PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433433}

Spirit - Duch Miasta

The Spirit
5,4 21 866
ocen
5,4 10 1 21866
2,4 5
ocen krytyków
Spirit Duch Miasta
powrót do forum filmu Spirit - Duch Miasta

Dokładnie tak. Świetna ekranizacja mrocznego komiksu Franka Millera (kłania się Sin City - kto oglądał, wie o co chodzi). Zachowany klimat, i pewna absurdalność ujęć, cechująca komiks jako taki.

Mnie się podobało :)

ocenił(a) film na 2
tomuuu

Twórcą komiksu The Spirit, był Will Eisner. Miller zrobił jedynie adaptację w stylu znanym z Sin City.

pseudoalias

A wiesz może gdzie można dorwać komiks Eisnera?

ocenił(a) film na 2
wilczekstepowy

o ile nie jesteś hardcorowym kolekcjonerem oryginalnych egzemplarzy z nieograniczonych budżetem to na allegro i podobnych aukcjach, można kupić zbiorcze wydanie po angielsku z okolic 2005 roku (jestem prawie pewien, że widziałem też gdzieś polskie). można przejrzeć ogłoszenia/kramiki w lokalnej gazecie lub portalach informacyjnych. jeżeli w twojej okolicy są jakieś targi komiksu, też warto sprawdzić. pewnie da się nawet dorwać lub zamówić w niektórych księgarniach. pozostają również skany, robione przez fanów, nieraz z translacją - na internetach.

pseudoalias

Właśnie miałem nadzieję, że wiesz może gdzie można dorwać te skany, najlepiej do tego spolszczone, bo takim hardcorowcem z nieograniczonym budżetem to niestety nie jestem. ;)

ocenił(a) film na 2
wilczekstepowy

zobacz na cho cho cho miku, możesz potrzebować programu do odczytu plików cbr jak np. CDisplay.

pseudoalias

Dzięki, wcześniej szukałem i wydawało mi się, że nie ma. Teraz znalazłem tego całkiem sporo. ;)

ocenił(a) film na 4
tomuuu

Oglądałem Sin City i wiem o co chodzi. Spirit... tego się nawet porównać nie da. No chyba, że kolorystyką. Lipa aż piszczy i gdyby nie Samuel L. Jackson, to bym nawet tych czterech gwiazdek nie dał.

ocenił(a) film na 7
tomuuu

Mi sie właśnie tez podoba strasznie, bardzo przypomina Sin City, wiecej takich filmów

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones