PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739057}

Weightless

Song to Song
5,7 16 312
ocen
5,7 10 1 16312
5,4 20
ocen krytyków
Song to Song
powrót do forum filmu Song to Song

Nieporozumienie !

ocenił(a) film na 1

Czym się różni przerost formy nad treścią od przerostu treści nad formą?Oczywiste jest, ze treść musi być lepsza od formy, dlatego w użytku jest jedynie stwierdzenie- "przerost formy nad treścią", jako coś nieprawidłowego.
Ogólnie ten film to nieporozumienie ! Lub jak ktoś woli gniot ! Szkoda marnować ponad dwie godziny !!!

con_desiros

Myślę, że zabawa polega na tym, by tę treść wydobyć. Ja się świetnie bawiłam. Film, z uwagi na swoją konstrukcję, przypomniał mi nieco "Po tamtej stronie chmur". Zawoalowany.
Dlaczego film męczy - a takie odnoszę wrażenie. Wszystko jest gdzieś ukryte w słowach. Tę treść i sens, wydobywa się z filmu. To jest analiza. Nie pojmuję krytyki. Mogłabym się zgodzić, że nastąpił przerost wizualny nad treścią, gdyby dialog drażnił czymś płytkim. Tanim.
Może jest to obraz na jeden raz, a może dwa... , bo jest specyficzny. Może Song to Song nie jest filmem, do którego pragnie się powrócić po latach, gdyż jest zbyt... filozoficzny? Medytacja. Kontemplacja. Refleksja. To nudzi sporą część społeczenśtwa. Chadzam do kin, to widzę, co widzę - wciąż chęć na szybką tylko jazdę ( film winien być prosty, jak ta budowa cepa).
Ja doceniam artyzm. Podziwiam zamysł na tego typu kino. Że nie jest sztampowo. Pod linijkę. Lubię twórczość piękną. Nie lubię natomiast żenującego kopiowania. Ale to już jest osobny temat.

Ja obejrzałam Song to Song ponownie. By zrozumieć więcej treść, i też ujrzeć wiecej obrazu.

elase

Nie oczekuj od typowego widza jakiegokolwiek rozumowania. Tu ma być wszystko podane na tacy. Zero myślenia = dobry film.

użytkownik usunięty
con_desiros

Nieporozumieniem są Twoje oceny na tym portalu. Zaniżasz je wszystkim filmom godnym uwagi ( Paterson, Rok Przemocy, To przychodzi po zmroku itp.). Widzę, ze jestes fanem filmów animowanych. Może w związku z tym pozostań w tej niszy i nie porywaj się na filmy, których Twój ograniczony umysł nie jest w stanie pojąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones