PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9636}
6,4 416
ocen
6,4 10 1 416

Sobie król
powrót do forum filmu Sobie król

z mooga, z gitarą - i jeden z najlepszych wokali na świecie.---- Jak by zajrzeć w scenariusz, to jednak za mało umotywowane jest odejście dziewczyny bohatera, no ale nie o to chodziło w tym filmie. Film niezły, choć skazany na nieosiągnięcie wyżyn z racji założeń (szkic nie może zastąpić "Bitwy pod Grunwaldem") - ale na tym też polegają rozległe możliwości sztuki filmowej, że czasem trzeba formy szkicu, by coś czytelnie pokazać. Smakowite jest też obejrzenie wiernie pokazanej rzeczywistości PRL, choć też szkicowe.

ocenił(a) film na 8
Wydmin

A dla mnie rewelacja, surowa kamera, doskonała gra aktorska Braszki i Opani, ale też i pozostałych. Co do Niemena zgadzam się całkowicie.

ocenił(a) film na 7
Wydmin

O co Ci chodzi z tym szkicem, to nie wiem, ale uważam, że film ciekawy, właściwie możnaby go nazwać filmem drogi. Zgadzam się z tym, że zbyt mało jest umotywowane odejście dziewczyny, ale można tłumaczyć jej motywację tym, że jechał do niej dłużej niż było przewidziane i jeszcze przywiózł do niej nieoczekiwanych gości, ale patrząc z drugiej strony, mogłaby go cenić za empatie i dobre serce. Fajnie posłuchać w tle Niemena jakiego ja nie znam.

ocenił(a) film na 6
Ewiatko

Szkic dlatego, że to zaledwie 37-minutowy film, telewizyjny. Dopiero pełny metraż i rozmach realizacyjny to podstawa do wszechstronności ukazania danej problematyki. Ale szkic ma swoją wartość.

Wydmin

"Bitwa pod Grunwaldem" to obraz olejny, nie film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones