PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=295297}
6,5 184
oceny
6,5 10 1 184
Spiral
powrót do forum filmu Spiral

Dobry film

ocenił(a) film na 8

Film jest dobry, czy więcej to już zależy od gustu. Świetna rola Joel'a Moore'a, zagrał przekonywająco i na prawdę kiedy oglądam z nim kolejne filmy zastanawiam się czy może taki "wyalienowany" jest na co dzień :) . Film nie jest hmmm straszny, nie trzyma też zbyt mocno w napięciu, jednak rozwój akcji i jej kierunek jest ciekawy. Zakończenie jest dość zaskakujące... i pozostawia pewne wątpliwości co jest najlepszym motywem filmu. Osobiście film oceniłem na 7.

ocenił(a) film na 8
Wasik

Mi się też podobał. Myślałam, że przewidziałam go do końca, ale sie myliłam jak zobaczyłam końcówkę filmu :). Taki trochę dziwny, ale godny polecenia.

ocenił(a) film na 8
Wasik

'disturbing'. tak ten film moge podsumować po obejrzeniu. Postać introwertycznego, schizofrenicznego malarza jest bardzo wiarygodnie wykreowana. Choć widziałam ten film jakies 1,5 roku temu, jest to jeden z tych obrazów, które na stałe pozostawiają ślad w mojej psychice. Godny polecenia.

Wasik

Wszystko ok, ale gdzie napisy!!!!

McSpawn

napisy swoją drogą..
gdzie film ?? ;p

Wasik

Film nie nadaje się dla widzów, którzy liczą na wartką akcję czy dreszcz emocji, ale z pewnością jest wart obejrzenia.

Spokojny, ale nie nudny, zawierający - moim zdaniem - kilka wątków pobocznych. Oczywistym jest, że na pierwszy plan wysuwa się postać skrytego, dziwacznego i "zahukanego" w dużej mierze z winy współpracowników Masona. Z drugiej jednak strony trochę zaskakuje jego umiejętność rozmowy z klientami (być może przez brak kontaktu twarzą w twarz ?) oraz łatwość z jaką – pomimo swojej nieciekawej aparycji i początkowej niechęci do rozmowy - przyciąga do siebie piękne kobiety ("na wrażliwca", człowiek-zagadka). I co chyba najważniejsze - relacja Mason-Berkeley: w jaki sposób doszło do tego, że przystojny, pewny siebie i obejmujący wysokie stanowisko Berkeley przez wiele lat pozostał wierny przyjacielowi, na którego wszyscy dookoła patrzą krzywym okiem ? (…) A może Sasha (Tricia Helfer) miała rację i B. traktuje M. jak zwierzątko, okazując mu troskę tylko po to, aby samemu poczuć się lepiej ?

W zasadzie „Spiral” nie należy do tych filmów, które pozostawiają po sobie niedosyt czy wiele pytań, na które brakuje odpowiedzi. Film ogląda się lekko i dla widzów lubiących bardziej ambitne kino z pewnością nadaje się na miłe spędzenie wieczoru. Jednak zgłębianie jego treści pozostawiam już osobom głęboko zainteresowanym. Ale obejrzeć nie zaszkodzi.

P.S. Niestety, jak dotąd nie miałam okazji widzieć Joel’a Moore’a w innych wcieleniach, ale jeżeli na co dzień jest on „normalnym” facetem ^^, a postać Masona była w całości wykreowana, to za to należy się duży plus ! Akurat niedawno miałam okazję obejrzeć "Repulsion" Polańskiego z 1965 roku i dzięki Waszym komentarzom doszłam nieco do wniosku, że "Spiral" to dla mnie coś jakby kontynuacja obrazu schizofrenii paranoidalnej.

Wasik

Jeśli dobrze zrozumiałem film to ta dziewczyna Amber istniała tylko w chorej wyobraźni malarza Masona. który malował jej portret?

ocenił(a) film na 7
Tomik_4

Jeśli przestałeś ogladac film 5 minut przed końcem, to dobrze zrozumiałeś.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones