PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 922
oceny
6,1 10 1 29922
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

Porazka

ocenił(a) film na 5

Dobra w tym filmie byla tylko muzyka i garfika planety Solaris (budujaca atmosfere, wyciszajaca, wciagajaca), calkiem dobra byla Natascha, ma w sobie cos, moze te hipnotyzujace wielkie oczy.... Cala reszta filmu natomiast to moim zdaniem porazka, to co krytycy nazywaja prostym lecz glebokim filmem, ja nazywam pusta, plytka i mierna historyjka. NIe ma tu emocji, przezyc, prawdziwej glebi odczuwania bolu, cierpienia, samotnosci winy...no i ten Clooney...wybaczcie, ale jesli robi sie film kompletnie pozbawiony akcji, to aktor grajacy glowna role powinien byc wyrazisty, ciekawy, zlozony i przede wszystkim dobry - Clooneyowi brakuje tego wszystkiego. Nie potrafil wyrazic tego wszystkiego o czym zapewne w scenariuszu napisal Soderbergh (zapewne, bo to przeciez zdolny scenarzysta i dobry rezyser). Jednym slowem zawod!!!! (tym wiekszy, ze nie spodziewalam sie przeciej drugiej "Odyseji...").

użytkownik usunięty
macapl

masz prawo
tak pisac i czuc.......ale szkoda mi Cie........polemika bylaby tu nie na miejscu...................To chyba straszne isc na film......i nic nie zobaczyc.....Zdejmij okulary....moze to one przeszkadzaja Ci w odbiorze?

ocenił(a) film na 5

ty rowniez
Ty rowniez masz prawo do swojego zdania, tyle ze go nie ujawniles, zamiast tego zabrales sie za krytyke mojego. To niestety nie swiadczy o tobie najlepiej.... dlaczego nie przedstawiasz kontrargumetnow, dlaczego nie przedstawiasz swojej opinin? Kazdy inaczej postrzega otaczajaca go rzeczywistosc i kazdy ma prawo do wlasnego zdania, a jakie jest twoje? Na razie wiadomo, ze ci mnie szkoda, a co z filmem? Ja nie potrzebuje twojej litosci, interesuje mnie natomiast opinia o filmie.

ocenił(a) film na 10
macapl

krótko............a moze nie......
....i na temat bo trudno jest rozmawiac o gustach....sam pewnie wiesz.
Powiedz mi jak mozemy polemizowac gdy jeden z nas widzi cos czego drugi nie potrafi dostrzec?

Obejrzalem film i szczerze mowiac nie podzielam Twojej opinii o braku głębi, cierpienia czy po prostu autentycznosci w tym obrazie.
Rozumiem ze mozna dyskutowac na temat zbieznosci w stosunku do Lema ale ja staralem sie oderwac od oryginalu ........bo film ukolysal mnie w transowym rytmie ambientowych przestrzeni planety przy pomocy muzyki....zreszta dobrej...jak wiesz.

Nie chce sie rozwodzic .....bo tak jak wspomnialem wczesniej......zobaczylem w tym filmie cos czego Ty nie dostrzegles.......Kto z nas ma racje ..........trudno powiedziec. Gdzie indziej dotarl ten obraz w Nas.............w inne miejsca uderzyl........i to wszystko.

Miej swoja opinie....ale docen ze ludzie odbieraja na innych falach............i pojecie poetycznego elementu........jest dla Ciebie w tym filmie obce...............a dla mnie jest obecne.

To tyle
Pozdrawiam

PS. Tak naprawde to zmartwilbym sie gdyby zrobili z Solaris drugi "Armageddon" lub "Dzien Niepodleglosci"..............a tak doceniam to co mam..............

ocenił(a) film na 5

Polemika
A poza tym polemika jest zawsze mile widziana, to w koncu jest lista dyskusyjna....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones