PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=842826}

Spider-Man: Poprzez multiwersum

Spider-Man: Across the Spider-Verse
8,2 34 925
ocen
8,2 10 1 34925
8,0 38
ocen krytyków
Spider Man: Poprzez multiwersum
powrót do forum filmu Spider-Man: Poprzez multiwersum

TA SCENA

ocenił(a) film na 9

Cameo Lego Spider Mana się nie spodziewałem, zdecydowanie moja ulubiona z całego filmu.
Odnośnie Across The Spiderverse, coż, w życiu nie widziałem piękniejszej animacji. Czapki z głów dla animatorów, wielkie osiągnięcie i podniesienie poprzeczki dla wszystkich filmów z tego gatunku do chyba nieosiągalnego poziomu. Przecież to, jak wygląda Spider Punk jest wręcz niemożliwe, brawo, brawo, brawo.
Piękne były również wstawki z live-action Spider Manami, zwłaszcza Andrew..
Całośc to znakomite wprowadzenie do tego, co Miller i Lorde planują na następną część, czyli fuzja animacji z filmem ( w następnej części mają się pojawić Maguire, Holland i Garfield ) i już nie mogę się doczekać. Druga część przygód Milesa trzymała mnie w fotelu od początku do końca. Na pochwałę zasługuje szczególnie świetna historia Gwen, zdecydowanie najmocniejszy element scenariusza. Pierwsza część była obiektywnie lepsza, ale to na tej bawiłem się minimalnie lepiej. Mnóstwo trafionych żartów, kapitalne easter eggi, wybitna animacja, świetny voive acting i niesamowite tempo sprawiło, iż 140 minut minęło, jak z bicza strzelił.
Czekamy na trzecią część i Spider-Woman, która nadejdzie wcześniej.
Brawo, brawo, brawo.

ocenił(a) film na 9
COLEWORLD_type

Prawie we wszystkim się zgadzam, oprócz tego, że jedynka była lepsza. Tam 8/10, tutaj 8,5/10, ale dam 9 ze względu na spójność z dorównanie poziomem w ostatniej części za rok. Coś jak z serią Metro. 2033 genialne samo w sobie, ale 2034 bez 2035 już jedynie bardzo dobrze.
Świetna animacja.

ocenił(a) film na 9
Bart_Gorzala

Znaczy to jest fenomenalna, wybitna, ekscytująca animacja, niemniej jedynka to najlepszy film o Spider Manie, jaki kiedykolwiek powstał. Porównajmy:
Spot jest świetny i twórcy budują go w bardzo oryginalny sposób, niemniej nie ma on podejścia do Kingpina, chcącego rozwalić multiwersum, byle przywrócić żonę i syna do życia, bo tak cierpiał.
Jest wiele emocjonalnych scen, jak wątek Gwen i jej ojca, czy rozmowa Milesa z mamą, ale żadna ze scen nie doprowadziła mnie do łez, tak jak pogrzeb Petera Parkera z pierwszej części, podczas którego nieprawdopodobnie wyłem.
Team upy Milesa z innymi Spider Manami są znakomite, niemniej jego relacja ze starym Peterem jest niedościgniona, tam docierali się cały film, a tutaj nie na czasu na odpowiednie budowanie relacji z innymi.
Te wątki przesądziły o tym, iż wolę część pierwszą, gdyż cała reszta elementów sequela dorównuje Into The Spiderverse. Można nawet powiedzieć, iż jest śmieszniejsza, a na pewno wygląda 2x lepiej, bo jak wspomniałem powyżej, to najpiękniejszy film animowany w dziejach.
Oba filmy wybitne, niemniej miiiinimalnie preferuję jedynkę.
Szacunek również dla Metro Boomin’a za kozacki soundtrack.

ocenił(a) film na 8
COLEWORLD_type

Dodałbym świetną muzykę

ocenił(a) film na 9
COLEWORLD_type

„w następnej części mają się pojawić Maguire, Holland i Garfield” skąd takie rewelacje? ;)

Co do reszty, zgadzam się w 100%, chociaż jedynka mi lepiej siadła. Tak czy siak, jeśli chodzi o animację, to film jest wybitny. Czy coś w najbliższej przyszłości ma szansę to przebić? Chyba tylko następna część.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones