PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=650957}
2,3 50 446
ocen
2,3 10 1 50446
1,5 26
ocen krytyków
Smoleńsk
powrót do forum filmu Smoleńsk


teoria spiskowa
film propagandowy
fanatyzm polityczny
kicz
katolicka hipokryzja
religia kontra nauka
paranoja
kult jednostki
halucynacja
złe bliźniaki
Historia alternatywna
fundamentalizm chrześcijański
sekta
pranie mózgu
parodia
fikcja historyczna
niezamierzenie śmieszne
złe aktorstwo
absurd
Fanatyzm religijny
magiczna broń
czarna komedia
widzieć zmarłych
Słyszeć strzały
mrzonka
zmiażdżony przez krytykę
tajna broń
epidemia szaleństwa
Rzeczy nie są tym, czym się wydają
kult zła
pokręcona wizja rzeczywistości
brat zabija brata bliźniaka
Bomba w koszyku
prawda czy wyzwanie


Redaktorka

Jeszcze paru haseł brakuje. Np. rusofobia.

użytkownik usunięty
Redaktorka

Opis: The right winged government desperately needs martyrs so he invents them in this action packed fantasy comedy musical, where lies can lead to even more lies.

Co, zły opis? Strzał w 10 przecież.

użytkownik usunięty
Redaktorka

A czy napisałam, że zły?
Dopisałam jako bonus do słów kluczowych. ;)

:) To ja muszę iść na imdb parę rzeczy dopisać ;)

A widziałaś zdjęcia na imdb? Padłam! :D

użytkownik usunięty
Redaktorka

Teraz żem sobie zajrzała. Mocne. :D

Redaktorka

już nie ma tam zdjęć, jak widać cenzura działa prężnie (pewnie Prezes zagroził, że jak ich nie usuną, to zablokuje dostęp w Polsce do IMDB :D).

xtomix

o Antek znowu w galerii, pewnie wyślą jakiegoś ministra do USA, by pilnował tego co się tam dzieje w internetach. :)

xtomix

zwalczanie troli nazywasz cenzurą. Słuchaj, jak chcesz o filmach to nie mieszaj tutaj polityki. Te pirackie ataki na ten film to zwykły żart. Tyle tylko, że psują IMDB opinię bo to nie kabaret tylko portal filmowy. Robienie sobie żartu z tego filmu obniża poziom IMDB. Nie rozumiesz tego?

Shadow_dawnego_ggggggg

ludzie sobie jaja robią z tych oszołomów, co w tym złego?

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

Zdaje mi się, że ty zwalczanie trolli nazywasz cenzurą. :)

Może nie mieszaj tutaj polityki? Twoje ataki na wszystkie filmy to zwykły żart. ;)

hyrkan

Zdaje mi się, że ty zwalczanie trolli nazywasz cenzurą. :)

Może nie mieszaj tutaj polityki? Twoje ataki na wszystkie film Smoleńsk to zwykły żart. ;), choć nie jest do dzieło wybitne.

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

Trolling jest ze szkodą dla każdej rozmowy, dlatego, jak rozumiem, trollujesz.

hyrkan

ty mało rozumiesz.

ocenił(a) film na 1
Shadow_dawnego_ggggggg

Byłeś na marszu antyszczepów? Bo masę prawicy szło. :)

xtomix

Jeszcze są XDDDDDD https://www.imdb.com/title/tt6038600/mediaviewer/rm54185217/

Redaktorka

Ciekawe dlaczego wśród ofiar tupolewa w końcowej scenie, w lesie, nie było wśród nich Alika...jak już szaleć to na całego, dorzuciliby go z partyzantki do obsady...że niby też leciał, miał złe przeczucia ale Jarek mu odstąpił miejsca więc *uj, musiał lecieć. Byłby 97 ofiarą smoleńską i jeszcze by mu pomnik z podatków jebnęli. W Marszu Niepodległości corocznym pochód rozpoczynałby się od pomnika Alika a kończył na Dmowskim...złożenie wieńców, zapalanie znicz, różaniec w każdą miesięcznicę.

Redaktorka

I tak w ogóle nie wiem czy ktoś to już napisał ale na IMDB jest to kategoria "Drama Fantasy". U nas by zablokowali filmweb a administratorów ścigałaby prokuratura za taką kategorię.

Reksio_gwalciciel

Sory, pospieszyłem się, wczoraj była kategoria "Drama Fantasy" dzisiaj już jest tylko "Drama". Jak widać politbiuro działa prężnie. Wczoraj wieczorem na filmwebie była ocena 1,7 dzisiaj rano 2,7. Goebels byłby dumny z działań polskiego reżimu.

Reksio_gwalciciel

Nie żartuj. Nikogo by nie ścigali. Najwyżej będą scigali za szerzenie nienawiści na tle narodowościowym tak jak było z Leszkiem Bublem.
Nie wiem o jakim reżimie piszesz. A ta ocena 1,7 oczywiście jest tak samo poważna jak te plakaty filmowe ,,Smoleńska" na IMDB.

