PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630028}

Smerfy 2

The Smurfs 2
6,3 32 069
ocen
6,3 10 1 32069
3,2 4
oceny krytyków
Smerfy 2
powrót do forum filmu Smerfy 2

Na stronie McDonalds zamieszczono amatorskie tłumaczenia imion Smerfów. I tak Marudę nazwano Gburkiem, Ciamajdę nazwano Niezdarą, a Hakusa nazwano Włamkiem. Ciekawe co na to dystrybutor filmu - jakie konsekwencje finansowe i personalne zostaną wyciągnięte odnośnie przedmiotowego barbarzyństwa. Osobiście uważam to za skandal i totalny brak profesjonalizmu ze strony spółki McDonalds. Jak można było dopuścić do takiej sytuacji? Co jest tego powodem?!

Gargame_l

może w wielu krajach mają imiona

Gargame_l

zgadzam sie, pewnie sie wkurza. zarąbalabym kogos takiego za takie tlumaczzenie :D

tytulfilmu

juz poprawili lol!

"ZGRYWUS
Dusza towarzystwa. Ma trąbke i kapelusz i zawsze jest gotowy na zabawę"

taa trąbkE.. dobre

tytulfilmu

dokładnie

użytkownik usunięty
Gargame_l

w orginalnej wersji nie ma takiej postaci jak Klakier. to jest wymysl przesadnych polskich tlumaczy. kot Gargamela ma na imie Azrael i nie wiem czemu po tylu latach nikt z tym nie zrobil porzadku. ciekawe czy kiedys to naprawia.

Naprawdę nie wiesz, dlaczego ? Żeby się z Izraelem nie kojarzył :D
Klakier świetnie pasuje do tego kota, z resztą w polskiej wersji był Klakier od zawsze i kropka - tak ma być !

użytkownik usunięty
kampinosek1990

Gargamel w oczywisty sposob kojarzy sie z zydem., taki stereotypowy kabalarz-alchemik. Azrael to judaistyczny aniol smierci, dlatego w polsce nazwano go Klakier, poprostu srodowiska konserwatywne odpowiedzialne za popranosc polityczna telewizji, uznali ze moze to miec zly wplyw na dzieci i nie mozna promowac kabaly czy spirytyzmu. jakos nikt nie zauwazyl, ze Azrael nosi imie demona ironicznie i dobrze rymuje sie z Gargamel. Klakier pasuje beznadziejnie, takie cieple kluchy. powinni to zmienic, bo kolejne pokolenia ucza sie blednego imienia, a postac na tym traci.

ocenił(a) film na 7

Tyyyyyyyy a ja po prostu oglądam film i mam w dupie genezę imion.Podaj swoje to się przyjebe do czegoś.

użytkownik usunięty
filthy_pig

informacja, ze masz w dupie jest zbedna. niczego nie narzucam, wiec nie wiem po co sie wypowiadasz jak nie jestes zainteresowany.

ocenił(a) film na 7

Po to łosiu że właśnie narzucasz a wręcz chcesz "zmieniać " żeby indoktrynować "kolejne pokolenia".Za daleko masz do bani żeby przeczytać swoje wcześniejsze wypociny.Zrozum to wreszcie-proszę cię.

użytkownik usunięty
filthy_pig

po pierwszej wypowiedzi mialem podejrzenia, ze jestes idiota, inwektywami tylko to udowodniles. no ale nie ma co przejmowac sie twoja opinia, skoro nawet sam masz ja w dupie.

ocenił(a) film na 7

Po pierwsze długo ci zajęło przeszukiwanie słownika wyrazów obcych,po drugie zgadnij kto sam jest w ciemnej dupie???

ocenił(a) film na 4
Gargame_l

A smerfetka to nie smerfetka tylko Nimfetka.

ocenił(a) film na 8
Gargame_l

widze ze nick stworzony specjalnie zeby w tym watku napisac

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones