PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9740}

Stań przy mnie

Stand by Me
7,6 34 297
ocen
7,6 10 1 34297
7,7 17
ocen krytyków
Stań przy mnie
powrót do forum filmu Stań przy mnie

Całkowicie pomijam wiek aktorów. Chodzi mi raczej o pewne sceny jak choćby zachowanie w stosunku do złomiarza, konflikt z dwukrotnie starszymi członkami bandy, czy żarty natury seksualnej.
Dwunastolatek to przeważnie dziecko. FIlm zaś portretuje zachowania młodszych nastolatków (sądząc po zachowaniach minimum 13,5 roku w górę).

ocenił(a) film na 7
kaleenee

Może w dzisiejszych czasach. Kiedyś było nieco inaczej.

kaleenee

King lubi portretować dzieci jako małych dorosłych, można to zauważyć na przykład w "Mrocznej wieży". Często też drażni się z czytelnikami wprowadzając sceny erotyczne i turpistyczne w nieoczekiwanych miejscach i sytuacjach. Lubi gorszyć i szokować swoich fanów. Co do wieku chłopców, to wszystko zależy gdzie dorastali. Dzieci to w rzeczywistości naprawdę mali dorośli, jeszcze może wszystkiego nie rozumieją, ale szybko się uczą i jeśli chłopcy często przebywali w towarzystwie np. starszych braci, może się okazać, że temat seksu nie jest dla nich niczym nowym.

kaleenee

Może i są jeszcze dziećmi, ale w jakich okolicznościach: jeden chłopiec dopiero co stracił brata i nie ma wsparcia w rodzicach, którzy sami sobie jeszcze nie poradzili ze stratą syna, drugi wychowuje się w patologicznej rodzinie, a jest wrażliwym dzieciakiem, trzeci ma ojca z problemami psychicznymi. Jest parę lat po wojnie, śmierć jest powszechnym tematem rozmów. Chłopcy słyszą co opowiadają ich ojcowie i starsi bracia. Nikomu w głowie zajmować się dzieciakami, zwłaszcza w wakacje, więc w pewnym sensie muszą się zająć sami sobą. Może wydają się bardziej dojrzali niż przeciętni dwunastolatkowie, ale tak naprawdę to jest tylko sposób radzenia sobie, a to, że nadal są dzieciakami widać po poważnej rozmowie na temat tego, czy Goofy jest psem czy nie. A co do rozmów o seksie to nie mam wątpliwości, że wszyscy dwunastolatkowie z seksu żartują i to w taki rubaszny sposób - co dowodzi, że wciąż jest to dla nich odległy temat, z którym próbują się oswoić przez głupawe żarty.

ocenił(a) film na 8
nogagodzilli

trafiłeś w sedno :)

nogagodzilli

Gordie nigdy nie miał wsparcia w rodzicach, przynajmniej wg opowiadania Kinga. Zawsze byli zainteresowani głównie Denisem, a młodszego syna nawet nie zauważali. Co więcej, w opowiadaniu jest napisane, że Gordie był dzieckiem niechcianym i że matka zaraz po jego urodzeniu zrobiła sobie zabieg sterylizacji. Jedyną namiastkę rodziny miał w starszym bracie (szkoda że John Cussak pojawił się na tak krótko, wolałbym żeby zagrał kogoś z bandy Ace'a).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones