PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789383}

Spacer w kosmosie

Vremya pervykh
7,2 1 838
ocen
7,2 10 1 1838
Spacer w kosmosie
powrót do forum filmu Spacer w kosmosie

Hollywood będzie miał w końcu z czego brać przykład, ale nie sądzę by im to pomogło ...

ocenił(a) film na 9
aga8975

Swietny film, zgadzam sie. Jestem swiezo po obejzeniu Czasu Pionierow I Salut 7. Oba w sumie podobne I traktujace o podobnych wydarzeniach. Nie wiem ktory lepszy. Dla mnie oba filmy to wielkie odkrycie. Swietne efekty specjalne, wysmakowane zdjecia I dobra gra. To wszystko jeszcze okraszone rosyjskim patosem (chyba wole go od amerykanskiego). Podobalo mi sie tez jak zarysowane byly charaktery poszczegolnych postaci. Taka dbalosc to juz chyba rzadkosc w amerykanskim main streamowym kinie. Nie wiem czy tak do konca to wygladalo w rzeczywistosci ZSRR ale pamietajmy ae oba filmy byly tylko osnute, zainspirowane tamtymi wydarzeniami (chociaz Leonov byl chyba glownym konsultantem przy Czasie Pionierow).

ocenił(a) film na 8
wrongman35

Prawda była lepsza od filmu. Nie było sztampowej sceny kończącego się paliwa w poszukiwawczym helikopterze.

Śmigłowiec w ogóle nie mógł wylądować w pobliżu. Ekipa ratunkowa dotarła do kapsuły na nartach i zbudowali szopę i rozpalili ogień do przetrzymania nocy. Dopiero następnego dnia pogoda pozwoliła im na wybranie się na nartach do najbliższego miejsca, na którym mógł bezpiecznie wylądować śmigłowiec.

ocenił(a) film na 9
Wujek_Sylwek

Dzieki za te szczegoly. Ciekawa sprawa I faktycznie, zycie chyba napisalo jeszcze lepszy scenariusz. Moze musieli to juz jakos skrocic.

wrongman35

Historia z rozdętym skafandrem i kłopotami z powrotem do kapsuły też była prawdziwa.

ocenił(a) film na 9
eltoro10000

Slyszalem o tym. Cos bylo. Podobno mial jakies kosmiczne tetno, itd. Nie wiem jakim cudem to wszysto sie udalo i przezyli.

wrongman35

Jest o tym wzmianka w wiki.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Leonow

ocenił(a) film na 5
aga8975

Przecież ów zły Hollywood zrobił o wiele lepszy film o podobnej tematyce - "Apollo 13"

ocenił(a) film na 9
jos_fw

Raczej nie.

ocenił(a) film na 5
hadzi3

Raczej tak

jos_fw

Dla Ciebie tak, dla nas NIE.

ocenił(a) film na 5
Magdala19

Logika tej wypowiedzi jest żelazna

jos_fw

:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones