PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723550}
7,6 10 1 173089
7,5 48
ocen krytyków
Spotlight
"Spotlight" znajdzie miejsce na tej samej półce co "Wszyscy ludzie prezydenta", "Informator" i "Stan... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Tom McCarthy serwuje nam prawdziwą filmową ucztę. W perfekcyjny sposób prowadzi nas przez świat zakłamania, bigoterii i hipokryzji w obliczu ludzkiej tragedii. Staje po jednej stronie barykady, bo tylko jedna jest właściwa. więcej
"Kościół chce, byśmy myśleli, że to jedynie kilka zgniłych jabłek" - mówi jeden z bohaterów "Spotlight". Reżyser idzie o krok dalej. Uświadamia nam, że ludzie chcą karmić się tym kłamstwem. Kler robi naprawdę wiele, by zamieść pod dywan wszystkie swoje brudy, ale nie udałoby się to przecież bez pomocy rzeszy prawników, polityków i dziennikarzy, którym niejednokrotnie brakowało odwagi, by wsadzić kij w to paskudne mrowisko. więcej
"Spotlight" ukazuje moralnie zgniłe i jedynie powierzchownie religijne amerykańskie społeczeństwo. Zepchnięte do społecznej podświadomości grzechy wywołują neurotyczne lęki w Kościele, mediach, środowisku prawniczym i polityce. Społeczną nerwicę można uleczyć jedynie poprzez wydobycie na światło dzienne znajdujących się głęboko konfliktów i traum. Na psychoanalityczną sesję zapraszają nas tym razem dziennikarze. więcej