Shadow_dawnego_ggggggg

Piszę o reżimie rządzącym tym krajem od 25 lat. Bo demokracja to z pewnością nie jest. To nie jest ocena za stronę artystyczną. Jest to ocena za groteskową propagandę, szerzenie bzdur i udowadnianie że koło jest kwadratowe. Ten film można porównywać z takimi dziełami jak "Wieczny żyd" Goebbelsa. Polecam obejrzeć.

ocenił(a) film na 1
Redaktorka

Mnie rozbawił Maciej Stuhr w roli...tupolewa. Ktoś sobie robi jaja :)

Grifter

I Stanisław Tym jako Janusz Tracz : DD

Grifter

Oczywiście, że jaj sobie nikt nie robi. Wszystko na poważne. Te role, plakaty. To wszystko na poważne. A najbardziej na poważne jest to jaką ocenę film dostał.

Shadow_dawnego_ggggggg

Przecież nikt nie broni dawać 10. Wyborców PiSuaru jest 6 mln. Wystarczy 1% tej liczby i już mamy wyraźną zmianę oceny.

Redaktorka

Zła wiadomość. Pisuary się spięły i doprowadziły do usunięcia 100 genialnych słów kluczowych, które były uprzednio dodane na IMDB :(

Redaktorka

zaraz się dobiorą do obsady, a komu to przeszkadzało? zero poczucia humoru mają sztywniacy...

xtomix

to poczucie humoru czy poważny portal filmowy? Wytłumacz mi. Bo raz twierdzisz że to żarty a innym razem, że ta ocena 1,2 jest poważna. Co z tobą nie tak?

Shadow_dawnego_ggggggg

ocena poważna, więc została, a żarty usunęli

xtomix

a plakaty jakie były że pozostały? Pytanie dwa: jak zweryfikowali, że ocena była poważna?
I czy żarty na pewno usunęli?

Shadow_dawnego_ggggggg

jak ostatnio tam zaglądałem nie było żadnych plakatów i tylko trzy słowa kluczowe

oni maja specjalny algorytm, który filtruje oceny, ale szczegółów nie podają

xtomix

https://drive.google.com/open?id=0B-_tsNN_qv65WUMwNUxiUVU4SDA
https://drive.google.com/open?id=0B-_tsNN_qv65cXF2TnFwSEgyTTA
https://drive.google.com/open?id=0B-_tsNN_qv65aFd3SFdzaHBOQlU
coś kłamiesz
było też coś o romansie Andrzeja Dudy z córką byłego prezydenta

Shadow_dawnego_ggggggg

romanse Dudy mnie nie interesują

Redaktorka

Na wszelki wypadek - taglines:

MacFantasy
political fiction
Terrain Ahead!
cans&sausages
Another story about Cain and Abel.
conspiracy theory
brainwashing
Accident? Idon't think so...
Duck Tales
In post-soviet Russia the sausages fry you.
In alternate reality no one can hear you scream.
Comedy, which shook Poland.

Redaktorka

I wykrakałam :( Taglines już posprzątane...

użytkownik usunięty
Redaktorka

No i widzisz, dobrze, że dopisałam opis, bo też posprzątany.

Redaktorka

Jeszcze został mały smaczek, którego większość mogła nie zauważyć.
Aspect Ratio: 21:37 :D

nwchades

Nieźle :D

nwchades

został jeszcze skrócony opis, jaki pojawia się na liście filmów użytkownika:

Smoleńsk (2016)

The right winged government desperately needs martyrs so he invents them in this action packed fantasy comedy musical, where lies can lead to even more lies. (120 mins.)

Director: Antoni Krauze
Stars: Jaroslaw Kaczynski, Vladimir Putin, Ewa Dalkowska, Beata Fido

Redaktorka

Piękne słowa kluczowe :) to pewnie wina Tuska :)

wort801

kto wie, może sam je wstawił ;)

wort801

a nie zauważyłeś, ze ponoć wszyscy użytkownicy internetu, którzy źle się wyrażają o ukraińcach to od razu ,,ruskie trole". Jakby nam, Polakom, brakowało powodów do niechęci do upa i bandery. Gdy natomiast ktoś ten film atakuje w internecie to mam rozumieć, że na pewno nie rosjanie. No dobra, nie rosjanie. Ja też tak myślę. Ale wydaje mi się, że takie środowisko gw zgnoi każdy film w którym Polacy są dobrze przedstawiani

Redaktorka

Niestety, IMDB chyba zamroziła ruch na stronie. Już nie przyjmuje kontrybucji :(

Redaktorka

Niespodzianka, właśnie przyjęły się nowe zdjęciosy ;)

Redaktorka

Widziałem genialne :)

Redaktorka

Nic dodać, nic ująć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones