PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30921}

Spadaj na ziemię

Down to Earth
6,4 3 011
ocen
6,4 10 1 3011
Spadaj na ziemię
powrót do forum filmu Spadaj na ziemię

Kilka ładnych lat temu puszczano ten film na canal + . Wtedy też oglądałem fragment , którego teraz nie zobaczyłem , w którym główny aktor wyśmiewa przemysł zbrojeniowy . Chodziło o to by naboje do pistoletów były po 5000 $ za sztukę . Teraz tego fragmentu nie widziałem i jestem bardzo zawiedziony .

znalazłem na Joemonster cytat z tego filmu
Musimy kontrolować naboje. Każdy nabój powinien kosztować 5,000$. Wiecie czemu? Bo gdyby każdy nabój kosztował 5,000$, nie byłoby przypadkowych ofiar. Za każdym razem, gdy kogoś postrzelą by było: ’Cholera, on musiał coś zrobić. Wpakowali mu w dupę naboje za 50,000$!’Ludzie zaczną myśleć zanim kogoś zabiją jak kule będą po 5,000$. ’Człowieku, odpier*olę ci głowę! Jeśli będzie mnie stać. Wezmę drugą pracę, zacznę oszczędzać i jesteś martwy! Uważaj żebym nie wziął paru naboi na raty!’"

użytkownik usunięty
castor28

hehhe dobry tekst! wczoraj oglądałem i nie było takiej rozmowy komicznej. Wnioskuje ze to Rock nawijał taką gadkę.A film ogólnie spoko. Ale lepiej obejrzeć z napisami chociażby, bo polski lektor, a szczególnie ten co tłumaczył ten film to czapa, dupa, pipa. Napisy oddają dosłowne tłumaczenie:) A pro po tłumaczenia! Przypomniał Mi się taki skecz Maćka Stuhra, dość stary pt: "Tłumaczenie", oczywiście dedykowany.. "wszystkim tłumaczą polskich list dialogowych w amerykańskich filmach". Sprawdźcie go:)

ocenił(a) film na 7

Zgadza się to był tekst Rocka i był on w ostatnim występie o pocałunku . Oglądałem kiedyś ten film z napisami i można było boki zrywać , natomiast lektor nie dość , że inaczej przetłumaczył , to na dodatek był drętwy . Młodego Stuhra musze dopiero obejrzeć , na razie nie kojarzę , który to skecz. ... A co do cenzury to chyba faktycznie musiano go okroić . Zresztą filmy , które mówią źle o przemysle zbrojeniowym z reguły są innych produkcji niz amerykańska , przykładem niech będzie "W zasięgu strzału " http://www.filmweb.pl/film/W+zasi%C4%99gu+strza%C5%82u-2002-3516 który był bodajże produkcji kanadyjsko- niemieckiej

castor28

Ejże, chyba nie sugerujesz, że największa i najlepsza demokracja na świecie stosuje cenzurę ?
Popraw się chłopaku.

ocenił(a) film na 6
castor28

Widziałem kiedys skecz w którym Chris Rock mówił właśnie ten tekst. Ale to było wystąpienie na żywo i przed publicznością..

nemoone1

no i właśnie stąd się bierze efekt Mandeli :) ktoś coś kojarzył ale nie wie co a inni to podłapują i rośnie ekipa wierząca w coś czego nie było :)

ocenił(a) film na 8
castor28

ja też to pamiętam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones