PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33510}
6,1 29 927
ocen
6,1 10 1 29927
5,7 6
ocen krytyków
Solaris
powrót do forum filmu Solaris

niedosyt łasucha?

ocenił(a) film na 6

Na samym początku chciałbym przyznać sie, że książki nie czytałem.
Co do filmu to pierwsze 30 min było tragiczne, znajomi opowiadali mi jak to przysypiali i wątpili czy coś sie poprawi. Jednak mnie więcej w połowie cos sie przełamało i uznałem ze jednak cos pozytywnego w tym filmie znajdę. Ze względu na scenerię filmu oraz muzykę jesteśmy wprowadzeni w stan dociekliwego, zdezorientowanego widza.
Film jest dla mnie jako osoby nieczytającej Lema troszkę niezrozumiały. Kiedyś dostałem cięgi po krytycznej wypowiedzi na temat K-PAXa, teraz na temat Solaris nie mam az tak złego zdania, ale nie mogę powiedzieć by mnie zachwycił ten film. Fakt faktem, iż dał mi troszkę do rozmyślania, ale pewien niedosyt jednak czuje i pełne zdanie dopiero będę miał po przeczytam książki. Tuż po premierze w USA w mediach słyszałem krytyczne uwagi na temat tego filmu udzielane właśnie przez LEMa. Dziś jednak słyszę w Trójce, iż LEM już zmienił zdanie i mu się podoba ta ekranizacja. ( co radio to inne zdanie)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones