PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433433}

Spirit - Duch Miasta

The Spirit
5,4 21 866
ocen
5,4 10 1 21866
2,4 5
ocen krytyków
Spirit Duch Miasta
powrót do forum filmu Spirit - Duch Miasta

Napaliłem się na ten film... Nie oglądałem wcześniej Sin City, więc uznałem że taka a nie inna "paintowa grafika" (tak ją nazwałem) jest oryginalna. Samuel L. Jackson też mni3e zachęcał, dodatkowo bohaterowie w płaszczach i kapeluszach najbardziej podchodzą mi pod gust.

A jednak... Był to ostatni film na który poszedłem do kina i szczerze mówiąc lepiej byłoby, gdybym obejrzał przez internet, albo normalnie po chamsku ściągnął. Nie narzekam tak bardzo, film niezły, niestety tylko niezły. Obecnie nie mam czasu na chodzenie do kin. Jak przyjeżdżam do Polski, to najwyżej na trzy tygodnie i żałuję że to moje ostatnie "symboliczne" pójście do kina, nie było obfite w bardziej zdumiewający i wymagający seans...

andrzej_goscicki

Weź lepiej obejrzyj Sin City, który po prostu powala klimatem, fabułą i postaciami :) To coś się nie umywa pod żadnym względem. DVD dostaniesz za jakieś śmieszne pieniądze - ja dostałem rok temu za 20 zł. Nie wiem jak tam za granicą... ale nie wierze żeby bylo dużo drożej ;)

ocenił(a) film na 6
robi666_666

Oglądałem Sin City. To nie mój typ kina... Nie lubię patrzeć na bohaterów, którzy równie dobrze mogliby grać czarne charaktery... Do tego dochodzi masa lecącej krwi... To kwestia mojej wrażliwości moralnej ;).

andrzej_goscicki

Coś takiego miałem kiedy widziałem pierwszy raz Underworld, gdzie w wojnie między wilkołakami i wampirami... też nie za bardzo było komu kibicować, no i takie mieszane uczucia się tworzą bo nie wiadomo czy zakończenie było dobre czy nie. Ale właśnie to skomplikowanie bohaterów do mnie bardzo przemówiło. Nie wiem czy widziałeś też Batman - Początek, gdzie można obserwować chyba jednego z najlepszych czarnych charakterów w historii kina - Ras Al Ghula, który jest święcie przekonany że jest pozytywnym bohaterem, tylko nikt tego nie dostrzega. To takie "brakujące ogniwo" w podróży między filmami z jasno określonymi bohaterami, a takimi jak Sin City, gdzie w zasadzie nie ma za bardzo komu kibicować.

ocenił(a) film na 6
robi666_666

Jak najbardziej się zgadzam. Tylko ja lubię wiedzieć, że jest jakiś pozytywny bohater. Nie twierdzę że Sin City to jakiś chłam. Pochwalam pokazanie mrocznego świata, z bohaterami nie do końca dobrymi. Mimo wszystko, to raczej nie jest dla mnie ;).

ocenił(a) film na 9
andrzej_goscicki

Mnie urzekł ten film. I dziwią mnie tak słabe oceny na filmwebie. Bo ja zaczynam mieć słabość do konwencji Sin City i Spirit. Ale każdy ma swój gust, zawsze tak było :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones