PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=458759}

Solista

The Soloist
7,0 30 140
ocen
7,0 10 1 30140
4,7 7
ocen krytyków
Solista
powrót do forum filmu Solista

super

ocenił(a) film na 9

Świetny film, dobre aktorstwo, rewelacyjna muzyka, polecam jeśli ktoś się zawiódł na czarnym łabędziu :p

ocenił(a) film na 9
adrimag

a Ty się zawiodłeś?

adrimag

Podobnie jak dla Ciebie, dla mnie również film rewelacyjny. Pod każdym względem. Na pewno długo go nie zapomnę. 9/10.

bemol33

SPOJLERY. Dobry, w każdym razie choroba i jej postępy były chyba lepiej ukazana niż w "Pięknym umyśle". Ale jak widać poprawność polityczna ma się całkiem dobrze i nie podobało mi się, że tym geniuszem muzycznym był czarny. Kto uwierzy w taką egzotykę skoro czarni słuchają co najwyżej Snoop Dogga, Busta Rhymes i temu podobnych bluzgów? Oczywiście wyjątki się zdarzają, ale jakże to zabawnie wyglądało, gdy w filharmonii, oprócz niego, siedzieli tylko biali:-) Ciekawie zarysowane były momenty zwątpienia Roberta D.J. w swoją misję choć w rzeczywistości po rzuceniu się na niego w pięściami przez głównego bohatera, nadarzyła się okazja (niebezpieczeństwo dla otoczenia), by umieścić go w szpitalu, nafaszerować lekami, a leczenie objawowe na pewno skutkuje. Natomiast na pewno nie zostawiać chorego psychicznie człowieka na własną rękę, motywując to, jak odczułem, "chęcią uszanowania jego wolności". Generalnie może być, do jednorazowego obejrzenia.

Jack_Holborn

A ilu białych słucha Bacha, Mozarta czy Frescobaldiego? Ilu białych zna wspaniałych czarnych, muzyków - Wyntona Marsalisa, Leontyne Price czy Kathleen Battle? Wszystko można generalizować.

ocenił(a) film na 6
Jack_Holborn

Inna rzecz, że czepiasz się poprawności politycznej, bo głównym bohaterem filmu jest czarnoskóry, a film opowiada autentyczną historię. zarówno Nathaniel Ayers, jak i Steven lopez są postaciami prawdziwymi - nawet ich nazwiska nie zostały zmienione w filmie.

Z drugiej strony stare dokonania busta Rhymesa nie są takie złe. Dawniej Snoop też potrafił nagrać coś ciekawego. Co do obecnej twórczości Snoopa - mam o niej, delikatnie mówiąc, złe zdanie, a nowości Busta Rhymesa nie słyszałem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones