PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9681}
6,4 313
ocen
6,4 10 1 313
Spadek
powrót do forum filmu Spadek

Spodziewałam się filmu, który będzie nudny, w najlepszym przypadku przeciętny. Bardzo się pomyliłam, oj bardzo. Temat podjęty bez patosu - jak to u nas w filmach o wojnie bywa najczęściej - i uniwersalnie, pokazując przemijanie świata, którzy znali dziadkowie, na rzecz tego, który tworzą dzieci i wnuki. Świetna obsada, muzyka Gintrowskiego bardzo ładna, zdjęcia Janowskiego momentami przepiękne wizualnie (sekwencja wyprowadzania Żydów w czerwonym świetle!). Cieszę się, że TVP Kultura przypomniała ten film, bo nie żałuję spędzonego nad nim czasu :)

ocenił(a) film na 5
Daguchna

Nie jestem zwolennikiem Polskich filmów lat 70/80 tych dlatego dla mnie średniak. Średniak pod względem mojego zainteresowania taką obyczajówką, natomiast uwielbiam klimaty WSI dawnych lat. Czuję klimat rodzinnych stron.

ocenił(a) film na 5
DawTLK

Przecież tu masz na okrągło klimaty wsi (ale już nie WSI, bo to są inne klimaty).

ocenił(a) film na 8
Daguchna

A wiesz że jakby Polska miała być po drugiej stronie Żelaznej Kurtyny po IIWŚ częśc Kresów Wschodnich byłaby nadal w PL a granica Zachodnia jak teraz

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones