PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458759}

Solista

The Soloist
7,0 30 138
ocen
7,0 10 1 30138
4,7 7
ocen krytyków
Solista
powrót do forum filmu Solista

The Soloist 6/10

ocenił(a) film na 6

Do obejrzenia tego filmu, zachęcił mnie zwiastun, który po raz pierwszy ujrzałem w kinie przed 'Inglourious Basterds'. Trailer zaintrygował mnie, pomyślałem że może to być świetny film. Do tego genialni aktorzy i ostatnio TOPowy reżyser. 'The Solist' niestety troszkę mnie rozczarował. Brakowało mu tempa i po prostu tego czegoś co sprawiłoby, że ów obraz zapadłby w mojej pamięci na dłużej. Na pewno przedstawiona została ciekawa historia. Znakomicie wywiązali się ze swojego zadania aktorzy - Robert Downey Jr i Jamie Foxx. Wspaniale przedstawiona przyjaźń - pozornie różnych od siebie osób. Olbrzymim plusem tego obrazu jest także świetna muzyka, która pozwala człowiekowi się zrelaksować. Wspaniale komponuje się z filmem. To wszystko co wymieniłem to najpozytywniejsze aspekty Solisty. Najpoważniejszym moim zarzutem pod adresem tego filmu, jest wspomniany już wcześniej brak tempa. Jest tu kilka zupełnie nie potrzebnych scen, przez co momentami niemiłosiernie się dłużył. Brakowało tu także jakiegoś pierwiastka niezwykłości, który sprawiłby że oglądanie tego obrazu byłby niezapomnianą 'filmową ucztą'. Problem schizofrenii i bezdomności byłby już obecne w kinematografii (kolejno Piękny umysł i Fisher King). Jest to bardzo przewidywalna produkcja(scenariusz na autentycznych faktach). Nie mniej jednak jest to dobry obraz, z dobrym aktorstwem i kapitalną muzyka. Zawiódł może moje zbyt wielkie oczekiwania, liczyłem na arcydzieło, a wyszedł poprawny film. Możne obejrzeć, na pewno oglądając Solistę nie stracicie czasu. Moja ocena: MOCNE 6/10, może nawet z +.

ocenił(a) film na 6
morgo7h

Również zwiastun po raz pierwszy zobaczyłem na filmie 'Bękarty wojny' i pomyślałem, że to naprawdę może być niepowtarzalna historia. Oczekiwania duże, a jednak bez zachwytu. Muzyka i aktorstwo, owszem, na wysokim poziomie. Co do braku tempa muszę się zgodzić, brakło tego czegoś właśnie. Czegoś, co sprawiło by, że film wprawia w zachwyt. 6/10

ocenił(a) film na 7
morgo7h

ja nie mialam żadnych oczekiwań ani też nie byłam w żaden sposób do niego nastawiona przed oglądaniem - bo o nim nie słyszałam. przynajmniej nie czułam się zawiedziona;)
sam film mi się podobał; może i nie było wielkich wzruszeń i łez, nie zapadł mi na całe życie w pamięć, ale stratą czasu też nie był. muzyka rzeczywiście była piękna i dużo dodała do filmu. scena testowania wiolonczeli (?)w tunelu - przepiękna.
nie powiedziałabym jednak, że jest to film o przyjaźni. jeśli już, to o NARODZINACH tejże. wcześniej mieliśmy może do czynienia z pomocą, (również z egoistycznych trochę początkowo pobudek), z uwielbieniem ("jesteś moim bogiem, kocham cię"), ale przyjaźń pojawiła się dopiero na koniec -kiedy Lopez zrozumiał, że nie wszystko można i należy zmieniać.

nie szukam w filmach wartkiej akcji i nie jest ona dla mnie wyznacznikiem dobrego filmu, alefaktycznie film momentami się dłużył.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones