PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 446
ocen
2,3 10 1 50446
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk

Nie radzę na to iść, ostatnia scena wygląda następująco:
W lesie katyńskim stoją ubrani w zielone, długie płaszcze żołnierze z czapkami na głowach, nagle przez las idzie para prezydencka wraz z resztą ofiar katastrofy, żołnierze salutują, niektórzy rzucają się sobie w objęcia.

Tak, to były duchy. Duchy żołnierzy zamordowanych przez NKWD spotkały się z duchami ofiar katastrofy smoleńskiej. Pytanie czy to już profanacja?

ocenił(a) film na 1
formulef23

Jeśli to nie troll tylko tak na serio, to postuluję utworzenie rodzimego odpowiednika Złotych Malin - tylko po to, by przyznać jedną "Smoleńskowi" :D

rozkminator

Już mamy Złote Węże

rozkminator

Poczekaj 3 dni, internet zaroi się od tej sceny :)

rozkminator

Co ty??? Taki film nie zdobędzie żadnych złotych węży. To niemożliwe, z politycznego punktu widzenia.

ocenił(a) film na 1
herra21

Ten film zostanie ogłoszony najlepszym filmem roku. Fido będzie najlepszą aktorką.

ma_loney

Najgorsze jest to, że może się to okazać prawdą.

ocenił(a) film na 1
formulef23

ahhahahahahahahahahahahah

użytkownik usunięty
formulef23

na szczęście nie mam zamiaru tego nawet oglądać...

formulef23

Normalnie po przeczytaniu czegoś takiego pomyślałbym, że to słaby trolling... ale w przypadku tej "produkcji", nie jestem już taki pewny. Strach się bać.

ocenił(a) film na 1
albatron

Niestety. To nie żart, trolling czy prowo. To najprawdziwsza prawda. Zresztą jak film otwiera scena jak rosyjski samolot zrzuca na lotnisko generator mgły (w filmie jako tajemnicze coś) to czego się spodziewasz?

PIOTREKPK19

Nawet nie wiem co na to napisać i nadal ciężko mi w to uwierzyć. Po prostu ten cały absurd nie mieści mi się już w głowie.

ocenił(a) film na 1
albatron

Pogłoski o tej scenie krążyły już od dawna, zatem wierzę na słowo.

formulef23

https://m.youtube.com/watch?v=GEYg9g1Nls8

formulef23

Trochę to przypomina rozwiązanie znane z "Syberiady" Konczałowskiego i tam było czymś nowoczesnym i oryginalnym, czymś ponadczasowym, a tu nie dość, że narzuca tok myślenia, to jeszcze jest pseudoartystycznym naśladownictwem (oczywiście, zakładając że taka jest końcówka, jak opisujesz).

formulef23

"W lesie katyńskim stoją ubrani w zielone, długie płaszcze żołnierze z czapkami na głowach, nagle przez las idzie para prezydencka wraz z resztą ofiar katastrofy, żołnierze salutują, niektórzy rzucają się sobie w objęcia."

To oznacza zawłaszczenie kolejnego symbolu historii Polski. Święto Niepodległości (wygwizdywanie prezydenta Komorowskiego), rocznica Grudnia '70 (stanie tam gdzie ZOMO), rocznica Powstania Warszawskiego (wygwizdywanie gen. Ścibor-Rylskiego) już nie są symbolami całego Narodu, tylko "prawdziwych Polaków". Teraz okazuje się, że zamordowani w Katyniu oficerowie byli monolitem polsko-katolicko-"prawicowym". Biorąc pod uwagę, że przeważali tam oficerowie rezerwy, to rozrzut narodowościowy, wyznaniowy, a nawet sympati politycznych był spory. Zrozumieć można za to rzucanie się w objęcia, bo to pewnie w założeniu miały być osoby z Rodzin Katyńskich, spotykające swoich ojców.

formulef23

nie wierzę, to chyba ponury żart?

ocenił(a) film na 1
formulef23

Nie wiem, czy się śmiać, czy płakać... żenada.

formulef23

Potwierdzam jest taka scena w tym filmie na końcu:)

formulef23

jaka profanacja?,jedni i drudzy polegli w katyniu!!!!!!!!

ocenił(a) film na 10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones