PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458759}

Solista

The Soloist
7,0 30 137
ocen
7,0 10 1 30137
4,7 7
ocen krytyków
Solista
powrót do forum filmu Solista

Film miałam zamiar obejrzeć ze względu na Roberta. Później znalazłam go pożyczając od
kogoś w folderze o nazwie "Filmy godne obejrzenia" po czym stwierdziłam że obejrzę.
Powiem tak: film ciekawy. Pomysł super, problem poruszany w filmie przejmuje widza,
wymusza współczucie i chęć dowiedzenia się co z tego wyniknie. Ale żeby obejrzeć go do
końca trzeba się zmusić. Tak więc nie dziwi mnie ta ilość negatywnych komentarzy
prawdopodobnie właśnie od osób które nie obejrzały go do końca albo jeśli film nie
sprawia im przyjemności to od razu słaby. Nie można tak oceniać filmu. Film ten był piękny.
Polecam go obejrzeć i ostrzegam że nie jest on dla pseudokinomaniaków. Film można
potraktować jako sprawdzian dla widza. Ciężki film a zarazem ciekawy. I pozdrawiam
wszystkich którzy mimo tego że film w pewnym momencie męczy widza obejrzeli go do
końca i ujrzeli jego piękno.

ocenił(a) film na 8
alicja578

Właśnie skończyłem oglądać. Mam mieszane uczucia co do tego filmu ale jedno mogę powiedzieć na pewno, iż wzruszył mną niezmiernie. Dałem 8/10 bo jest to sprawdzian dla widza czy wytrwa do końca i będzie w stanie ocenić go obiektywnie.

ocenił(a) film na 7
alicja578

Muszę się z tobą zgodzić. Film dobry i godny uwagi lecz ostatnie 30 min. było ciężkie, lecz pomimo tego cieszę się, że wytrwałem do końca.

ocenił(a) film na 6
kluszczor13

Film nie jest wg mnie ciężki tylko nudny po prostu, ja też nie mogłam wysiedzieć ostatnich 30 minut. Pierwsza połowa znacznie ciekawsza, ale i tak nie zmienia to faktu, że mogli nakręcić ten film trochę bardziej przystępniej dla widza. Minus dla mnie to film trochę za bardzo przegadany.

ocenił(a) film na 9
Askol

Przegadany? No błagam... Gadać to można na stołówce, w tym filmie PRZEKAZYWANA jest treść, a nie rzucana garści widzów do podziału.

ocenił(a) film na 7
kluszczor13

Najpierw przeczytałam wasze forum, potem zobaczyłam film. Jestem totalnie zaskoczona jak może nudzić ostatnie 30 minut filmu. Wg mnie to właśnie najbardziej wciągająca część. Widz zaczyna się coraz bardziej zastanawiać jak ta historia się skończy. Mnie fascynowało najbardziej to, że to była historia biograficzna.

ocenił(a) film na 9
alicja578

Wszystko dobrze, ale "ciężki" ? Naprawdę tego słowa szukamy? Przepraszam za atak ale poruszył mnie, właśnie oglądałem, a że kocham kino, muzykę i taniec to strasznie mocno zareagowałem, co chwilę łapie się jak piękna moze być pasja. Nie lepiej by było Specyficzny, wiem mało oddaje ale już jest lepiej z mojego skromnego punktu widzenia.Nie dla każdego, dla ludzi z silną pasją,hobbystów, melomanów, możeby polecieć po bandzie, proszę, dla artystów. Usmiech wysyłam ;) i sobie marzenie, choć jednego fimu tego typu na rok, wiem przegiąłem, "często", trudno marzenia są od tego żeby szaleć.

ocenił(a) film na 7
delirium198722

Możliwe, że gdybym też miała w sobie taką pasję to bym inaczej patrzyła na ten film. Ale muszę przyznać że ciężko mi się go oglądało bo właśnie może dlatego że jest dość specyficzny i nie trafi do każdego. Ja nie żałuję że mimo że ciężko mi się go oglądało obejrzałam go do końca bo jak już napisałam ujrzałam w całości jego piękno. Dziękuję za wypowiedź i spełnienia marzeń życzę :)

ocenił(a) film na 8
alicja578

Tyle ludzi napisało, że ciężki, że trudno się ogląda, nawet że nudny.
A mnie się tak bardzo podobał, że ciężko mi było przerwać na chwilę. ;) Przy niektórych momentach soundtracku - podkręcałam jeszcze bardziej głośniki. Do samego końca oglądałam z taką ciekawością, że zawiodłam się, że to już napisy końcowe.
Piękny film, dotyka wielu kwestii, a żadna z nich nie jest trywialna czy infantylna. Film o ciężkiej przyjaźni, o chorobie psychicznej, o tym ile cierpliwości to wymaga - podziwiam pana Lopeza. Jednocześnie o pasji, o pięknie sztuki. A w tle poruszona kwestia bezdomnych ludzi, ludzi w trudnych warunkach, ludzi chorych. Może jest o ciężkich sprawach, ale mnie wzruszył i jednocześnie zmusił do pomyślenia o paru sprawach. Polecam z czystym sercem, jeśli ktoś się waha, a lubi takie bardziej psychologiczne filmy.

ocenił(a) film na 7
delirium198722

To nie pasja a obsesja jak już, pasja nie powinna cię wprowadzić w stan w którym chcesz skrzywdzić bliskie ci osoby czy wyczyniać inne dziwne rzeczy. Geniusz od szaleństwa oddziela bardzo cienka linia, którą Anthony przekroczył a film... cięzki (tak mi to słowo najbardziej odpowiada :)) nie wciągnął mnie dlatego tez i ocena obniżona. Być może Foxx zagrał zbyt realistycznie przez co trochę mnie to odepchnęło, ale np taki "Piękny Umysł" no rewelacja, a tematyka podobna.

ocenił(a) film na 7
delirium198722

Nie przegiąłeś :) Niby dlaczego ? Masz całkowitą rację. To nie jest wcale ciężki film. On może zwyczajnie kogoś nie zainteresować. Ale jest to film albo piękny i wciągający (dla artystów ;) ) albo nudny. To zależy kto czego po filmach oczekuje.

Dla mnie to nie tylko film o ogromnej miłości do muzyki, ale przede wszystkim o tym, że niektóre choroby są nieuleczalne. Cokolwiek byśmy zrobili. Niestety.

alicja578

Cytat "Później znalazłam go pożyczając od kogoś w folderze o nazwie Filmy godne obejrzenia"
Od kiedy to piractwo nazywa się wypożyczaniem? No chyba że film został udostępniony bezpłatnie przez właściciela praw autorskich albo posiadasz oryginalne wydawnictwo

ocenił(a) film na 8
alicja578

Dziwie sie, ze taki wartosciowy film jest co dla niektorych nudny. Chyba ogladacie za duzo filmow akcji i potem trudno wam sie przestawic :D

ocenił(a) film na 8
alicja578

Ja również obejrzałam ten film ze względu na Roberta i to aż 2 razy!
Zgadzam się całkowicie,film ciekawy i piękny ale ciężki zarazem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones