego aniołka wraca do domu i zaczyna od spowiedzi w kościele. Naprawdę tak sobie wyobrażasz prawdę o handlu dziećmi, pedofilii i pracy policji ?....ten film to jedna wielka żenada

kobol9_filmweb

"moherowy" ty analfabeto, plujący nienawiścią...

ocenił(a) film na 8
Negatve

Twój opis mógłby dotyczyć 90% amerykańskich filmów w tym temacie. Jakby miał pokazać wszystko dokładnie to film miałby 5 godzin. Do mnie przemówił wszystko było jasne i czytelne a to co pomiędzy można się domyśleć. Każdy zainteresowany wie jaki to jest brutalny świat jaki był przedstawiony w filmie więc po co zbędne szczegóły?

Negatve

Przyznam szczerze, że od razu jak pojawił się wątek sekty i rytuałów to odechciało mi się oglądać film. Dlaczego zawsze w takich filmach musi chodzić o rytuały? Vega po prostu lubi tanio szokować. Liczyłam, że zostanie w tym filmie ukazany jak wielki jest to proceder jeśli chodzi o porwania dzieci. Myślałam, że będzie pokazana okropna prawda, że te dzieci są w burdelach, naćpane, zniszczone, a tu nic. Nie jestem nieczułym człowiekiem ale ten film nawet mnie jakoś nie oburzył, nie obrzydził mimo, że chodzi o tak okropny temat jakim jest pedofilia i handel dziećmi. Po prostu Vega tak nijako to wszystko przedstawił, tak sztucznie, że nie potrafiłam się w ten film wczuć. Zakończenie również to jakaś porażka. Czy dziewczynka, która przez tyle lat rzekomo była szukana przez Interpol nie powinna być przywitana na lotnisku przez ludzi z konsulatu, policję itd? Może się mylę ale według mnie to chyba tak powinno wyglądać. W temacie pedofilii polecam obejrzeć niemiecki film "Cisza". Może nie jest to film wybitny, ale tam jest to pokazane jak to według mnie wygląda w prawdziwym życiu. Jest brud, lęk, obrzydzenie.

ocenił(a) film na 9
Ahnessa

Piszesz tak bo nie masz wiedzy o tym gdzie trafiają dzieci. Nie masz też wiedzy od naocznych świadków, którzy mówią gdzie i dlaczego odbywają się takie rytuały związane z satanizmem, i przez kogo są finansowane. Na lotnisku mogła być Policja. Nie jest to pokazane. A policja nie była przedstawiona w tym filmie ze może uczestniczyć w porwaniach... ? Za mało znasz świat korupcji. Ja prowadzę na ten temat wykłady. Korupcja w tym świecie jest Od Miliarderów przez WHO, hendel medyczny, obejmuje polityków, handlowców, a najbardziej przywódców religijnych, którzy mają całkowity zakaz od Boga utrzymywać się z religii i mieszać w politykę i świat handlu, W przypadku Watykanu same ich nauki to w 90% nauki łamania prawa Bożego i oszustwo od lat niemowlęcych człowieka który jest odcięty od prawdziwej wiedzy. Wystarczy podstawowa znajomość Biblii by to wiedzieć, a dogłębna, by znać dokładnie prawo Boga.

Marcin_Menc

Chyba logiczne, że ja jako zwykły człowiek nie mam wiedzy co się dzieje z każdym dzieckiem, które zostaje uprowadzone ale nie uwierzę, że "czarne msze" i składanie dzieci w ofierze to główny powód uprowadzeń. Poza tym jak mogła być Policja na lotnisku skoro dziewczyna po mieście poruszała się sama, nawet jej matka nie pojawiła się na lotnisku? Zaraz potem sam sobie przeczysz i piszesz, że policji mogło nie być, bo jest skorumpowana. Jak na człowieka, który siedzi w temacie to jakoś tak zbyt filmową masz wiedzę. Kiedyś czytałam bardzo dobry reportaż bodajże La Strady, w którym jasno było napisane, że w większości przypadków porwania i uprowadzenia kończą się umieszczeniem w burdelach czy śmiercią jako dawca organów. Vega mógł stworzyć świetny film, pokazać brudny, okropny świat, a on w pewnym momencie zbyt mocno zainspirował się filmem "Oczy szeroko zamknięte". Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 9
Ahnessa

"Tyle w temacie", to możesz raczej tylko Ty napisać. Mam dostęp do materiałów, które świadczą, że rzeczywiście uprowadzane dzieci mogą głównie trafiać do miejsc jakie wymieniasz i takie miejsca były też pokazywane. Jednak twój brak wiedzy - kto i dlaczego uprowadza dzieci, w kwestiach sekt satanistycznych nie usprawiedliwia jej braku u Ciebie, oraz brania czegoś na wiarę. Obejrzyj wywiad - "Ronald Bernard ujawnia sekrety światowej finansjery". W filmie celowo pokazano ją już blisko domu pomijając celowo hipotetyczne podjęcie jej przez policje by ukazać dramat jej powrotu do tego co było jej bliskie w Polsce (przecież dwanaście lat ją odbijał). Po drugie główny aktor mógł celowo nie poinformować polskich służb, bo brał pod uwagę, że zostanie znowu przechwycona przez mafię, gdyż w Policji bywają też wtyki mafii, która płaci dobre pieniądze za swoje usługi. Są kraje na świecie, że prawie cała policja jest skorumpowana w niektórych krajach ameryki południowej (Wenezuela, Kostaryka). Są o tym filmy dokumentalne kręcone przez "niezależnych" dokumentalistów. Przecedzasz komara, a połykasz wielbłąd z braku wiedzy i wyobraźni.

Marcin_Menc

Ale głupoty gościu gadasz, ty wykłady prowadzisz lol, chyba dla plaskoziemcow xd jak ty taki wykładowca i masz taki niski poziom dojrzałości intelektualnej i filmowej że oceniasz ten film na 9, to ja współczuje twoim słuchaczom. Weź gościu wróć najpierw do szkoły zanim będziesz mózgi innym prał

ocenił(a) film na 9
slotas

Współczuj sobie. By mówić o intelektualności to trzeba mieć wiedzę i być poukładanym emocjonalnie. Nie masz tego pierwszego. Porównywanie do płaskoziemców świadczy o płaskomózgowości. Ocena 9 nie jest bez powodu. Jest w niej wyrafinowana celowość. Zrówna choć minimalnie ocenę psycholi, którzy dają ocene 1 lub 2. Film oceniam minimum na 8. Jeśli brak Ci wiedzy i poukładania emocjonalnego, i nie wiesz po co są takie filmy jak ten, to świadczy to o Twojej intelektualności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones