PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100047}

Spartakus

Spartacus
6,9 5 250
ocen
6,9 10 1 5250
Spartakus
powrót do forum filmu Spartakus

Spartacus

użytkownik usunięty

Nigdy nie mam przekonania, co do produkcji telewizyjnych o niskim budżecie. "Spartacus" kosztował zaledwie 12 mln $, co jak na taką produkcję jest kwotą śmiesznie małą. Ale...



Film o dziwo jest zrealizowany fantastycznie. Mimo, że pojedynki nie są efektowne, krew nie sika na prawo i lewo, to "Spartacus" jest naprawdę bardzo dobrym dziełem. Film trwa prawie 3 godziny i ani przez sekundę nie czułem nudy. A oto przecież chodzi w takich produkcjach. Co prawda akcja opiera się tu głównie na rozmowach, kilka bitew jest nam tylko opowiedzianych, ale klimacik jest bardzo dobry. Świetną rolę odgrywa Goran Visnjić, który wciela się w tytułowego Spartacusa. Nie jest to co prawda poziom Kirka Douglasa, ale nikt po nim tego nie oczekiwał. Jak na produkcję telewizyjną chłop i tak zagrał rewelacyjnie. Jest charyzmatyczny, odważny, silny. Spartacus idealny. Przynajmniej w przypadku Gorana można uwierzyć, że porwałby tłumy. Ma wspomnianą charyzmę w przeciwieństwie do niektórych, obsadzanych w rolach głównych w filmach historycznych, aktorów. Bardzo dobrze spisuje się także Rhona Mitra, aktorka raczej mierna. W "Spartacusie" pokazuje, że potrafi grać i to na wysokim poziomie. Świetnie wypadli też Ian McNeice (większosć z Was może kojarzyć go z "Rzymu", gdzie grał Obwoływacza, który najważniejsze wiadomości przekazywał mieszkańcom miasta), Paul Kynman, Angus Macfayden oraz jak zwykle wspaniale grający, James Frain (niezapomniany Cromwell z "Tudorów"). Zatem "Spartacus" prezentuje naprawdę wysoki poziom aktorski. Podobnie jest z muzyką. Wpada w ucho, a utwór przy napisach końcowych jest fenomenalny. Nie mogę się też przyczepić do bitew i potyczek. Jak na mały budżet, to i tak są pokazane bardzo dobrze. Co prawda zalatują trochę filmami dokumentalnymi Discovery, ale kurna, czego wymagać przy 12 mln budżecie.

Ocena:

8/10

Po pierwsze dzięki za info o samym filmie (budżet, fakt żę jest to produkcja telewizyjna).

Patrząc na całokształt, bardzo dobry film. :) Przy takim budżecie zrobili cuda. Przez prawie 3 godziny byłem w starożytnym Rzymie.
Były elementy, które można by poprawić, np mogliby pokazać widzowi mapę antycznego świata, i ruchy wojsk powstańców i rzymian. :)

Masz rację, taki Spartacus mógł porwać tłumy. Sprytny, honorowy, waleczny. Zapisał się na kartach historii.
Sam film pokazuje, że Rzym nie był rajem antycznego świata jak nas uczono w szkołach lata temu, lecz ciemiężycielem.

Co do gry aktorskiej - nie jestem specem, ale mnie się podobało. A niewiasta Spartacusa zacnie wyglądała, piękna kobitka.

Przychylam się do twojej oceny. :) Dobrze się bawiłem.
8/10

ocenił(a) film na 8
lothar86

popieram. jak dla mnie o wiele ciekawsze widowisko od mocno przekombinowanego i nasyconego patosem Gladiatora. konkretny film, logiczne postacie, dużo się dzieje. aż chce sie oglądać. w gladiatorze mnóstwo scen mnie tak męczyło że miałem ochotę przewinac do konca i zobaczyc tylko koncówkę. w Spatakusie każda scena ma to coś. wielkie brawa dla twórców. jest to mój ulubiony film o starożytnym rzymie

ocenił(a) film na 7
7mari

Porównujesz tego Spartacusa z oscarowym arcydziełem jakim jest Gladiator? Serio??? No comment.

ocenił(a) film na 5

No i dobrze - lanie krwi na ekranie raczej nie wychodzi na dobre.

ocenił(a) film na 7
SylviaBlack

Fakt, ale jednak i to lanie krwi na ekran ma swoich zwolenników. Jeśli widziałaś najnowszego Spartacusa - ten 4 sezonowy serial Starz, to będziesz wiedzieć o czym mówię:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones