PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433433}

Spirit - Duch Miasta

The Spirit
5,4 21 866
ocen
5,4 10 1 21866
2,4 5
ocen krytyków
Spirit Duch Miasta
powrót do forum filmu Spirit - Duch Miasta

...Na swiecie poniosl sromotna kleske finansowa. Nieczesto sie zdarza ze jakis film na podstawie
komiksu robi na mnie tak wielkie wrazenie. Ten film jest PEREŁKĄ w swoim gatunku...

punisher822_filmweb

Nie jest, to żenująca i nieudolna kopia Sin City

ocenił(a) film na 10
Gyp

Nawet nie mialo byc kopia SIN CITY bo SPIRIT powstal na podstawie komiksu w podobnej tonacji co SIN CITY.

punisher822_filmweb

A czytałeś w ogóle komiksy Eisnera? To zupełnie inne klimaty

ocenił(a) film na 8
Gyp

A co to znaczy "komiksy Eisnera"? Przecież co innego klimat "Umowy z bogiem", a co innego klimat np. "Spirita".
Film jest właśnie bardzo w klimacie komiksu:
http://4.bp.blogspot.com/-n_12zl0V6N0/T5CZP_7f_mI/AAAAAAAAAT0/WNZhl7blZ4I/s1600/ __hr_spirit-ks-ug_1.jpg

marcholt

Chodziło mi o Spirita oczywiście

ocenił(a) film na 8
Gyp

No to pozwolę się sobie nie zgodzić. Wizualnie rzecz jasna film nawiązuje w wielu miejscach do sincity - ale mimo wszystko przenosi też wiele z klimatu Spirita. Zestawiając to z innymi adaptacjami komiksów np. adaptacją "From Hell" której nie znoszę, czy "Watchmen" która jest genialna - to spirit ląduje gdzieś po środku ale z tendencjami zwyżkowymi. Nie zgadzam się ze to zupełnie inne klimaty. Miller połączył po prostu dwie stylistyki swoją i Eisnera.
Swoją drogą, ciekawe jak by wyglądał Dick Tracy po millerowsku - też dobry materiał na wymieszanie dwóch stylów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones