PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=704}

Speed 2: Wyścig z czasem

Speed 2: Cruise Control
5,3 38 618
ocen
5,3 10 1 38618
3,2 6
ocen krytyków
Speed 2: Wyścig z czasem
powrót do forum filmu Speed 2: Wyścig z czasem

Jan De Bont po sukcesie pierwszego "Speeda" i "Twistera" nakręcił drugą część swojego pierwszego filmu. Niestety. Pierwsza część była znakomitym, dynamicznym filmem, w którym cały czas coś się działo, a akcja nie zwalniała aż do końcowych napisów. Ciekawy scenariusz, nieustające napięcie, dynamiczny montaż i świetny duet Bullock-Reeves - to największe plusy pierwszego "Speeda". 3 lata później (po drodze był także świetny "Speed") De Bont zrobił drugą część, w której nie zgodził się zagrać Keanu Reeves na rzecz występu w "Adwokacie diabła" z Alem Pacino. I miał rację (szacunek za umiejętne wybieranie scenariuszy). Gdy film pod "obiecującym" tytułem "Speed 2: Wyścig z czasem" wszedł do kin okazał się... klapą i początkiem załamania się kariery De Bonta. Bo oto po dwóch świetnych, efektownych filmach zrobił (moim zdaniem) takiego gniota. Po pierwsze nic nie trzyma sie tu przysłowiowej "kupy". Scenariusz jest tragiczny i chyba był pisany na kolanie, bo wiadomo było, że film zarobi dużo kasy - to takie jechanie na popularności i sukcesie poprzednika. Film miał zdecydowanie większy budżet niż jedynka, około 110 milionów, ale nie został należycie wykorzystany. Film w ogóle nie jest efektowny, a już po 20 minutach w czasie seansu widzowi zaczyna towarzyszyć nuda. Co do aktorstwa, Reevesa zastąpił nijaki w roli Alexa Jason Patrick. Również ceniony aktor, Willem Dafoe wypadł słabo, ale to chyba wina scenariusza, który nie dał mu pola do popisu. Jedynie Sandra Bullock wypadła nieźle, choć gorzej niż w pierwszej części. Sceny akcji na statku są fatalne, a ostatnia scena cumowania do portu niezamierzalnie śmieszna. Dialogi aktorów są drętwe, a reżyserii praktycznie brak. Moim zdaniem 2/10 (ze względu na Sandrę). Klasyczny przykład, że czasami nie należy robić kontynuacji znakomitych filmów.

ocenił(a) film na 4
robert2207

4/10
Odcinanie kuponów od sukcesu kasowego i tyle.
Jedynie co godne uwagi to statek wbijający sie w molo

użytkownik usunięty
robert2207

a popieram, Speed 2 to najgorszy sequel jaki powstał! Powinni się wycofać z realizacji jak tylkpo Reeves nie wyraził chęci zagrania

ocenił(a) film na 6
robert2207

Zgadzam się, że Reeves w "Speed" był genialny, a Patrick to drewno!

Ale takie pytanie mi się nasunęło...
Uważasz, że "cumowanie" w porcie było śmieszne... A co myślisz o "locie" autobusu nad 15 metrowa dziurą w jezdni???? Bo wydaje mi się, ze takie cumowanie jest bardziej realne niż to, że autobus "dostał skrzydeł".

użytkownik usunięty
robert2207

Przypomniałam sobie o Speed 1, obejrzałam. Nie zestarzał się specjalnie, nadal jest interesująco "bombastyczny". Zarzuciłam więc Speed 2, którego nie oglądałam. Zobaczyłam tym sposobem jeden z największych knotów ubiegłego stulecia. Coś nieprawdopodobnie beznadziejnego - reżysersko, aktorsko i scenariuszowo. Aż wstyd się przyznawać do "konsumpcji" tego gniota. Półtorej godziny diabli wzięli.

robert2207

ciekawe czy akcja z pociągiem była by dobra? było już kilka dobrych filmów z pociągiem nie do zatrzymania...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones