PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=174}

Sprzedawca marzeń

L'uomo delle stelle
7,6 2 265
ocen
7,6 10 1 2265
Sprzedawca marzeń
powrót do forum filmu Sprzedawca marzeń

Perła

ocenił(a) film na 9

FIlm G. Tornatore to prawdziwa perełka. Przedstawia historie oszusta, który sprzedaje biednym
ludziom złudną szansę lepszego życia, odmienienia swojego losu. I choć obietnice są
kłamstwem, zmienia on losy ludzi napotkanych. Tornatore w piękny sposób pokazał proste sceny,
które wciągaja i zachwycają widza, mimo iż tak naprawdę nie traktują o niczym poważnym.
To po trochu dramat a po trochu film obyczajowy. Składania do refleksji. Dodatkowym atutem
filmu sa przepiękne obrazy Sycylii oraz muzyka mistrza Morricone.
Gorąco polecam. Mnie oczarował.

ocenił(a) film na 8
Unfaithful

Zachwycający! Może nie do końca w warstwie fabularnej, gdyż dość szybko domyśliłam się, kim tak naprawdę jest nasz fotograf, ale jeśli chodzi o zdjęcia i muzykę. O ile te pierwsze naprawdę znakomicie oddają klimat sycylijskiego miasteczka, o tyle muzyka ów klimat mocno potęguje. Poza tym uwielbiam te spośród obrazów Tornatore, których akcja rozgrywa się w rodzinnych stronach reżysera - zawsze wspomina je tak ciepło i czule :)

ocenił(a) film na 10
Unfaithful

Tydzień temu również udało mi się obejrzeć „Sprzedawcę marzeń” Giuseppe Tornatore. Zasiadając przed ekran myślałem, że obejrzę po prostu dobry film, ale nie myślałem, że aż tak dobry! Cudowna muzyka Morricone dodatkowo wzbogacała obraz biedy sycylijskiej i walki mieszkańców o marzenia. Humor mieszający się ze łzami wzruszenia, nostalgia i powrót do tego co utracone. To wszystko można znaleźć w filmie Włocha. Piękne zdjęcia, budowanie nastroju i niezwykła, filmowa wyprawa na Sycylię. Zdecydowanie jeden z mniej znanych i mniej docenianych filmów. Również polecam gorąco!

ajbj

Nie zmienia to faktu, że to nie jest żadne arcydzieło. Dobre zdjęcia i muzyka są tylko małym plusem, sama historia nie powala, przesycenie sentymentalizmu, bezsensowna głupota zaściankowych Sycylijczyków, to ma mnie powalić?. Pierwsza faza filmu mi się podobała, jednak po połowie film zaczął mnie nużyć. Brak było filozoficznego spojrzenia, jakiejś narracji, lecenie tymi samymi sloganami o walce mieszkańców o marzenia, jakie to dziecinne i nudne. Film niezły, lecz bez nuty szaleństwa.

ocenił(a) film na 9
Unfaithful

W pełni się zgadzam!

Unfaithful

Wszystko się zgadza tylko ta Sycylia to tak po części w Materze :D :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones