PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 911
ocen
6,1 10 1 29911
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

Na temat tego filmu napisano wiele złych recenzji i powiedziano jeszcze więcej złych słów, ale prawda jest taka, że film jak i proza Lema jest specyficznym SF. Poruszającym tematy choćby z pogranicza filozofii. Mówiąc krótko nie jest to nic pokroju Aliena, ale tym którzy widzieli Moon czy Fountain lub lubią kino w którym odnajdujemy coś więcej niż tylko kilka ciekawych scen i efektów szczerze polecam. Nie bądźcie niewolnikami cudzych opinii, oceńcie sami.

ocenił(a) film na 8
Kaka880

Masz rację. Nie oglądałem tego filmu do tej pory, ponieważ słyszałem dużo opinii o tym, że jest słaby. Po obejrzeniu powiem, że zachęcił mnie do przeczytania książki. Klimatu nie można mu odbierać na pewno. Pozdrawiam,
Tomek.

ocenił(a) film na 7
dunker11

Książka to całkiem co innego, w filmie jest zawarte może 10% książki, ale nie ma się co dziwić, bo musieliby chyba pokazać, jak Clooney się z myślami bije.:P

Kaka880

Alien to nie jest SF, to tylko samo F. Alien to film wampiryczny, nowa wersja Draculi, tylko, ze nie dzieje się na morzu i na ziemi, a w kosmosie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones