PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1294}

Sprawa Kramerów

Kramer vs. Kramer
7,7 37 518
ocen
7,7 10 1 37518
7,9 23
oceny krytyków
Sprawa Kramerów
powrót do forum filmu Sprawa Kramerów

Oscary.

ocenił(a) film na 6

Dziwi mnie fakt, że "Sprawa Kramerów" wygrała na festiwalach takich jak
Oscary czy Złote Globy z takim filmem jak "Czas Apokalipsy", który jest genialnym filmem, a
"Sprawa Kramerów" jest dobrym filmem, ale nie zasługującym na tle nagród ile dostał.

ocenił(a) film na 10
jendrzej28

Oscary sa przyznawane subiektywnie, przez ogół członków Akademii Filmowej. Jedni sie z nimi zgadzaja inni nie. taki ich urok:)
ja sie jak najbardziej zgadzam z werdyktem za rok 1979:) Niesamowity film:)
czas apaokalpsy równiez dobry i oryginalny, ale to jak napisałem kwestia gustu:)

donkamillo3

donkamillo3 "Czas Apokalipsy" jest filmem wybitnie zrealizowanym, ale bardzo kontrowersyjnym jak na schyłek lat siedemdziesiątych w Hollywood. Ukazanie wojny z drugiej strony. Podobnie jest w "Bękartach wojny". Osobiście uważam "Sprawę Kramerów" za arcydzieło obyczaju.

ocenił(a) film na 10
dominik_08

jak najbardziej się zgadzam. Z maksymalnie obiektywnego punktu widzenia moge uznac oba filmy z arcydzieła. Właściwie to oba filmy sa/ byly kontrowersyjne w swoich czasach. Czas A. z oczywistych powodów, natomiast historia Kramerów, gdzie kobieta porzuca dziecko... to było coś. Nie wspomne juz o wybitnym aktorstwie. Wydaje mi sie, ze na werdykt wpływ mialo to, ze rok wczesniej oscara dostał równie mocny film o Wietnamie (Lowca jeleni). No tym niemniej jednak ja gdybym zasiadął w Akademii oddalbym swoj glos na Kramerów.:)

ocenił(a) film na 4
donkamillo3

Tzn, że przed 1980 r. kobiety nie porzucały dzieci?

ocenił(a) film na 10
rock79

oczywiście, ze rzucały, ale nie był to raczej częsty temat filmów. Tutaj był pewien przełom. Nie twierdzę, ze wcześniej, nie było filmu, który nie p

ocenił(a) film na 4
donkamillo3

Genialny scenariusz? Babie się przypomina, że ma dziecko i wnosi sprawę o przyznanie opieki. Gdzie ten geniusz? Aktorstwo w porządku ale widziałem znacznie lepsze filmy z udziałem każdego z tych aktorów.

ocenił(a) film na 10
rock79

tak, genialny scenariusz.
jak dla mnie to zdecydowanie jedne z lepszych ról obojga:) Widziałem 47 filmów z Meryl i ja role Pani Kramer umieściłbym w pierwszej piętce.
Uznajmy, ze to sprawa subiektywnego gustu filmowego:)

ocenił(a) film na 4
donkamillo3

Jak zawsze.

ocenił(a) film na 5
rock79

Po wieelu latach zdecydowałam się obejrzeć ten film.Uwielbiam Meryl Streep więc i ten film musiałam obejrzeć.Według mnie film napprawdę mocno przeciętny, aktorsko jedynie poprawny..Nie wiem skąd zachwyty i Oscar.Co najwyżej "niezły"

dominik_08

"Bękarty wojny" pokazują wojnę z drugiej strony? Coś w stylu "Śmierć Hitlera: historia prawdziwa"?

ocenił(a) film na 4
jendrzej28

Ten film to jedna z największych Oscarowych wpadek.

ocenił(a) film na 10
rock79

bez przesady, jest wieeele gorszych: np Oscary za rok 1998 (przede wszytstkim) , 1951, 2005, 1985 czy 1957:))

ocenił(a) film na 4
donkamillo3

BTW 2005?

ocenił(a) film na 10
rock79

bardzij niż Crash, na statuetke zasługiwał np "pan życia i smierci", "brockeback mountain" czy "spacer po linie"

ocenił(a) film na 4
donkamillo3

No proszę Cię..."Brockeback Mountain"? Wszystko jestem w stanie zrozumieć, poza apologią nudnego do szpiku kości kina.

donkamillo3

1998 - Życie jest piękne? a '51, '85 i '57?
Według mnie to największa Oscarowa wpadka była w 1990... choć Obywatel Kane przegrywający z jakimś melodramatem w 1941 też...

ocenił(a) film na 10
Bruce_Lee

51- wygral amerykanin w paryżu,, zamiast tramwaju, 58- gigi, zamiast Kotki, 85-

donkamillo3

Tramwaj nie bardzo mi się podobał... Reszty nie widziałem. Aż z ciekawości szukałem artykułów o Oscarowych wpadkach, podobnie można powiedzieć że w 1971 powinna wygrać Mechaniczna Pomarańcza...

użytkownik usunięty
jendrzej28

Czas apokalipsy posiada wiele wpadek technicznych i być może to zadecydowało

ocenił(a) film na 4

Haha. Dobre :-).

ocenił(a) film na 8
jendrzej28

Rok wcześniej wygrał wietnamski Łowca Jeleni. Akademia chciala nagrodzic widocznie film o innej tematyce. Wybrano dramat obyczjowy

jendrzej28

Oscary i Złote Globy to nie festiwale.

ocenił(a) film na 10
jendrzej28

Mnie też to zdziwiło, zwłaszcza, że - jak przeczytałam dziś w lokalnym dodatku telewizyjnym - "Sprawa Kramerów" wygrała też mi. in. z "Obcym - ósmym pasażerem Nostromo". Od razu jednak dodano tam komentarz, który chyba wyjaśnia tę zdumiewającą sprawę - krytyk filmowy napisał bowiem, że od razu po tym widać, za czym tak naprawdę tęsknili Amerykanie w tamtych czasach.
Co do filmu, dziś znowu chętnie (aczkolwiek - nie bez obaw, bo to jeden z tych filmów, które bardzo - jak ja to nazywam - "bolą") przypomniałam sobie ten obraz, oczywiście poryczałam się znowu i oceniłam najwyżej, bo dostrzegłam sporo szczegółów i atutów wcześniej jakoś nie zauważonych.

użytkownik usunięty
jendrzej28

Powiem tak jedynie to Oscar należał się Dustinowi bo dla Meryl to lekka przesada ;/ a sam film mmhh "Tato" jest trochę lepszy od może dlaatego że jest trochę więcej dramatu a Sprawa to film wzruszający...

użytkownik usunięty
jendrzej28

Największymi oscarowymi wpadkami są
1942-Zapowiadało się że wygra Obywatel Kane
1953-Powinno wygrać W samo południe
1964-Kleopatra bardziej zasłużyła na oscara

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones