PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=759548}

Smok

6,7 28 406
ocen
6,7 10 1 28406
4,5 4
oceny krytyków
Smok
powrót do forum filmu Smok

Dziadostwo

ocenił(a) film na 2

To realizacja nastoletnich fantazji i prowincjonalnych kompleksów, a nie cokolwiek wartego uwagi. Napiszę dosadniej, koszmarna żenada gdzie Bagiński przenosi marzenia o tym, że "my Polacy nie gęsi i mamy swoje CGI i bujające cycki". Na dodatek podlana ksenofobicznym sosem gdzie "ruski smok" porywa nasze krasawice. Szkoda, że antagonista nie ma jeszcze kości w nosie i nie robi uga buga.
Do tego scena ukazania smutku bohatera jest po prostu idiotyczna, jak powszechnie wiadomo gdy np. dziewczyna dała ci kosza i jesteś smutny to leżysz w pozycji embrionalnej na deskach. Naprawdę nie wiem też jakim cudem ktoś może myśleć, że ten gniot na poziomie użytkownika wykopu zainteresuje kogoś za granicą. Przecież to fanfik pryszczatego nerda sprzed kilku dekad, w najlepszym wypadku zapychacz z Weird Tales. Postmodernizm jest tu tylko w warstwie wizualnej, nie ma żadnego twórczego rozwinięcia motywów z legend jak było trzydzieści pięć lat temu w Towarzystwie wilków. Po prostu kupa wstydu.

ocenił(a) film na 9
Wostock

O bosze mój bosze… Rusofila nam obrazili wredni filmowcy. Tylko się nie popłacz.

ocenił(a) film na 2
Marac

Za późno, przeczytałem twój komentarz.

ocenił(a) film na 6
Wostock

To nie jest "ruski smok". To niemiecko-ruski smok :-) Adolf Kamczatkow :-) Całkiem błyskotliwe i zabawne. I chyba nie chodziło o twórcze rozwinięcie motywów z legend, a raczej o nawiązanie do nich. Takie przynajmniej odnoszę wrażenie oglądając kolejne części. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 2
IzaKlara

"I chyba nie chodziło o twórcze rozwinięcie motywów z legend, a raczej o nawiązanie do nich." To Bagiński jest w takim razie idiotą, to całkowicie głupie i bezsensowne. Żyjemy w końcu w cholernych czasach postmodernizmu, a film jeśli chce być czymś więcej niż pustą wydmuszka z CGI i cyckami musi poruszyć widzów. Facet chciał to zrobić dodając 3D do baśni sprzed kilku stuleci znanych każdemu?
Na dodatek całość to jedno wielkie błaganie do zachodu w stylu pryszczatej nastolatki "OMG spójrzcie na mnie, jestem tak samo fajna jak wy". Tylko ubiera się w bazarowe dżinsy i słucha Krajewskiego.

ocenił(a) film na 2
Wostock

"Adolf Kamczatkow :-) Całkiem błyskotliwe i zabawne." Chyba w Klimontowie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones