PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686223}

Harlock Space Pirate

Space Pirate Captain Harlock
6,8 1 782
oceny
6,8 10 1 1782
Space Pirate Captain Harlock
powrót do forum filmu Space Pirate Captain Harlock

Jako że produkcja jest słabo znana w Polsce, postanowiłam podzielić się swoją opinią:)

Pod względem graficznym SPCH prezentuje się świetnie. Grafika w jakości HD 1080p jest przepiękna i poraża szczegółowością detali, słowa tych renderów nie opiszą, po prostu trzeba je zobaczyć. Przyznam, że nie oglądałam tak dobrego filmowego CGI'esa od czasów FF VII Advent Children Complete. Fani grafiki komputerowej powinni czuć się w pełni usatysfakcjonowani :)

Niestety od strony fabularnej nie jest już tak kolorowo. Potencjał nie został wykorzystany. W drodze ku przygodzie uświadczymy wszechobecnego chaosu, błędów logicznych, zostaniemy z otwartymi pytaniami i dobije nas poczucie niedosytu (ostatni raz tak się czułam po seansie filmu Prometeusz).

Zatem, mimo szczerych chęci i podziwu dla wspaniałej pracy grafików nie mogę zbyt wysoko ocenić fabuły, stąd moja ocena ogólna wynosi 6,5 (grafika 9/10, fabuła 4/10).

ocenił(a) film na 6
livren

lepiej bym tego nie ujął. miałem szczere chęci zachwycić się filmem - głód ciekawego sf (ze smaczkiem pirackim) i lipa. zero emocji - bohaterowie jacyś tacy drętwi i dialogi nie ciekawe

ocenił(a) film na 10
livren

Ja jestem innego zdania co do scenariusza z resztą się zgadzam.

livren

Smutne tez było to że ten statek był niezniszczalny, a jego kapitan nieśmiertelny. Walka głównych bohaterów wydała się wobec tego tak mało znacząca że w filmie wiało nudą mimo kiloton fajerwerków. Szkoda.

użytkownik usunięty
livren

Ja mam jedno, podstawowe pytanie - czy Twoim zdanie WARTO to oglądnąć?
Lubię dobre anime, z którym moja przygoda zaczęła się od klasyka "Akira", którego nikt nie chce ponownie zekranizować :(

ocenił(a) film na 5

Nie za bardzo,ja odradzam bo jak dobrze wiemy nawet grafika10/10 nie zrekompensuje dennego scenariusza

ocenił(a) film na 6

Oprawa wizualna jest największym atutem tego filmu, zatem moim zdaniem warto go obejrzeć, ale tylko w wersji wysokiej jakości obrazu tj. co najmniej 720p (najlepiej 1080p). W przeciwnym wypadku będzie Ci trudno zachwycić się tą produkcją i docenić kunszt pracy jaki włożono w jej wykonanie.
Co do ekranizacji "Akiry" to nie trać nadziei, to że nie został jeszcze ponownie zekranizowany nie oznacza, że tak się nie stanie w przyszłości, choć pewności nigdy nie ma (co prawda na filmową wersję Castlevanii czekam już 10 lat, ale zostało mi jeszcze trochę życia;) Coraz trudniej przychodzi tworzenie dobrych i oryginalnych pomysłów więc sądzę, że nowe ekranizacje tych już istniejących są tylko kwestią czasu.

livren

popieram Livrena, brak dobrej fabuły zabił cały projekt, a trzeba przyznać, że potencjal był

użytkownik usunięty

"Lubię dobre anime, z którym moja przygoda zaczęła się od klasyka "Akira", którego nikt nie chce ponownie zekranizować :("

I cale szczescie, oby nikomu do glowy nie przyszlo robic remake Akiry......... Juz to widze, otrzymalibysmy kolejna bezmozga produkcje naszpikowana efektami 3d stworzona pod masowke w wieku 10-15 lat.. A mange czytalas? Nawet ten film, ktory jest, to tylko namiastka fabuly ktora otrzymujemy w mandze... Jesli nei czytalas, to zamiast czekac na remake, zacheacam do przeczytania mangi...

ocenił(a) film na 5
livren

Popieram. Przepiękna grafika, ta projekty i wykonanie statków, szczegóły po prostu cuda. A reszta tak jak napisałeś- słabizna. Typowo animowe pieprzenie przez pół filmu, trochę akcji i brak sensu.

ocenił(a) film na 10
livren

Film jest fajny tylko tak jak napisałeś słaby scenariusz ,tutaj jestem po stronie Koalicji która broni Frakcje i ich mieszkańców przed atakiem Terrorystów ze strony Piratów którzy chcą zniszczyć wszechświat tylko dlatego ze nie mogą znaleść sobie nowego domu ,"Ich mała planeta znów stała się głównym celem i 500 miliardów osadników myslało tylko o jednym o powrocie na Ziemie" w prawdziwym Świecie jest ze wiele ludzi chciało skolonizować nową Planetę podobną do naszej w którym nikt nie mieszka, można spokojnie zbudować nowe frakcje, Nowe rządy, nowe prawo a nie to co tutaj ze Homo i żydzi rządzą swiatem, Kapitalizm niby jest spoko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones