PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704445}
6,0 20 782
oceny
6,0 10 1 20782
Spectral
powrót do forum filmu Spectral

Całkowity brak jakiegokolwiek ciągu logicznego. Scenografia i charakteryzacja, jeżeli musiałbym wymienić plusy ale i tu są braki. Na początku zwyczajne wojsko, na końcu wyglądają lepiej niż żołnierze kosmosu :P. Nic tu się nie trzyma kupy. Nic! Liczba absurdów jest tak duża, że aż ciężko to spamiętać.

ocenił(a) film na 9
starykomuch

Żałuje, że takie komuchy wypowiadają się publicznie i psują recenzję. Trzeba było nie chlać w trakcie filmu to może większe zrozumienie by było. Oglądnij sobie Bridget Jones na pewno Ci się spodoba.

ocenił(a) film na 2
okonik

Żałuje, że takie oniki wypowiadają się publicznie i psują recenzję. Trzeba było nie chlać w trakcie filmu to może większe zrozumienie by było.
Ocenę zawyżyłem do 2, bo ogólnie lubię sf :P
Może dlatego, że trochę rozumiem fizykę nie potrafię przyswoić całego ciągu bzdur. Latające kondensaty Bosego wielkości człowieka z mózgiem na .. wi-fi ? .. wtf ? Naukowiec "odwrócił" kamerę i zrobił z niej co ?.. projektor ? .. latarkę ? Potem w ciągu nocy zrobił cały arsenał broni, lufy, magazynki, elektronikę. Tony Stark przy nim to leszcz. Kondensaty przelatują przez ściany, a nie potrafią wyjść z klatki. W duchy bym uwierzył, w zombie, wampiry, miecze świetlne, ale nie w to.
Bridget Jones widziałem, nie lubię komedii romantycznych ale tam był jakiś elementarny ciąg przyczynowo-skutkowy

ocenił(a) film na 7
starykomuch

Też trochę rozumiem fizykę, ale oglądałam film, FILM, a nie wykład z mechaniki kwantowej. Oczekiwałam fajnej scenerii, dużo strzelania, nietypowej fabuły (bo w końcu ani to obcy, ani duchy), typowego zakończenia i to właśnie dostałam. A że fizyka i przytaczane zbrojenie się odbiega znacznie od rzeczywistości, to cóż, nie pierwszy film i nie ostatni tak podchodzi do tematu, ale ten przynajmniej przyjemnie się oglądało.
Mundury na koniec mnie też zaskoczyły, ale stwierdziłam, że co się będę czepiać, może tamte wybrudzili, a może przyszły z dostawą do bunkra - ale czy to takie ważne? :)

ocenił(a) film na 7
starykomuch

Teraz tak sobie myślę, że może zostały wycięte jakieś sceny z bunkra i tak naprawdę on sam nie zrobił tych 50 broni, tylko ktoś mu pomagał? Bo o ile fizykę można zignorować, pojawienie się lepszych/innych mundurów wytłumaczyć, tak te bronie to taka lekka wpadka.

ocenił(a) film na 9
starykomuch

Przypomnę że ten film jest z gatunku Science-Fiction, podkreślę FICTION...

ocenił(a) film na 3
jalukasz24

tak SCIENCE ...

ocenił(a) film na 9
kuba_szczotka

Już Spectral jest bardziej SCIENCE niż Gwiezdne Wojny, ale tam się już ni przyczepisz, no nie?!

ocenił(a) film na 3
jalukasz24

Gwiezdne Wojny to moim zdaniem raczej Fantasy. Zwyczajowo tylko mówią, że sci-fi, bo lasery, kosmos, itd. Spectral był po prostu całkowicie niewiarygodny i - w mojej ocenie - zwyczajnie nudny.

ocenił(a) film na 3
jalukasz24

To tylko nazwa gatunku wymyślona dawno temu, mamy 2018 rok i to co 20 lat temu było sci-fi różni się od obecnej wiedzy i trzeba to zrozumieć. Film jako całość musi być traktowany, i tak też oceniany, nie można dac filmowi dobrej oceny za technicznie dobry poziom efektów i rekwizytów użytych na planie. Fabuła, ciąg przyczynowo-skutkowy, bochaterowie, relacja reżyser-widz, dobór muzyki, długość filmu i wiele innych detali jest ważna. Polecam obejrzeć film jeszcze raz na "chłodno" i dokładniej analizować to co się dzieje na ekranie. Nikt nie zabrania dać oceny ponownie. Jeżeli film ocenił pan na 9 to ponowny seans będzie dla pana ciekawą podróżą, może będzie się pan znów dobrze bawił a może odkryje pan pewne slobosci tego filmu.

I taka mała sugestia, to, że film jest na Netflix nie oznacza, że powinien być ulgowo traktowany.

ocenił(a) film na 3
Sweeneyy

W zupełności zgadzam się z przedmówcą. Absolutna bieda fabularna kojarząca się z losowym filmidłem z Tv Puls. Sztampa, kalka i płycizna scenariuszowa przykryta za niezłymi efektami. Efekt końcowy to znudzony widz z bólem brzucha.

ocenił(a) film na 9
Sweeneyy

Jeśli Pan tak dobrze się na tym zna, to dziwię się dlaczego pan odpowiada na komentarze na Filmwebie zamiast wspierać największych twórców w tworzeniu nowych dzieł sztuki, kuszących widza niebanalną historią, muzyką nie z tego świata i efektami które zostały wygenerowane na najlepszym sprzęcie ale były tak dobre, że generowały się kilka miesięcy. Według mnie film powinien być interesujący i zrobiony tak aby widz bawił się podczas oglądania zamiast rozmyślać nad sensem życia lub doszukiwać się mankamentów.
Ciepło pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
starykomuch

Pragnę zauważyć, że w bunkrze jak to w bunkrze oświetlenie jest sztuczne, nie wiemy ile dokładnie czasu minęło na składanie broni. Nagrane było w ten sposób że mogło to trwać godzinę jak i 10 dni czy więcej. Wydaje mi się, że reżyser postawił po prostu na rzucenie kilku flashy tego co się działo, zamiast rozwlekać tą samą czynność (skręcanie tych broni) na załóżmy 10-15min (nie widziałem takiego zabiegu nigdzie w dotychczasowych filmach). Sami bohaterowie również nie wspominają o tym ile czasu minęło od narodzenia się pomysłu do wyruszenia na elektrownię.

Co do mundurów - większość ludzi była poubierana dość ciepło co może sugerować że zbliżaliśmy się do zimy lub właśnie się ona kończyła. Mundury, które były widoczne pod koniec mi przynajmniej skojarzyły się z ocieplanymi uniformami przystosowanymi do ciężkich warunków atmosferycznych (co ma sens biorąc pod uwagę że kondensat jest baaardzo chłodny).

No i na koniec coś co podkreślam zawsze w tego typu produkcjach, Sci-ficton ma w głównej mierze skupiać się na technologi itd, nic jednak nie ma o fakcie, że akcja ma się rozgrywać w naszej rzeczywistości czy naszej lini czasowej. Równie dobrze całość mogła być rozgrywana w równoległym świecie gdzie podstawowe prawa fizyki wyglądają odrobinę inaczej.

ocenił(a) film na 6
Moower

Mogła być rozgrywana w równoległym świecie ale tak się męczyli z uzasadnieniem tematu że raczej nie była. Niektórym chodzi po prostu o to że jeśli całość starają się osadzić w jakichś realiach, posiłkując się nauką (oczywiście naciągniętą) i posługują się dostępnym w wojsku sprzętem to nie pasuje jedna rzecz. Nawet jak facet by odgadł istotę wrogów to zrobienie przenośnej broni fajnie wyglądającej trwało by w laboratorium kilka lat i asy testów. nie zapominając o dostawach zewnętrznych wyspecjalizowanych komponentów. A tu co jeden człowiek wkrętarką i lutownicą? Nie zrobiłby obudowy do tego karabinu w tym bunkrze..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones