PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 924
oceny
6,1 10 1 29924
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

Nie wiem o co tu chodziło, ale co z tego? Jak to się mówi: dobrze zrobiony i na tyle intrygujący by nie martwić się zawczasu i nie zastanawiać nad sensem. Zamartwianie się przychodzi później, tak jak i wątpliwości co do tego czy ten film w ogóle o czymś jest. Scenariusz został prawdopodobnie mocno przetrzebiony, uproszczony i skrócony względem pierwowzoru literackiego Lema, dlatego sensu tutaj nie za wiele. Książki nie czytałem, ale ten Solaris broni się sam. Reżyser dobrze wiedział jakimi sztuczkami się posłużyć, abym mógł się wciągnąć. Twórca muzyki również doskonale wiedział co ma w tle rozbrzmiewać, aby stworzyć odpowiednią atmosferę tajemnicy i obcowania z niepojętym. Efekt końcowy robi wrażenie. Niezłe kino 6/10

ocenił(a) film na 8
_Pablos_

Ja mogę śmiało wystawić 8/10. Film podobał mi się, jednak uważam, że wszystko działo się trochę za szybko. Jak dla mnie półtorej godziny to mało, nawet na pokazanie samego wątku miłosnego książki. Od razu zwracam również uwagę na to, że powieść Lema przeczytałem i film się z nią nie może równać. Ciężko byłoby nakręcić widowisko zawierające w sobie wszystkie wątki tego literackiego dzieła. Niemniej 8/10 za dobre aktorstwo, muzykę, zdjęcia... no i ogólnie za fajny film. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones