PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 924
oceny
6,1 10 1 29924
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

kastracja Lema

ocenił(a) film na 2

Długo czekałem na ten film,gdyz powiesc Lema jest moja ulubiona ksiazka s-f. Niestety... film okazał sie totalna kleska. soderbergh wszystko pozmieniał, zmienił poczatek i koniec filmu, pozmieniał nawet imiona postaci... W ksiazce Lema dojrzał jedynie love story... A gdzie odwieczne poszukiwanie Nieznanego, gdzie dazenie do prawdy, gdzie dyskusja nad specyfika człowieczenstwa? tego w tym filmie nie ma bo pan rezyser był na tyle tepy, ze tego w Solaris nie zauwazył. Zamiast tego mamy nudne jak flaki z olejem retrospekcje... Nic dziwnego ze film poniosł kleske w kinach w USA. W Polsce wroze mu podobna. Nawet sama planeta Solaris jest tutaj kolorowym nic nie znaczacym gadzetem... Film Tarkowskiego z 1972 roku pomimo, ze zmienił wymowe powiesci to jednak miał w sobie klimat. Natomiast ten amerykanski jest calkowicie pozbawiony jakiejkolwiek wartosci..Po prostu tragedia...

użytkownik usunięty
Offline

LOL
"gdzie dazenie do prawdy, gdzie dyskusja nad specyfika człowieczenstwa" jezeli tego nie widziesz w tej ekranizacji Solaris to proponuje Teletubusie.

ocenił(a) film na 2

poczytaj Lema
A ja proponuje zebys troche poczytał Lema. jezeli tego nie zrobisz to proponuje Ci gumisie albo inne pokemony.

użytkownik usunięty
Offline

Hehehe
Tak sie sklada ze znam dobrze Lema.

Ps.
Nadal podtrzymuje: zainteresuj sie pokemonami - tam jest wszystko takie szybkie, kolorowe i proste, wrecz coolowe.

ocenił(a) film na 2

he, he..
Ktos kto ma nabita głowe pokemonami nie moze znac Lema. Jezeli Ty znasz Lema to ja znam sie na budowie bomby wodorowej.Solaris Soderbergha to ewidentny szajs. Jezeli ktos twierdzi inaczej to po prostu Solaris Lema nie czytał, bo gdyby czytał całkowicie by sie ze mna zgodził.

użytkownik usunięty
Offline

Powiedzial co wiedzial...
"Ktos kto ma nabita głowe pokemonami nie moze znac Lema. " - a czemu, o wszechwiedzacy, uwazasz ze mam glowe nabita pokemonami? Zdolnosci telepatyczne?

"Jezeli Ty znasz Lema to ja znam sie na budowie bomby wodorowej." - czyli rozumiem ze z wyksztalcenia jestes firykiem jadrowym? Dobry fach!

"Solaris Soderbergha to ewidentny szajs. Jezeli ktos twierdzi inaczej to po prostu Solaris Lema nie czytał, bo gdyby czytał całkowicie by sie ze mna zgodził." - glowka boli? To pewnie przesilenie wiosenne i stad ten spadek formy. Jak Ci juz radzilem: skoro nie lubisz pokemonow (co mnie autentycznie w Twoim przypadku dziwi) to obejzyj sobie Klosa lub Czterej pancerni tam jest wszystko tak jasno podane ze nie bedziesz musial sie denerwowac ze czego nie rozumiesz, co oznacza ze nie wpadniesz w kompelsy jak ogoladajac Solaris.

Ps.
Idz zbierac wzorki z dywanu bo to bedzie odpowiadac Twoim zdolnosciom intelektualnym i sie nie zmeczysz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones