PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=450384}

Spotkanie w Palermo

Palermo Shooting
5,9 2 146
ocen
5,9 10 1 2146
Spotkanie w Palermo
powrót do forum filmu Spotkanie w Palermo

Jak dla mnie po prostu arcydzieło. Na miarę filmów Bergmana i Antonioniego którym jest dedykowany. Wielkie kino. Wielki reżyser. Wspaniale skomponowe ujęcia. Wenders tego na pewno nie przeczyta ale chylę czoła przed nim. Jak ktoś kocha wspaniałe kino to dla takich filmów warto żyć. Trochę tylko nie rozumiem tych niskich ocen. Czyżby wzięli się za ocenianie wielbiciele Szklanej Pułapki ? To nie jest film dla fanów takiego gatunku i proponuję im omijać ten film dalekim łukiem.

ocenił(a) film na 6
kowalski431

Nie jestem fanem szklanej półapki, co można sprawdzić...ale dla mnie 6/10, nic wyżej i słowa arcydzieło radziłbym używać roztropniej;) Arcydziełem, przywołując Bergmana jest Siódma pieczęć, do której są luźne analogie w tym filmie...ale bez przesady, nie Wenders, a przynajmniej nie w tym wydaniu. Moim zdaniem jedynym filmem Wendersa zasługującym na miano arcydzieła jest Niebo nad Berlinem, nie nad Palermo.

ocenił(a) film na 7
kowalski431

Z arcydziełem trochę przesadziłeś,ja nabierałem przekonania do tego filmu w miarę oglądania, na początku wydawał mi się straszną hochsztaplerką i blagą.
"Szklana pułapka" w swoim gatunku jest lepszym filmem, choć to porównywanie BMW z bardzo dobrym winem. Jak umiesz porównać takie rzeczy to gratuluję. Ja zwyczajnie wolę wino.
Ja niskie oceny rozumiem jak najbardziej bo to film dla ludzi z określonym doświadczeniem i podejściem do życia.
Polecam "Trzy dni".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones